بهترین سیستم مدیریت محتوا

با توجه به آماری که وب سایت http://trends.builtwith.com/cms به ما میدهد متوجه می شویم که در سال جاری محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا کدام بوده اند!

 

یکی از مهم ترین دلایلی که متقاضیان CMS برترین را انتخاب می کنند تنها موارد کلی مانند امنیت ، سرعت و ظاهر شیک و جذاب نیست چرا که همه آنها از ویژگی های کلیشه ای و کلی را در خود تعبیه کرده اند  ، بلکه امکان توسعه و افزوده شدن ویژگی های جدید به آن از همه چیز مهم تر است وجود یک تیم پشتیبانی قدرتمند به منظور افزودن ماژول ها نسبت به نیازهای متفاوت و رفع مشکلات و باگ ها از مهم ترین ویژگی در رشد یک سیستم مدیریت محتوای است.

 

در پایین فهرست برخی از مدیریت محتواهای معرف را مشاهده می فرمایید:

WordPress
Drupal,Google Search Appliance,Adobe CQ,WordPress VIP,vBulletin,Adobe Experience Manager,Liferay,Blogger,Salesforce Desk,Adobe Scene7,Thomson Reuters Corporate Solutions,

Joomla!,ExpressionEngine,HP TeamSite,MoovWeb,Oracle RightNow,iAPPS,Endeca

 

شما برای راه اندازی وب سایت خود می توانید از هر کدام از موارد فوق استفاده کنید . در هر کجای دنیای یکسری از شرکت ها یکسری سیتسم های مدیریت محتوای تجاری را به صورت اختصاصی تولید میکنند که شرکت وبینه خود صاحب یکی از این نرم افزارهای مدیریت محتوای تجاری است.

شاید تا به حال زیاد این جمله را شنیده باشید که اگر میخواهید در این حوزه SEO و کیفیت وب سایت موفق باشید اگر از CMS های رایگان و مرسوم استفاده نمی کنید موفق هستید . دلیل این حرف تنها این نیست که وردپرس خوب نیست یا دروپال ضعیف است ! بحث روی قدرت نیست همه این سیستم های مدیریت محتوای که در دسترس همگان قرار دارد برنامه نویسان و مهندسان قوی پشت آنها هستند اما واقعا میتوانید کسی را پیدا کنید که 100 درصد هسته آن را تجزیه و تحلیل کرده باشد ! قطعا خیر . آیا می توانید کسی را پیدا کنید که بعد از سالها تجربه طراحی وردپرس بتواند همان تجربیات را در آخرین نسخه وردپرس اجرا کند ؟ قطعا خیر . پیشرفت سریع و تغییرات زیاد این نرم افزارها خود یک چالش است و هزینه ها و مشکلات پیش بینی نشده ای را برای شما به دلیل نداشتن گارانتی رقم خواهد زد قطعا این مشکل برای سازمان ها و شرکت ها خیلی حیاتی تر از یک وب سایت شخصی یا یک وب سایتی است که چندان اهمیت و سرمایه گذاری روی آن نشده است!

هرچند که پیشرفت موجب بهتر شدن و کارآمد تر شدن سیستم های محبوب مدیریت محتوا میشود اما حرف من این است که توسعه دهندگان از این پیشرفت عقب می مانند . اگر ما یک محصول اختصاصی داشته باشیم و اشراف 100 درصد روی ان را بدست آوریم می توانیم خدماتی بسیار با کیفیت تر و کارآمد تر از خروجی وردپرس را بدست آوریم ، میتوانیم کارایی ، سرعت ، دقت و اصول روز که در زبان های برنامه نویسی تحت کاربر مانند html,css,javascript را با ابزارهای سازنده و بهینه کننده با کیفیت بالا تولید کنیم و بر روی وب سایت ها پیاده سازی کنیم.

طی سال های اخیر به دلیل عدم مدیریت و آزاد بودن بازار کار طراحی سایت در ایران وردپرس با مشکلات زیادی مواجه شد حتی برخی به منظور رقابت ناسالم قیمت طراحی را 45 هزار تومان در نظر می گرفتند و با قیمت ارزان پروژه های طراحی سایت را پیش می برند نتیجه آن امروز معلوم شده است . یک فضای پر از نقص ، دیدگاهایی پر از اشتباه و نتایجی بی کیفیت هستیم.

ما در شرکت وبینه تلاش می کنیم ساختار CMS اختصاصی را بر روی فریم ورک های با کیفیت و سبک و سریع دنیا اجرا کنیم تا اساس نرم افزار با مشکلات اولیه مواجه نشود . وب سایت شما مانند یک نرم افزار است است که با زبان برنامه نویسی html , css طراحی میشود اگر طراح سایت شما بتواند از این زبان ها به نحو احسن استفاده کند شما نیمی از کار را به موفقیت به پایان رسانده اید اما نیمه دوم همان CMS است که از دید مشتریان و بازدید کنندگان سایت شما پنهان است این همان پلت فرمی است که اگر به خوبی به کارگرفته شود و یا به خوبی تولید شده باشد میتواند سیستم شما را بیمه کند. به طور مثال وب سایت فروشگاهی دیجی کالا یا بامیلو هر دو از CMS اخصاصی استفاده کرده اند چرا که در مدیریت و توسعه آن توانا ترند.

به طور مثال یک مشتری قصد راه اندازی یک سایت برای کارخانه خود را دارد و میخواهد در کنار این سایت یک نرم افزار حسابداری تحت وب وجود داشته باشد همچنین تولیدات این کارخانه باید در یک فروشگاه اینترنتی قرار بگیرد که بسیار ساده و کاربردی باشد به گونه ای که کاربران تبدیل به مشتری شوند نه فقط یک بازدید کننده. در کنار این موضوع نیاز است که گزارشات حسابداری و فروشگاه برای بخش های مختلف مانند مدیریت ، حسابداری ، انبارداری ارسال شود و یک بخش مانند بازاریابی شبکه در کنار این CMS داشته باشند تا همچنین میخواهد همگی در یک دامنه قرار بگیرند که بخش های مختلف فقط با یک مدیریت کنترل شوند و از ایجاد ساب دامین خوداری کنند  چرا که هر ساب دامین برای موتورهای جستجو مانند یک سایت مجزا است و از نطر SEO این قبیل سایت ها قدرت محتوای پراکنده ای پیدا می کنند نه متمرکز.

نمونه فوق یکی از مدل های است که امروزه کسب و کارها به سمت آنها کشیده میشوند و هیچ وقت مواردی مانند وردپرس و یا سایر سیستم های متن باز به دلیل عدم پشتیبانی از این روش طراحی نرم افزاری ، شرکت های نرم افزاری در دنیا CMS ها و ساختاری یکپارچه را با توجه به تجربه و دانش خود ایجاد میکنند که کیفیت  ، سرعت ، قابلیت توسعه ، و قدرت انعطاف پذیری در هر یک متفاوت است.
    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود
    عضویت در خبرنامه
    صرفا جهت اطلاع رسانی و مقالات جدید