بازار داغ استارتاپ ها در ایران

استارتاپ ها همان نخبگانی هستند که در گذشته شاید همین دهه قبل استعدادهای بودند که به دلیل نبود شرایط برای همیشه کور شدند ، استعدادهایی که امروزه نمونه هایی موفقی از آنها را شاهد هستیم ، افرادی که در حال حاضر در سرویس های نرم افزاری خیلی خوب فعالیت میکنند آنها ایده های خود را به منظور خدمت رسانی در فضای مجازی اجرا میکنند ، و توانسته اند فضای اینترنت را به فضای جهت کسب درآمد کنند! امروز ایران در بین کشور های منطقه رتبه اول را دارد و این به دلیل خودباوری و خوداتکایی جوانان خوش ذوق و خلاق آن است .
راه طولانی است که شروع آن به نظر من با ایده های استارتاپی وب سایت ها و نرم افزارهای موبایل و تحت وب کلید خورده است ، در صنایع مختلف میتوان با نگاه استارتاپی وارد شد و بازاری را که سالها قبل شرکت های کشور های خارجی بدست آورده اند تسخیر کرد و مشکلات و معظلات بیکاری برای همیشه از بین برود .
در این میان تقریبا از ابتدای سال 90 خیلی تب تند استارتاپ ها شلعه ور شد ، موسسان برند وبینهنیز با ارائه ایده ای سعی بر آن داشتند که نرم افزاری را طراحی کنند که بتواند به عده ای خاص کمکی کند ، اصلی ترین ایده ما در حوزه تحت وب نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم بود که به نوبه خود اولین نرم افزار در این زمینه است . سپس با طراحی سامانه های مدیریت محتوا ، فروشگاه ، ارتباط با مشتریان به صورت کاملا بومی و اختصاصی وارد فضای تازه ای شد و امروز در حال تلاش برای رسیدن به کیفیت بالاتر در تولیدات خود است.
حس استارتاپی خیلی حس خوبینه ، این حس برای من هم جالبه ، ادم های خلاق همیشه دنبال ثابت کردن خودشون هستند میخوان که در رقابت ها برنده بشن و سری از توی سرها در بیارن ! خوب اگر شما هم ایده های جالبی دارید ممکن است اولین سوال این باشد که برای اجرایی کردن آن نیاز به هزینه های است که من آن را ندارم ، بهترین راه استفاده از سرمایه افرادی هستند که به صورت اسپانسر میتوانند شما را یاری کنند. اصطلاحا به آنها پیشرانه هم گفته میشود.
مدیریت در تیم های استارتاپی خیلی مهم است چون به دلیل نداشتن تجربه خیلی هم زود شکست میخورند و افراد جدید تری پا جای پای آنها میگذارند و ایده های آنها را بهره برداری میکنند.
همیشه تا زمانی که انسان زنده است وقت برای رسیدن به قله های موفقیت وجود دارد و با دید میتوان تا پایان عمر فردی همراه با نبوغ خاص بود ، ایده های خود را از حداقل ترین شکل ممکن شروع کن و به صبر و تلاش میتوانی آنها را به پایان برسانی.
بحث پایان آمد چیزی که در بین ما ایرانی آنها غریبه است ، این کلمه در همه پروژه ها به نوعی دیده میشود منظورم پروژه ها و ایده های نیمه کار و پایان نیافته است ، حدیثی از معصوم داریم که در انجام کار خیر را به تاخیر نینداز ، و در اسرع وقت بدون شک و تردید آن را اجرایی کن.
امیدوارم که روزی همه کسانی که دوست دارند در این کشور موفق شوند از دست قوانین دست و پاگیر مالیاتی و بیمه راحت بشن و بتونن به صورت رسمی و قانونی حمایت و تشویق شوند.
    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود
    عضویت در خبرنامه
    صرفا جهت اطلاع رسانی و مقالات جدید