دلیل موفقیت وردپرس نسبت به طراحی اختصاصی

معمولا در هر یک از شاخه های برنامه نویسی ابزارهای وجود دارد که کار توسعه دهنده ها را راحتتر کرده است ، سال اخیر که هنوز سیستم های مدیریت محتوا به شکل امروز متنوع نبود لذا بیشتر مردم از وبلاگ ها استفاده می کردند اما بعد از اینکه وردپرس و امثالهم آمد همه چیز تغییر کرد ، مشتری هایی که انتظار داشتن همچنین سایتی را در کمتر از 1 ساعت نداشتند خیال کردند که این همه ماجراست... قطعا CMS ها فقط یک چارچوب طراحی را ارائه میکند نباید انتظار بالایی از آنها داشت و اتفاقا همین ابزارها برای یکسری کارها ساخته شده اند ... 

در آن طرف قضیه طراحی اختصاصی وجود دارد که در 2 سمت سرور و کاربر تقسیم بندی میشود طراحی پوسته خود شامل فریم ورک های CSS , JAVASCRIPT است که اگر در پروژه های طراحی وب مورد استفاده قرار بگیرد کیفیت و مزیت های آن سایت را افزایش می دهد ، در صورتی که قالب های آماده هم برای توسعه دهنده بد است و هم برای مشتری یا کاربر ، برای توسعه دهنده قالب به این دلیل بد است که امکان ایجاد تغییرات در آن به خوبی قابل انجام نیست و برای کاربر هم از این نظر بد است که مشکلات ساختاری و SEO در آنها زیاد است و کسی هم پاسخ گوی حل آنها نیست . 

یکی از مسائلی که در وب سایت های مهم وجود دارد استفاده از همین ابزارهای بی کیفیت است . موضوع در این است که فعالان در این حوزه خود دچار مشکلاتی می شوند که قانع کردن مشتریان هم به این سادگی نیست .

از این رو به دلیل ساده بود استفاده وردپرس نیست به طراحی اختصاصی در ایران رواج پیدا کرده است ، یعنی اصلا هیچ دلیلی برای بهتر بودن یکی بر دیگری وجود ندارد.