طراحی سایت ورزشی

sport-web-design
اگر به ورزش علاقه‌مندید و قصد دارید شور، اشتیاق و علاقه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید به شما ایجاد یک وب سایت تخصصی ورزشی را پیشنهاد می‌ دهیم. یک وب سایت ورزشی بستری مناسب برای به اشتراک گذاری نتایج آنلاین مسابقات، نقل و انتقالات بازیکنان، معرفی رشته‌ های ورزشی، فروش محصولات ورزشی و یا معرفی تیم و باشگاه خاصی بوده و نیز راه مناسبی برای ایجاد ارتباط میان علاقه‌ مندان و طرفداران ورزشی است. علاوه بر اینها اگر وب سایت ورزشی شما دارای ترافیک بالایی باشد، می توانید با گرفتن سفارش تبلیغات و نمایش آن در وب سایت خود درآمد خوبی کسب کنید.
طراحی وب سایت ورزشی یکی از بخشهای خدمات طراحی وب سایت است که خود بسته به نوع کاربرد به انواع مختلفی تقسیم می شود. در این مقاله انواع وب سایت ورزشی و سبک طراحی آن را به طور کامل معرفی خواهیم کرد تا بتوانید نوع مورد نظر خود را با دقت انتخاب کنید.

انواع مختلف طراحی سایت ورزشی

در زیر، انواع خدمات طراحی سایت های ورزشی را برای شما معرفی خواهیم کرد، سپس در مورد هر یک به طور کامل توضیح خواهیم داد.

_ طراحی وب سایت اخبار ورزشی

_ طراحی فروشگاه آنلاین ورزشی

_ طراحی وب سایت ورزشی شخصی

_ طراحی وب سایت ورزشی آموزشی

به طور کلی، وب سایت های ورزشی به چهار نوع تقسیم می شوند که هر یک شامل شرایط و ویژگی های خاصی هستند.

learning-sport-website

طراحی وب سایت اخبار ورزشی (مجله خبری)

طراحی وب سایت اخبار ورزشی مانند Sky Sports که پر بازدیدترین وب سایت است دارای ویژگی هایی مانند انتشار اخبار و رویدادهای دنیای ورزش است که بر اساس هر ورزشی طراحی و اجرا می شود. به طور معمول، یک صفحه اصلی بسیار ساده با ویژگی های محتوا و کاربر پسند ایجاد می شود. در این صفحه اصلی ساده، خلاصه ای از تمام مطالب و اخبار سایت برای کاربر نمایش داده می شود.
همچنین، ویژگی هایی از جمله جدول امتیاز دهی، امتیازات آنلاین مسابقات، شرح حال مربیان و بازیکنان، آرشیو محتوای ویدیویی و برنامه مسابقات، طراحی وب را تکمیل می کنند.

sport-online-sho

طراحی فروشگاه آنلاین ورزشی

طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی ورزشی نوع دیگری از وب سایت های ورزشی است. این نوع وب سایت ها در واقع فروشگاه های اینترنتی هستند که عمده محصولات آنها لوازم های ورزشی است. مطابق با انواع وب سایت های فروشگاه آنلاین، این نوع وب سایت ها محصولات ویژه، جدیدترین محصولات، تخفیف ها و موارد دیگر را شامل می شوند. 
وب سایت فروشگاه های ورزشی آنلاین دارای ویژگی های دیگری مانند فرم ثبت نام، پیشنهادات ویژه به افراد ثبت نام شده، شرایط همکاری در فروش و ارائه کد نماینده برای اعضای ثبت شده است.

طراحی وب سایت ورزشی شخصی

ورزشکاران و بانوان مشهور در زمینه ورزش می توانند وب سایت های شخصی خود را برای ارائه رزومه و معرفی خود به دیگران طراحی کنند. به طور معمول، در این نوع وب سایت های ورزشی شخصی، می توانید بخش هایی با عنوان "درباره، رزومه، توانایی ها، آموزش و غیره" مشاده کنید که از طریق آنها ورزشکاران می توانند خود را به دیگران شناسانده و معرفی کنند.

طراحی وب سایت ورزشی آموزشی

طراحی وب سایت ورزشی آموزشی می تواند انتخاب خوبی برای مدارس و باشگاه های ورزشی باشد. در این نوع وب سایت ها، بخشهایی به عنوان آکادمی ایجاد می شوند تا مدیر وب بتواند مطالب و اطلاعات آموزشی را به کاربران منتقل کند.
علاوه بر اطلاع رسانی و ارائه مطالب آموزشی در مورد این نوع وب سایت ها، می توان استراتژی ایجاد بازدید بیشتر برای وب سایت و معرفی باشگاه به افراد مختلف را نیز در نظر گرفت.
ثبت نام علاقه مندان از طریق سئو و بهینه سازی وب سایت ورزشی آموزشی امکان پذیر است. بنابراین علاوه بر بحث آموزشی، شرایط درآمد و تبلیغات برای مجموعه های ورزشی نیز فراهم خواهد شد.

sport-website

طراحی وب برای ورزشکاران، مجله ورزشی، باشگاه ها و مراکز ورزشی

ما همیشه در تلاشیم تا بهترین خدمات را در زمینه طراحی وب برای مشاغل مختلف ارائه دهیم. همچنین، وب سایت های ورزشکاران، باشگاه ها و مراکز ورزشی یکی از مهمترین وب سایتهای اینترنتی هستند که می توانند با ارتقا و بهبود آنها علاقه مندان و جوانان بیشتری را برای شرکت در مسابقات ورزشی و قهرمانی جذب کنند.
با توجه به این نکات، در اینجا یک راهنمای کوتاه چندین مرحله ای برای انتخاب قالب مناسب وب سایت ورزشی در یک پلتفرم مناسب آورده شده است تا بتوانید یک طراحی متناسب با نیازهای خود داشته باشید.

