نصب composer و openssl در ویندوز 7

سلام نصب composer همیشه برای کسانی که برای اولین بار با این نرم افزار سر و کار دارند دردسر ساز میشه .حالا من میخوام راه حل این مشکل را فقط در وب سایت وبینه بیان کنم. خوب بهتره برای نصب composer به وب سایت رسمی composer مراجعه کنید و آخرین نسخه فایل setup را دانلود کنید و شروع به نصب کنید نکته ای که میتوان به عنوان اصلی ترین بخش در نصب composer بهش اشاره کرد openssl می باشد که شما باید به وب سایت مراجعه کنید و آخرین نسخه را دانلود کنید در کنار این مورد نیاز به نصب Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable نیز میباشد. خوب حالا که فایل مورد نظر هر 2 نرم افزار را دانلود کردید (فایلی است که به نسخه سیستم عامل در حال حاضر شما سازگاری داشته باشه) باید اقدام به کانفیگ فایل php.ini کنید یک نکته بسیار مهم اینجا وجود داره و اون اینه که باید فایل php.ini را به وسیله یک ویرایشگر متنی باز کنید و عبارت openssl را تایپ کنید تا خط مورد نظر را پیدا کنید.

wampbinphpphp5.4.12php.iniwampbinapacheApache2.4.4binphp.ini

من با نرم افزار notepad++ فایل را برای ویرایش باز کردم حالا باید دقت داشته باشید که خط ;extension=php_openssl.dll علامت ; از اول سطر مانند تصویر فوق حذف شده باشد extension=php_openssl.dll این یعنی openssl برروی php فعال شده است .توجه داشته باشید که این کانفیگ را بر روی دو قسمت php و apache به انجام برسانید. در فایل php.ini باید دو مقدار را جابجا کنید.(در نرم افزار xamp)

extension_dir ="xamppphpext"به حالت زیر تغییر دهید
browscap ="xamppphpextrasbrowscap.ini"-----------------------------------------------
browscap ="xamppphpextrasbrowscap.ini"
به حالت زیر تغییر دهید
browscap ="D:xamppphpextrasbrowscap.ini"

  و در نهایت سرور apache را ریست کنید. همچنین شما با استفاده از منو extention ها میتوانید php_openssl را فعال  کنید که عملا جواب نمیدهد و من بارها تست کردم و نتیجه نداد. پس مطمئن ترین راه همین روشی است که توضیح دادم. با سپاس وبینه


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود
    عضویت در خبرنامه
    صرفا جهت اطلاع رسانی و مقالات جدید