تاثیر رابط کاربری در جذب مشتری

اهمیت-UI-در-طراحی-سایت

نحوه استفاده از رابط کاربری یک وب سایت در جذب مشتری بیشتر

امروزه تعاملات ما با دنیای دیجیتال از تعاملات انسانی ما پیشی گرفته است. رابط کاربری (UI) نحوه تعامل ما با سیستم های اطلاعاتی را مشخص می کند. در دنیای دیجیتال، جایی که تجربیات کاربر بسیار مهم است، رابط کاربری وب سایت باید جذاب و کاربرپسند باشد و بازدیدکنندگان را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پورتال و ارائه آنها همراهی کند.

یک رابط کاربری باعث می شود که بازدیدکننده به اطلاعات بیشتر، حرکت در سایت، ثبت نام یا خرید از طریق چت آنلاین یا مجموعه ای از فعالیت ها دست یابد. در عصر مدرن بازاریابی دیجیتالی، رابط کاربری نقش مهمی در افزایش نرخ تبدیل و همچنین وفاداری مشتری دارد.
رابط کاربری وسیله ای ساده و بصری برای تعامل کاربر با رایانه های شخصی، دستگاه های تلفن همراه هوشمند، وب سایت ها، دستگاه های ارتباطی و برنامه های نرم افزاری است. UI عمدتا دارای دو جزء ورودی و خروجی است.

عناصر UI معمولی، بیشتر شامل صفحه کلید و صفحه لمسی است. در محیط کامپیوتری، UI به نرم افزاری گفته می شود که برای مدیریت عناصر فیزیکی به سبک ارگونومیک توسعه یافته است. به عنوان مثال، یک رابط کاربر تحت وب ورودی را می پذیرد و خروجی را به عنوان صفحات وب در اینترنت تولید می کند. کاربران می توانند در مرورگر وب به این صفحات دسترسی داشته باشند.
علاوه بر این، آخرین رابط های کاربری مانند رابط کاربری لمسی، رابط کاربری حرکتی و رابط کاربری هوشمند همچنان تجربه کاربر را غنی می سازد. عناصر رابط کاربری از کنترل های ورودی (گزینه ها، منوهای کشویی، زمینه های داده)، اجزای ناوبری (کادر جستجو، نوار ابزار، نمادها، برچسب ها)، اجزای اطلاعاتی (نوارهای پیشرفت، اعلان ها، جعبه های پیام) متغیر است.

اهمیت رابط کاربری

اگرچه یک وب سایت مجموعه گسترده ای از خدمات را ارائه می دهد، عدم وجود وسیله مناسب برای تعامل با آن وب سایت، آن را بی ارزش می کند. یک رابط کاربری خوب بر ساده و کارآمد بودن تعامل کاربر متمرکز است. کاربران به وب سایت های جالب با رابط کاربری بصری که آنها را با جذاب ترین سبک به سمت وظیفه خود راهنمایی می کند، علاقه بیشتری نشان می دهند.
وظیفه طراحان وب این است که سایت های کاربردی ایجاد کنند که به راحتی توجه مشتری را به خود جلب کرده و باعث افزایش ترافیک آنلاین شود. در عصر حاضر  که تعداد زیادی از مشاغل برای بقا و موفقیت خود به اینترنت وابسته هستند، یک رابط کاربری ساده و موثر نقش مهمی در توسعه وب ایفا می کند.

یک رابط کاربری بد بازدیدکنندگان را مجبور می کند تا به دنبال یک وب سایت مطمئن تر باشند. هر ثانیه ای که کاربر در یک وب سایت صرف می کند، مستقیماً به قابلیت استفاده از یک رابط کاربری خوب نسبت داده می شود. تجربه کاربر به عنوان  مهم ترین جنبه در توسعه وب بر مشارکت و تجربه کاربران متمرکز است. طراحی موفق ترکیبی از روانشناسی شناختی، گرافیک ماهرانه و محتوای مرتبط است.
بدون تردید، مشتری امروزی چیزی فراتر از یک محصول یا خدمات می خواهد. این روزها مصرف کننده به دنبال یک تجربه کلی است که می تواند به طور مکرر به اشتراک گذاشته شود و رضایت آنها را کسب کند. با تغییر روند تجارت الکترونیکی، شما باید حضور و فعالیت آنلاین خود را برای ارائه خدمات و فروش محصولات افزایش دهید.

