تحلیل و مدیریت دیتابیس های بزرگ Big Data

Database administrators (DBAs) یک اصطلاح تخصصی در ذخیره سازی و سازماندهی اطلاعات ذخیره شده است که در جهت سازماندهی و نگهداری و استخراج اطلاعات از پایگاه داده های نرم افزارها مورد استفاده قرار میگیرد.

نگهداری دیتابیس

یکی از قابلیت های تیم فنی شرکت سپهر گستر فرتاک پارس ، مدیریت انباره داده و تجزیه و تحلیل و نرمال سازی دیتابیس های بزرگ است . این شرکت با داشتن نمونه کارهای موفق در نرم افزارهای مختلف در امر مدیریت داده های کلان این قابلیت را دارد که پایگاه داده Mysql را مدیریت و نگهداری کند. وب سایت ها و اپلیکیشن هایی که بعد از فعالیت طولایی اطلاعات سنگینی را دارند بهینه سازی آنها امری دشوار است معمولا با به روزرسانی هایی که در توسعه نرم افزار های تحت وب صورت میگیرد تحلیل و MIGRATION دیتابیس هم رخ میدهد در امر مدیریت دیتابیس ها توسط شرکت هایی سازنده آنها نرم افزارهای رسمی هم منتشر شده است مثلا MySql WorkBench یا Sql server management از این قبیل نرم افزارها هستند که کار   تبدیل اطلاعات به منتظر همخوانی با نرم افزار جدید را میتوان درآنها انجام داد . 

پردازش اطلاعات و دریافت انواع خروجی ها در پایگاه های داده بسیار کاربری است از ملزومات مهمی که یک دیتاماینر لازم است بداند نوشتن Query SQL است که لازم است از اصول و کارکرد حرفه ای SQL شناخت کافی داشته باشد .که در وبینه ما این قابلیت را داریم که بتوانیم در جهت انتقال اطلاعات مهم شما گزارشات و تبدیل اطلاعات را انجام دهیم . حتی اگر اطلاعات شما از نوع اکسل باشد خوشبختانه معمولا همه دیتابیس ها اکسل را به عنوان ورودی دریافت میکنند.

اصولی که باید در طراحی دیتابیس نرم افزار مورد توجه قرار بگیرد مبتنی بر چند اصل است 

- طراحی بهینه و مینیمال

یک طراح دیتابیس باید بداند که جداول را به گونه ای طراحی کند که حداقل پیچیدگی ها را داشته باشد و بتواند انواع گزارشات را از مهندسی طراحی خود بدست آورد معمولا این ساختار در طراحان آماتور رخ نمیدهد و دیتابیس ها دچار پیچیدگی و ساختار غیراصولی میشوند

- طراحی به دور از افزونگی اطلاعات

در صورتی که مرحله قبل را به خوبی اجرا کرده باشید میتوانید از افزونگی هم در امان بمانید افزونگی بسیار موضوع مهمی است و در این خصوص در پایگاه داده هایی مانند RDBMS که ارتباطی هستند مشکلات جدی در بزرگ شدن دیتابیس ایجاد میکنند که برای حل آنها هم باید فکری اندیشید و در برخی از موارد ادامه را را مسدود میکند 

در نهایت طراحی پایگاه داده حرفه ای و وظیفه DBAs ها کاری حرفه ای است که باید  توسط افراد با تجربه و کاربلد انجام شود 

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید