چرا باید از نرم افزارهای ویندوزی به تحت وب مهاجرت کرد ؟

تفاوت ویندزو و تحت وب

در ذهن حسابدارها یا مدیرایان این سوال مطرح میشود که چرا باید به حسابداری تحت وب مهاجرت کنیم . و اگر این کار را انجام دهیم چه مزیت هایی را برای ما دارد ! برای پاسخ به این سوال ابتدا باید قابلیت های که نسخه تحت وب برای سازمان شما فراهم میکند را در نظر بگیرد ، به طور کلی دسترسی یکی از بزرگترین ویژگی های این نوع نرم افزار است برای آن مهم نیست که شما کجا هستید و با چه سیستم عامل یا دستگاهی قصد استفاده را دارید . خوب اکثر نرم افزارهای حسابداری تحت سیستم عامل ویندوز نوشته شده اند و به صورت لوکال در یک کامپیوتر نصب و راه اندازی می شوند . اگر برای آن سیستم مشکلی رخ دهد شاید اطلاعات بسیار زیادی را از دست بدهید و یا با ارتقا سیستم عامل با مشکلات متعددی در نصب و اجرای روبرو شوید . به جرات میتوان گفت که نرم افزار تحت وب به طور کلی این مشکلات را برطرف میکند . یا ممکن است سازمان شما از چندین سیستم برای ثبت اسناد مالی استفاده میکند . حال اگر یکی از کارمندان بخواهد از اطلاعات سایر سیستمها استفاد کند الزاما باید تحت شبکه داخلی باشد و در صورتی که شبکه شما زیرساخت های لازم را نداشته باشد هزینه ایجاد شبکه های داخلی نیز بسیار زیاد است یا اینکه مجبور باشد از اطلاعات سیستم خروجی مورد نظر را بگیرد و با وسایل نگهداری به سایر سیستم های منتقل کند که این خود نوعی اتلاف زمان و هزینه به شمار میرود . در صورتی که اگر سیستم های شما به اینترنت متصل باشد تنها با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور میتوانید از اطلاعات طبقه بندی شده به صورت کاملا امن استفاده کنید.

در فضای مجازی و با وجود تهدید های بسیار زیادی که وجود دارد چگونه میتوان با اطمینان خاطر از اطلاعات و اسناد ذخیره شده حفاظت و نگهداری کرد؟

سیستم عامل سرور به مراتب امن تر و قدرتمندتر از یک سیستم عامل روی رایانه شخصی است . امروزه حجم بسیار زیادی از اطلاعات در نرم افزارهای اینترنتی در حال تولید است به طور مثال ایمیل ، اینترنت بانک ها ، انواع پروژه های ملی و.. موضوع امنیت از ابتدای پیدایش اینترنت به عنوان یک چالش بوده و است اما مزیت ها و کاربردهای بسیار زیادی که برای بشر داشته است طی سالهای اخیر با رشد بسیار سریع و چشم گیری مواجه بود است و به طبع بر امنیت و اطمینان پذیری آن افزوده شده است . به لطف سیستم عامل های مدرن و فریم ورک های توسعه میتوان به این اطمینان خاطر رسید که استفاده از حسابداری به شیوه تحت وب میتواند گزینه خوبی برای دسترسی امن و سریع به اطلاعات مالی باشد
    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود
    عضویت در خبرنامه
    صرفا جهت اطلاع رسانی و مقالات جدید