گام‌های اولیه طراحی وب سایت

 
1. نیازها، میزان بودجه و امکانات خود را مشخص کنید

هر قالب اولیه ای در طراحی وب سایت می تواند با کمی ویرایش به یک قالب ورزشی تبدیل شود. بخاطر داشته باشید که قبل از شروع فرآیند طراحی یک وب سایت ورزشی، هر آنچه را که واقعاً به آن نیاز دارید، بودجه و امکاناتی که در اختیار دارید را ارزیابی کنید.

نیازها
انتظار دارید سایت شما چه کارایی داشته باشد؟ آیا قرار است فقط یک "سایت بروشور" باشد، یا لازم است با کاربران در تعامل باشد؟ آیا لازم است که بتوانید به آسانی سایت خود را ویرایش کنید؟ می خواهید آمار و برنامه ها را نمایش دهید؟ می خواهید محصول یا بلیط ورزشی بفروشید؟ به یک سیستم چت انلاین نیاز دارید؟
حتی اگر پاسخ مشخصی برای این سوال ها ندارید اما باز هم لازم است که در مورد آنها خوب فکر کنید.

بودجه
پول قدرتمند است، اما مهم است که پولتان را صرفا برای زرق و برق سایت خرج نکنید بلکه برای مواردی صرف کنید که از اهمیت برخوردارند. برای چه کاری می خواهید هزینه کنید و از کجا این هزینه را جبران می کنید؟
آیا وب سایت ورزشی شما درآمدزایی دارد؟ انتظار دارید که سایت چه مدت به فعالیت بپردازد؟ اگر قرار است با باشگاه کار کنید، وقت پرسنل شما چقدر ارزشمند است و یک وب سایت خوب چگونه می تواند به آنها کمک کند؟

2. اصطلاحات را بشناسید

اصطلاحات وب سایت می تواند دلهره آور و ناامیدکننده باشند، زیرا بسیاری از شرکت ها اصطلاحات مختلفی را برای فروش محصول خود در هم آمیخته، تطبیق داده و استفاده می کنند. در اینجا 5 نکته مهم وجود دارد که امروزه برای داشتن یک وب سایت خوب به آنها نیاز دارید.

3. هاست مناسبی انتخاب کنید.

وب سایت شما از فایل های کامپیوتری تشکیل شده است. و این پرونده ها باید در جایی "حضور" داشته باشند. شرکت های میزبان وب سایت هر زمان کسی به وب سایت شما مراجعه می کند، فضای سرورهای تخصصی را ذخیره می کند تا فایل های وب سایت شما را ذخیره کنند.

در ابتدای امر از میان شرکت ‌های هاست زیادی که وجود دارد، یکی از آنها را انتخاب کنید که امکان آپلود ویدئو و تصویر نیز در آن وجود داشته باشد. از انتخاب شرکت‌ های هاستی که رایگان هستند بپرهیزید چرا که اغلب آنها فضای کافی برای بارگذاری رسانه‌ های ورزشی را نداشته و همچنین از وب سایت شما به عنوان بستری برای تبلیغات استفاده می ‌کنند.

4. برای وب سایت خود یک نام دامنه انتخاب کنید.

دامنه "آدرس" شما در اینترنت است. شما آن را برای مدت زمان مشخصی از طریق ثبت نام دامنه های معتبر از   ICANN اجاره می کنید. اکنون می توانید یکی از آنها را تهیه کنید و بعداً در سایت خود آن را به نمایش بگذارید. بسیاری از شرکتهای میزبان وب سایتها نیز نام دامنه را برای راحتی بیشتر به فروش می رسانند.

بهتر است نامی که انتخاب می کنید مرتبط با دنیای ورزش باشد و به راحتی در ذهن افراد ثبت شود. پس از انتخاب نام مورد نظر خود بررسی کنید که آیا دامنه ‌ای به این نام وجود دارد یا خیر. لازم به ذکر است اگر قصد دارید وب سایت شما بستری برای فروش محصولات یا تبلیغات باشد بهتر است دامنه .com و اگر وب سایت شما وابسته به سازمانی مانند لیگ فوتبال است بهتر است org. را انتخاب کنید.

5. وب سایت ورزشی خود را با کمک ابرازهای طراحی ارائه شده توسط شرکت هاست تان طراحی کنید.

