طراحی سایت فروشگاهی

پتانسیل فضای مجازی در معرفی و فروش محصولات و خدمات با استفاده از طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از ابزار فروش به صورت آنلاین است.

با طبقه بندی انواع نیازها متوجه خواهیم شد که فروشگاه اینترنتی تنها فضایی جهت خرید کالایی مانند لباس یا لوازم منزل نیست. امروزه امکان خرید هر نوع کالا یا دریافت هر گونه خدمتی از طریق اینترنت دور از ذهن نیست. در میان این همه مشغله و هیاهو، بودن اینترنت به کمک بزرگی برای ما بدل شده است. این وابستگی به جایی رسیده است که نه تنها پوشاک  و لوازم منزل را از طریق فروشگاه های اینترنتی خریداری می کنیم، حتی خرید میوه، خواربار از سوپر مارکت و خرید نان هم به این لیست اضافه شده است.

لیست خدمات هم که چیزی کم از لیست قبلی ندارد. از خدمات نظافتی گرفته تا تعمیرات و انواع مشاوره های روانشناسی و ... . اینترنت، این روزها مصداق کامل " از شیر مرغ تا جان آدمیزاد " شده است.

 

امکان دریافت انواع خدمات و خرید کالا از فروشگاه های اینترنتی

 

 

 

همیشه هدفمان از رفتن به فروشگاه ها خرید نیست. احتمالا اکثر ما این شرایط را تجربه کرده ایم، به خصوص خانم ها، که گاهی اصلا قصدی برای خرید نداریم اما دلمان می خواهد به چند فروشگاه و پاساژ سری بزنیم و کمی از وقتمان را به گشتن در مغازه های مختلف بگذرانیم. بعضی از ما با این کار حس خوبی خواهیم داشت و سرحال می شویم حتی اگر خریدی هم نداشته باشیم.

مطمئنا این کار در هر شرایطی امکان پذیر نیست. مثلا در روزهای داغ تابستان یا شرایط برفی و بارانی زمستان. این گشت و گذار برای همه ی افراد نیز ممکن نیست. برای مادری که فرزندی خردسال دارد، برای افرادی که به دلیل بیماری یا معلولیت بیرون آمدن از خانه برایشان غیر ممکن یا سخت است یا کسانی که فرصت زیادی برای رفتن از این خیابان به آن خیابان را ندارند.

و در نهایت زمان که نقش بسیار تعین کننده و البته محدود کننده ای در این موضوع دارد.

 

 از دست دادن تعداد زیادی از مشتریان تنها به دلیل وضعیت آب و هوا و یا سایر مواردی که ذکر شد، می تواند نگران کننده باشد. البته جور دیگری هم می توان به ماجرا نگاه کرد.

تهدید های زیادی وجود دارد که با کمی زیرکی می توان آن ها را به فرصت هایی ناب تبدیل کرد. 

اگر ساختار ها و پیشفرض های ذهنی خود را تغییر دهید خواهید دید که با داشتن یک فروشگاه آنلاین و مجازی به راحتی می توانید از کسب و کار و حرفه خود کسب درآمد کنید. با راه اندازی فروشگاه اینترنتی بسیاری از نگرانی هایی که درباره ی فروشگاه فیزیکی مانند در معرض دید بودن و مساحت فروشگاه، سهولت دسترسی مشتریان به آن و... داشته اید را دیگر نخواهید داشت.

در هر وقتی از سال و در هر شرایطی فروشگاه شما 7 روز هفته، 24 ساعت شبانه روز بدون تعطیلی سفارش مشتریان را دریافت و در اولین فرصت به دست آن ها خواهد رساند.

 

 

 

 

ویژگی هایی که در یک فروشگاه از اهمیت بالایی برخودار است را میتوان به چند دسته کلی تقسیم کرد:

  1. امکانات کامل برای مدیریت محصول و اتوماسیون خرید و فروش
  2. ساختار منطبق با استانداردها و چارچوب بین المللی
  3.  قابلیت توسعه در همه سطوح متناسب با انواع کسب و کارها

در واقع می توان گفت اگر به دنبال یک فروشگاه ساز خوب هستید، باید این سه ویژگی را در آن جستجو کنید. و توجه به محدودیت هایی که به دلیل استفاده از پلت فرم فروشگاهی متن باز وجود دارد بسیار مهم است ، به طور مثال اگر از مجنتو برای طراحی فروشگاه اینترنتی خود استفاده کرده اید و میخواهید انبارداری و حسابداری تحت وب را در کنار هم به صورت یکپارچه مدیریت کنید مجبور هستید از وب سرویس ها یا پلاگین های متنوعی که برای این امر قبلا طراحی شده اند استفاده کنید و قطعا استفاده از آنها محدودیت هایی را به همراه دارد که توسعه دهنده به سادگی نمی تواند به سادگی یا شاید هم هرگز خواسته های شما را مطابق فرایندی که مد نظر دارید اجرایی کند.

مشاوره طراحی فروشگاه اینترنتی

دانلود پی دی اف

 

عضویت در خبرنامه
صرفا جهت اطلاع رسانی و مقالات جدید