درک این نکته بسیار مهم است که متوجه شوید تنها با ایجاد یک وب سایت برای کسب و کار خود، مشتری را جذب نخواهید کرد، هر چند که شروع خوبی باشد. در عوض، برای جلب توجه آنها باید مطالب بیشتری ارائه دهید. محصول شما تنها با آسان کردن زندگی مشتریان شما می تواند به پتانسیل لازم برسد.

برای کمک به انجام این کار با طراحی وب سایت تجاری خود، هم طراحی UX (تجربه کاربری) و هم طراحی UI (رابط کاربری) را در نظر بگیرید. طراحی رابط کاربری بر ظاهر متمرکز است، در حالی که طراحی UX به تجربه کاربر مربوط می شود. ناوبری، طراحی ، پاراگراف بندی و متن بخشی از رابط کاربری است، در حالی که میزان رضایت از استفاده از کل پلتفرم بخشی از طراحی UX است.
امروزه، بسیاری از شرکت ها یک وب سایت برای خود دارند. هدف اصلی آنها ایجاد حداکثر ترافیک برای وب سایت است. برای این منظور ، آنها یک رابط کاربری موثر ایجاد می کنند. طراحی رابط کاربری می تواند کار سختی باشد. با این حال، ترفندها و تکنیک های خاصی می توانند این روند را ساده کنند. ما در این مقاله ترفندهایی برای "نحوه طراحی UI یک وب سایت" که منجر به جذب مشتری می شود به شما ارائه می دهیم.

وب سایت هایی که دارای تصاویر خیره کننده، ظاهر دوستانه و رویکرد کاربر پسند هستند، نقش مهمی در موفقیت هر کسب و کار ایفا می کنند. یک محیط کاربرپسند در یک وب سایت برای شکوفایی یک کسب و کار ضروری است.
اصول متعددی برای طراحی وب سایت در جهت جذب مشتریان بیشتر وجود دارد. با این حال، همه آنها به یک اندازه موثر نیستند. قبل از شروع فرآیند "نحوه طراحی UI یک وب سایت"، لازم است قبل از طراح UI ، از اصول اولیه طراحی وب سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی مطلع شوید. در زیر اصول طراحی رابط کاربری وب سایت برای افزایش ترافیک آورده شده است:

اهمیت-UX-در-طراحی-سایت

1. کسب رضایت از طریق زیبایی شناسی

زیبایی شناسی در اطراف همه ما وجود دارد. برای درک زیبایی از محیط اطراف، به یک دید خلاق نیاز است. توسعه طرح های جذاب و حرفه ای برای مصارف تجاری بسیار مهم است. برای یک طراح، درک پویایی طراحی زیبا و موثر ضروری است. اصول طراحی خلاقیت فرد را افزایش داده و راهی برای تولید خروجی حرفه ای فراهم می کند. آنها تعادل را در طراحی شما ایجاد می کنند و به درک طرح زیبا و موثر کمک می کنند. 
رابط کاربری خود را ساده نگه دارید. تعادل بین عملکرد و سادگی را حفظ کنید. شما باید بتوانید عملکردهای مربوطه را به روشی ساده ارائه دهید. زیبایی شناسی نقش اصلی را در جذب مشتری ایفا می کند. 

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید فقط بر عناصر هنری تمرکز کنید. یکی از اهداف طراحی UI ، باید ارائه یک تجربه دلپذیر و رضایت بخش به مشتریان با استفاده از برخی عناصر هنری باشد. این یکی از موثرترین اصول طراحی رابط کاربری وب سایت است.
رضایت کلی، میزان رابط کاربری شما را تعیین می کند. سادگی و عملکرد یکی از اصول کلیدی طراحی وب برای جذب مشتری بیشتر است. پس از طراحی رابط کاربری، می توانید از این مقاله کمک بگیرید تا مشتریان بیشتری را جذب وب سایت خود کنید.

