مزیت های وردپرس و cms های متن باز

یکی از قابلیت های خوبی که در طراحی سایت وردپرس وجود دارد این است که میتوان توسعه دهندگان زیادی را برای آن پیدا کرد و اینکه برای طراحی سایت به منظور انتشار و مدیریت محتوا با حداقل قیمت و سریع ترین زمان ممکن بهترین است.

طراحی سایت وردپرس از 2 بخش تشکیل میشود .

1- طراحی قالب

2- مدیریت و بهینه سازی CMS

طراحی قالب در وردپرس دقیقا مانند طراحی پوسته یک پرتال با استفاده از HTML,CSS است و یک طراح میتواند با استفاده از دانش برنامه نویسی و طراحی خود یک پوسته کاملا خاص و  اختصاصی را برای وردپرس تولید کند ، اما انکه چرا وردپرس محبوب است را میتوان در پشت پرده مدیریتی آن دید ، شما می توانید خیلی سریع افزونه های مختلف آن را پیدا کنید و به صورت رایگان یا غیر رایگان استفاده کنید. اما توسعه و تولید نرم افزار تحت وب روی وردپرس کار درستی نیست و برای این کار باید از فریم ورک هایی که برای این کار ساخته شداند استفاده کنید و این را فراموش نکنید که وردپرس تنها یک CMS است نه یک فریم ورک ، شما در فریم ورک از صفر تا صد پروژه را توسعه می دهید و انواع نرم افزارها را میتوانید در آن ایجاد کنید اما ورپرس فقط برای یکسری مصارف خاص توسعه و تولید شده است از وردپرس میتوان برای یک نشریه خبری یا یک سایت شرکتی یا شخصی استفاده کرد اما نمیتوان برای یک سایت مدیریت با مشتریان یا یک نرم افزار بازاریابی شبکه ای و... استفاده کرد.

یکی از چالش های وردپرس نداشتن گارانتی است ، این نرم افزار به صورت رایگان عرضه میشود و هیچ تضمینی در شرایطی که سایت شما هک شود یا به دست کاربران آماتور خراب شود را ندارد و پشتیبانی فنی برای شما در نظر نمی گیرد ، از طرفی شما باید دانش خود را به اندازه ای بالا ببرید  که به راحتی بتوانید آن را آپدیت نگهدارید ، اگر شما وردپرس را برای یک سایت آژانس هواپیمایی استفاده می کنید به این مشکلی برخواهید خورد که بعد از آپدیت بخشی از قسمت ها که در قالب پلاگین برای شما طراحی شده بود بهم میریزد و باید آنها را اصلاح کنید و اینکه غیرقابل استفاده میشوند.

حال اگر CMS اختصاصی را در نظر داشته باشید ، مشکلات وردپرس را نخواهد داشت و شرکتی که مجری آن است برای رفع مشکلات شما دست به کار خواهد شد.