cms اختصاصی

برای بسیاری از کسانی که از CMS های رایگان استفاده می کند یک سوال پیش می آید که چرا باید در صورت وجود بودن وردپرس از یک CMS اختصاصی استفاده کرد.

اصلی ترین موضوعی که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که چقدر به وب سایتی که میخواهید راه اندازی کنید اهمیت می دهید ؟ مسلما اگر شما از جمله افرادی باشید که قصد توسعه و برنامه ریزی های مختلف را داشته باشید بهتر است از CMS اختصاصی استفاده کنید ما شما را در مورد مزیت ها و قابلیت های CMS اختصاصی بیشتر آشنا خواهیم کرد.

cms

یک مورد قابل توجه در شرکت هایی که خدمات طراحی سایت را ارائه می دهند و ادعا  می کنند چند هزار سایت را طراحی کرده اند اما بعد از این همه نمونه کار یک چارچوب منسجم را نمی توان در کارهای آنها دید ! چرا که معمولا طراحان سایت به دلیل نداشتن فرصت زیاد برای یادگیری مباحث جدید در CMS های رایگان فرصتی برای یادگیری تغییرات زیاد را ندارند و این موضوع را میتوان به این تشبیه کرد که دائم باید دنباله رو تغییراتی باشند که همه انها مربوط به توسعه و پیشرفت نیست ، مثلا تغییر در روال ها و یا توسعه پلاگین ها بسیار وقت گیر است مواردی که اگر ثابت باشند میتوان وقت بیشتری روی جزئیات و اصل موضوع که ساختار منسجم است صرف کرد.

به نظر من اصلی ترین مزیت همین مورد است چرا که CMS اختصاصی نسبت به نسخه رایگان از نظر تولید محتوا تفاوت های چندانی ندارد ، اما میتوان این را در نظر گرفت که برای ورود به بازار نرم افزار و رقابت با شرکت های مختلف نرم افزاری ایرانی و خارجی باید حرفی برای گفتن داشت و تنها به تولید محتوا اکتفا نخواهیم کرد.

 هنگامی که CMS اختصاصی یک بخش از یک فریم ورک یا نرم افزار تحت وب باشد میتواند خدماتی بدهد که هیچ وقت وردپرس نمی تواند ارائه کند ، منظور من بخش طراحی گرافیکی و زیبایی ظاهر سایت نیست چون CMS یک نرم افزار سمت سرور است که طراحی سایت به صورت جداگانه باید طراحی شود و هیچ ارتباطی با قابلیت های ظاهری ندارد.

هنگامی که ما قصد طراحی یک سایت برای شرکتی هستیم که وبینه را برای طراحی سایت انتخاب کرده است ، به دلیل نبود قالب ها و پکیج های رایگان قالب و پوسته مجبوریم که روی موارد اساسی نیز وقت صرف کنیم و این موجب بالاتر رفتن دقت و کیفیت کار ما نیز خواهد شد.

لازم است بدانید که به روز بودن دانش و برنامه نویسی از اصلی ترین ویژگی های یک نرم افزار است و تنها به اختصاصی بودن اکتفا نکنید ، قابلیت هایی که باید داشته باشد از نظر امنیت ، SEO ، سرعت و  بهینه بودن هسته نرم افزاری بسیار باید مورد توجه قرار بگیرد.