آموزش وب مسترتولز گوگل

آموزش وب مستر تولز و ابزارهای آن مانند search analytic و بررسی موقعیت و جایگاه کلید واژه ها در مقایسه با رقبا

serach console

web master tools که در نسخه جدید به search console  تغییر نام پیدا کرد یکی از ابزارهای بسیار قوی برای مانیتورینگ و ارتباط با google analytic می باشد.

این ابزار امکاناتی را به مدیران وب سایت ها در سراسر جهان میدهد که بتوانند موارد زیر را با دقت تحت نظر داشته باشند و از جایگاه خود در صفحات مطلع شوند.

ارسال sitemap سایت به گوگل : این قسمت وضعیت سایت مپ یا نقشه سایت را تحت کنترل دارد و مدیر سایت میتواند sitemap های مختلف را در این قسمت ثبت نماید.

مشاهده backlink ها : وب سایت شما در اینترنت به عبارتی در حال رشد و نمو است با اتصال به سایر سایت ها و فعالیت در شبکه های اجتماعی و انتشار لینک های مختلف شما در سایت های مختلف جایگاه شما نیر بهبود پیدا میکند این موضوع کاملا منطقی است به طور مثال شخصی را در نظر بگیرد که در حال معرفی و بازاریابی محصولات خود به مردم است این شخص هر چقدر خود را بیشتر معرفی کند یعنی شخص فعالی است و قطعا تیم تولید ، تیم فنی و تخصصی که با شرکت آنها کار میکنند نیز فعال است پس این شرکت در ابتدا در بازار رقابت قرار می گیرد و با داشتن فعالیت بهتر و قوی تر جایگاه خود را بالاتر میبرد.