وب سایت های پویا اغلب با استفاده از بهترین طرح های رابط کاربری ایجاد می شوند و کاربران بیشتری را جذب می کنند. کمک به ایجاد ترافیک عظیم به صورت ارگانیک که یکی دیگر از ویژگی های خوب وب سایت های طراحی UI است. طراحی رابط کاربری با ظاهر زیبا برای یک وب سایت نیز مهم است زیرا مستقیم یا غیر مستقیم مسئول موفقیت کسب و کار است. رابط کاربری خوب باعث می شود کاربر بتواند با ایده کسب و کار شرکت ارتباط برقرار کند.

اهمیت-UX-در-طراحی-سایت

2. از رابط کاربری های دیگر الهام بگیرید

طراحی به بخش مهمی از یک تجارت تبدیل شده است. همه ما می دانیم که یک طراحی خوب می تواند موفقیت زیادی کسب کند و توجه افراد را به خود جلب می کند. برای توسعه طرح های خلاقانه و نوآورانه، متدولوژی تفکر طراحی سیستماتیک مورد نیاز است.
شما توسط رابط های کاربری متعدد موثر و فریبنده احاطه شده اید. در اینترنت تحقیق کنید تا از طراحی وب سایت های دیگر ایده بگیرید. برخی از پورتال های منابع که می توانید از آنها کمک بگیرید در زیر ذکر شده است:
•    به مجموعه ای از رابط کاربری ها نگاهی بیاندازید تا بتوانید یکی از بهترین گالری رابط کاربری در اینترنت را پیدا کنید.
•    از سوی دیگر، Mockplus دستورالعمل هایی را برای طراحی رابط کاربری همراه با ارائه UI های الهام بخش ارائه می دهد.
•    همچنین می توانید به designrfix مراجعه کنید. آموزشی برای طراحی موفقیت آمیز UI ها به شیوه ای سازنده ارائه می دهد.
بدست آوردن ایده مناسب برای رابط کاربری شما پیش نیاز "نحوه طراحی رابط کاربری وب سایت" است. اگر قصد دارید رابط کاربری را همراه با یک مرجع متخصص انجام دهید می توانید با متخصصان ما در این زمینه تماس داشته باشید.

اهمیت-UI-در-طراحی-سایت

3.  ایجاد هماهنگی

در طراحی رابط کاربری خود از هماهنگی عوامل داخلی و خارجی استفاده کنید. به طور مداوم از رنگ ها و اصطلاحات فنی یکسان استفاده کنید. از نرم افزار مشابه برای طراحی رابط کاربری خود استفاده ببرید. دستورالعمل های مناسب و سازگار برای طراحی هر عنصر رابط کاربری خود داشته باشید. آنها شیوه یادگیری کوتاه تری ارائه می دهند و در نتیجه کاربران به راحتی وب سایت شما را به دلیل این هماهنگی ها تشخیص داده و جذب می شوند.
سعی نکنید رابط وب سایت دیگر را کپی کنید. در عوض، خلاقیت به خرج دهید و ایده منحصر به فردی برای طراحی رابط کاربری خود ارائه دهید. هماهنگی بخش مهمی از اصول طراحی رابط کاربری وب سایت و همچنین فرایند  "نحوه طراحی رابط کاربری وب سایت" است.

•  استفاده از رنگهای متنوع

استفاده از رنگ خوب می تواند به راحتی توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند. استفاده هوشمندانه از رنگ ها باعث می شود که کاربر جذب بخش وب سایت مورد نظر شود. رنگهای قرمز، آبی و زرد این قابلیت را دارند که به راحتی مشتری را به سمت خود بکشانند.

•  استفاده از فضاهای سفید

بهترین وب سایت های طراحی رابط کاربری با ایجاد فاصله بین یک عنصر و عنصر دیگر، چه گزینه ها یا مقالات، از فضاهای سفید به درستی استفاده می کنند.
طراحی رابط کاربری خوب یک وب سایت می تواند به راحتی مشتریان را جذب کند، خواه یک سایت خرید باشد یا یک سایت خدمات نرم افزاری. وب سایت هایی که به درستی طراحی نشده اند می توانند قدرت نام تجاری را کاهش دهند. علاوه بر این، طراحی رابط کاربری یک وب سایت باید به گونه ای طراحی شود که هر کاربری بتواند به راحتی در کل سایت حرکت کند. طراحی وب UI کیفیتی را در اختیار کاربران قرار می دهد که با ناوبری وب سایت هماهنگ باشد. استفاده از محیط وب سایت باید بسیار آسان باشد تا کاربران بتوانند به سرعت با آن سازگار شوند.

اهمیت-UX-در-طراحی-سایت

4.  قرار دادن آگهی های تبلیغاتی

برای تجربه بهتر کاربر، سعی کنید حداقل تعدادی تبلیغات را در رابط کاربری خود قرار دهید. اما یادتان باشد که به دنبال تبلیغات معتبر و شناخته شده باشید. آنها را در بالای صفحه خود قرار دهید زیرا مانع ارائه محتوای اصلی به کاربر نمی شوند. علاوه بر این، تبلیغ نیز برجسته خواهد بود. از قرار دادن بنر تبلیغاتی در وسط صفحه خودداری کنید، زیرا هنگام مرور محتوا، حواس کاربر را به سادگی پرت می کند. فقط آن را قبل از سربرگ قرار دهید. قرار دادن صحیح تبلیغات بنری یکی از اصول موثر طراحی وب برای جذب مشتری بیشتر است.

اهمیت-UI-در-طراحی-سایت

5. درج گزینه فراخوان به عمل

گزینه فراخوان به عمل کاربر را قادر می سازد تا به راحتی تصمیم گیری کند. به عنوان مثال، گزینه های ثبت نام رایگان، اشتراک، دمو رایگان و غیره. یک دعوت به اقدام قدرتمند تنها به دلیل جذابیت بصری است که قدرتمند است. یک رنگ و شکل ایده آل برای گزینه CTA خود انتخاب کنید. رنگی را انتخاب کنید که با هدف CTA شما مطابقت داشته باشد. CTA خود را در جایی قرار دهید که کاملا برای کاربران قابل رویت باشد. به عنوان مثال، می توانید CTA خود را در گوشه بالای صفحه قرار دهید. قرار دادن مناسب گزینه CTA یک مرحله مهم در روند "نحوه طراحی رابط کاربری یک وب سایت" است.

همه نکات فوق نکاتی هستند که به عنوان اصول اولیه طراحی رابط کاربری وب سایت عمل می کنند. هنگام طراحی رابط کاربری وب سایت خود، این موارد را در ذهن داشته باشید. یک رابط کاربری موثر برای جذب مشتریان بیشتر، مطمئناً کسب و کار شما را شکوفا می کند.
انتظار می رود در سال های آینده تعداد زیادی از مشاغل وب سایت ها و برنامه های کاربردی خود را در دنیای دیجیتال رونمایی کنند. این بازار، تقاضا برای داشتن یک رابط کاربر در همه حوزه های برنامه نویسی مانند نرم افزار، برنامه های وب و توسعه نرم افزارهای تلفن همراه را افزایش می دهد.
اشتیاق متخصصان فناوری با یک نوآوری خلاقانه، بازار کار رابط کاربری را پرسودتر و چالش برانگیزتر خواهد کرد. ترکیبی از مهارت های مهم مانند ارتباط، مدیریت افراد، کار گروهی و درک فرآیندهای شناختی، فرد را به کاندیدای ایده آل برای کار طراحی تبدیل می کند.

#طراحی سایت

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید