پیاده سازی صحیح partitioning در mysql

پیاده سازی صحیح partitioning در mysql

 

partitioning  یکی از روش های تقسیم بندی رکورد ها بر اساس شرایط مختلف در فایل های ذخیره سازی موسوم به partitioning  این روش برای جداولی که حجم زیادی از اطلاعات در آنها ذخیره میشود بسیار ضروری است . partitioning بر اساس روش های مختلفی مانند Range و Hash و ... استفاده میشود . در یکی از پروژه هایی که داشتیم حجم زیادی از اطلاعات در یک جدول ذخیره می شد و برای اجرای Query زمان بسیار زیادی را صرف اجرای آن می کردیم و عملا کندی این سرعت برای کاربر اصلا خوش آیند نبود.

متاسفانه تاریخ جلالی یا شمسی در هسته پایگاه های داده پشتیبانی نمیشود اما در تاریخ میلادی انعطاف پذیری زیادی دارد . من با توجه به بررسی هایی که داشتم به این نتیجه رسیدم که روش Range برای تاریخ شمسی کاربردی تر است اما لازم است که بازه های زمانی را برای آن تعریف کنید . تعریف بازه های زمانی به معنی تبدیل تاریخ شمسی به میلادی است در این منبع آموزشی rarnge به تفکیک رکورد ها در بازهای سالانه و ماهیانه پرداخته شده است . یکی از نکته های مهم در partitioning تعیین ستون date به primary key است .

در برخی از سایت ها مانند وب سایت فروشگاهی بازاریابی شبکه ای  که جمم زیادی از اطلاعات در آنها شکل میگیرد روش های بهینه سازی دیتابیس بسیار پر اهمیت میشود . 


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود