طراحی فروشگاه اینترنتی با اپلیکیشن

طراحی فروشگاه اینترنتی با اپلیکیشن

میخواهید فروشگاهی را داشته باشید که مشتریان شما بدون اینکه وارد وب سایت شوند با نصب اپلیکیشن موبایل در کمترین و سریع ترین زمان ممکن بتوانند محصولات را پیمایش کنند و سفارش خود را ثبت و پرداخت کنند ، این ویژگی است که در اکثر فروشگاه های اینترنتی بزرگ مانند دیجی کالا یا ... وجود دارد و برای داشتن اپ های موبایلی روش های بسیار متنوعی وجود دارد که ما شما را با انواع روش های ایجاد اپلیکیسن موبایل برای فروشگاه اینترنتی آشنا خواهیم کرد پس با وبینه همراه باشید.

طراحی APP Native

بهترین روش برای سایت اپ موبایل که یک اپ واقعی باشد استفاده از روش Native است که اصلی ترین روش در طراحی اپلیکیشن های موبایلی به حساب می آید این روش توسط توسعه دهندگان سیستم عامل به وسیله نرم افزارهای خاصی طراحی و تولید میشود به طور مثال اگر بخواهید نسخه اندروید سایت خود را تهیه کنید به عنوان یک برنامه نویس باید مفاهیم پیچیده جاوا و قوانین و اصول نرم افزار Android Studio را به خوبی یاد بگیرید یا اگر بخواهید اپ IOS هم بسازید لازم است که با زبان برنامه نویسی IOS و Xcode مهارت بالایی بدست آورید یا همچنین برای ساخت Windows Phone هم باید همین مراحل را طی کنید به نظر میرسد کار ساده ای نباشد و همین موجب شده که طراحی Native پر هزینه باشد و نگهداری آن هم به دلیل وجود چندین سورس کد متفاوت پر هزینه است . حداقل باید 2 تیم برنامه نویسی روی Android و IOS به صورت تمام وقت کار کنند تا بعد از کسب تجارت بسیار زیاد یک خروجی مطلوب به دست بیاورند.

طراحی اپ فروشگاه با React Native

این روش مدتی است که خیلی سروصدا کرده و حجم زیادی از برنامه نویسان روش Native را هم به خود جذب کرده است این روش توسط کمپانی نرم افزاری Facebook ابداع شده و از سال 2012 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است این روش خروجی مانند Native به مشتری میدهد هم از نظر ظاهری هم از نظر کارایی ، با این تفاوت که در زمان کوتاه تر و هزینه کمتر ! از هم خانواده های React Native میتوان به Native Script هم اشاره کرد که عملکردی مشابهه هم دارد اما هر دو از یک ساختار تبعیت میکنند یک سورس برای همه ، یعنی اینکه به جای طراحی جداگانه Android , IOS به صورت مجزا در 2 سیستم عامل و 2 روش طراحی مختلف و دو زبان برنامه نویسی مختلف هر دو با یک زبان مشتریان به نام Java Script انجام میشود و سپس طی وظایف پیچیده ای که فریم ورک React Native دارد آن را به همان برنامه های بومی و Native با زبان خاص خودش به عنوان یک Compiler تبدیل میکند. این روش با دلیل هزینه پایین تر و پشتیبانی سریع تر طرفداران بسیار زیادی دارد از جمله میتوان به اپ های معروفی مانند Instagram , Skype اشاره کرد که از این روش استفاده میکنند ، مستندات آن در سایت اصلی React Native آورده شده است ، توسعه دهندگان این فریم ورک لازم است که ابتدا React را به خوبی یاد بگیرند و سپس React Native ، البته هر دو تا حدود زیادی مشابهه یکدیگر هستند. در این روش لازم است که API های لازم برای اتصال به فروشگاه وجود داشته باشد و از روش های امنی برای برقرار ارتباط استفاده شود پیشنهاد اگر تصمیم دارید از فروشگاهی که با فریم ورک قدرتمند لاراول ساخه شده باشد این مقاله را بخوانید.

طراحی سایت با لاراول و اپ

طراحی اپ موبایل به روش Hybrid

این روش هم طرفداران بیشماری دارد و میلیون ها نرم افزار موبایلی از آن استفاده میکند این روش از کارایی کمتری به نسبت React Native برخوردار است اما کارایی و خروجی خوبی میدهد با توجه به تجربه ای که ما در طراحی و استفاده از روش Hybrid داریم تنها مشکلی که دارد کمی سرعت لود و افکت های انیمیشنی در آن کند است ! در غیراینصورت بقیه بخش ها کاملا مشابهه یک اپ واقعی است مثلا برای یک اپ فروشگاهی اگر خوب در React native طراحی شود زمان باز شدن اپلیکیشن حدود 2 ثانیه است و در Crodova حدود 4 ثاینه و مسلما 4 ثانیه تاثیر بدی در تجربه کار از استفاده از اپ ندارد یا به شکل فنی تر سرعت افت ها در نسخه های Native  برابر 60fps است اما در نسخه های Hybrid  کمتر است و باعث میشود برخی از قسمت ها تنها برای بار اول به نرمی کار دیده نشود.

Apache Cordova مشهور ترین سازده اپ های Hybrid در دنیا است هر 3 سیستم عامل Android , Ios ,Windows Phone را پشتیبانی میکند ، مکانیزم این روش مزیت هایی نسبت به React Native دارد از جمله با سورسی که موبایل ساخته میشود میتوان وب سایت هم طراحی کرد یعنی با یک تیر 4 هدف را زد ! در این روش رابط کاربری از HTML,CSS و روابط منطقی مانند React از Java script بهره میگیرد از طرفی توسعه دهندگان وب به دلیل تجربه خوبی که از استفاده از HTML,CSS دارند خیلی سریع میتوانند Cordova را یاد بگیرند مشهور ترین فریم ورک آن هم Ionic است البته فریم ورک های زیادی دارد از جمله Fraemwork 7 , Onsen و.. این روش ارزان تر از روش React native است و مطابق آن از یک سورس برای همه سیستم عامل ها استفاده می کند.

روش طراحی سایت توسط اپ ساز ها

این روش حتی برای کسانی که هیچ تجربه ای با برنامه نویسی موبایل ندارد کاربردی است یعنی به سادگی میتوان یک وب سایت را به اپ موبایلی تبدیل کرد برای این هدف میتوان از برخی از اپ سازها که بیشتر در حوزه Android قرار دارند استفاده کرد یا تعداد زیادی از سایت های اینترنتی که با پرداخت هزینه ای کم میتوان سایت را به اپ تبدیل کرد. این روش یک نسخه فایل نصبی را به شما تحویل میدهد و بعد از اجرا از مرورگر داخلی خود برای نمایش وب سایت شما استفاده میکند و کاربر متوجه وب سایت بود اپ نمی شود. مزیت آن استفاده برای سایت های خوب است که میخواهند با هزینه ای بسیار کم برای فروشگاه اینترنتی خود اپلیکیشن طراحی کنند.

 

مشاوره طراحی اپلیکیسن موبایل فروشگاه
    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود
    عضویت در خبرنامه
    صرفا جهت اطلاع رسانی و مقالات جدید