برخی از شرکت های ارائه دهنده هاست مبلغ اندکی بابت امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهند دریافت می کنند مانند GoDaddy و در مقابل شرکت هایی مانند Yahoo وجود دارند که این امکانات را به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار خواهند داد.

6. نرم افزار وب سایت

یک وب سایت مدرن معمولاً از تعداد زیادی فایل های مختلف تشکیل شده است. اگرچه 100٪ لازم نیست، اما وب سایت ها معمولاً به نرم افزار (به عنوان مثال، "سیستم مدیریت محتوا") برای مدیریت همه پرونده ها و ویرایش و نگهداری آسان آنها نیاز دارند. صدها هزار گزینه نرم افزار وب سایت وجود دارد.

7. به فکر خرید یک قالب ورزشی حرفه ای باشید.

قالب ها به سادگی HTML CSS (زبانهای رایانه ای که مرورگرها برای تولید یک صفحه وب استفاده می کنند) از قبل ساخته شده اند. اگرچه 100٪ لازم نیست، اما دستگاه های تلفن همراه و مرورگرهای مختلف باعث می شوند طراحی از ابتدا به خوبی انجام نشود. همه طراحان وب از نوعی قالب یا فریم ورک برای شروع استفاده می کنند.

امروزه چندین قالب از پیش ساخته های وب سایت های ورزشی وجود دارد که از قالب های رایگان گرفته تا پرداخت شده همراه با خدمات طراحی سفارشی را شامل می شوند. نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که قالبهای وب سایت باید بر روی طراحی، ارائه محتوا و طرح بندی متمرکز شوند و نه بر عملکرد.

با این قالب حرفه ای دیگر نگران ظاهر وب سایت خود نباشید زیرا این قالب، وب سایت شما را از سایرین متمایز خواهد کرد. با این وجود، شما هنوز هم نیاز به انتشار محتوا، بارگذاری رسانه ها و درج لینک ها دارید. از شرکت خدمات دهنده هاست خود بپرسید که چگونه می توانید قالب وب سایت را بر روی هاست نصب کنید بطوریکه زمان انتشار وب سایت تان، در اینترنت قابل مشاهده باشد.

8. پلاگین ها / افزونه های وب سایت

برنامه های پلاگین ها و افزونه ها بخش خاصی از نرم افزار هستند که با نرم افزار وب سایت شما کار می کنند تا عملکردها یا ویژگی هایی را به وب سایت شما اضافه کنند.
احتمالاً بزرگترین مزیت وردپرس این است که "قابل توسعه" است. وردپرس دارای چندین پلاگین های برتر رایگان است و اجازه می دهد تا حتی وب سایت های ورزشی کوچک، عملکردهای بسیار پیشرفته ای را در سایت های خود ارائه دهند. در واقع، بسیاری از ارائه دهندگان نرم افزارهای ورزشی، افزونه های وردپرس را با اسکریپت های سازگار درست می کنند که می توانند در یک سایت دارای وردپرس قرار بگیرند.

9. تنظیمات پلتفرم وب سایت ورزشی خود را انتخاب کنید

تعداد زیاد پلتفرم عالی برای وب سایت ها وجود دارد. روش های بی نهایتی وجود دارد که می توانند بخش های مختلف را که برای یک وب سایت مدرن نیاز دارید، ترکیب کنند.
اما این نکات اگر به شما در یافتن قالبی مناسب برای طراحی یک وب سایت کمکی نکنند، بی فایده خواهند بود.

10. قالب وب سایت خود را انتخاب و راه اندازی کنید

اکنون که می دانید چه امکاناتی دارید و می دانید که به چه چیزهایی نیاز دارید، می توانید در یافتن قالب ورزشی پیش ساخته مناسب برای وب سایت خود تصمیم بگیرید. هنگام خرید، چند نکته را بخاطر بسپارید:

 1. از عکس ها و لوگویی که طراحی نامناسب دارند چشم پوشی کنید. زیرا لگوی وب سایت شما حتی قبل از اینکه کاربر وارد سایت شما شده و از آن استفاده کند، اطلاعاتی را به آنها منتقل می کند.

 2. روی طرح قالبی مشخص تمرکز کنید.

 3. به جز صفحه اصلی سایت به باقی صفحات هم توجه کنید. 

11. تنظیم عملکرد وب سایت ورزشی خود را انتخاب کنید

بسیاری از سازندگان و طراحان تم و قالب وب سایت ها، قابلیت را با طراحی ادغام می کنند. در نگاه اول عالی به نظر می رسد اما می تواند نکات منفی هم به همراه داشته باشد.
اگر تم انتخابی شما از قابلیت های زیادی برخوردار است، پس شما در آن قالب به نوعی گیر افتاده اید. اما اگر قابلیت سایت را از طراحی جدا کنید، می توانید به راحتی هر دو را در صورت لزوم ویرایش کنید.
در هر صورت، وردپرس امکان قابلیت های اضافی از طریق افزونه ها را فراهم می کند.

12. محتوای ورزشی مناسب تولید کنید.

می‌توانید با معرفی و شرح حال بازیکنان معروف آغاز کنید. تصاویر مربوط به رویدادهای ورزشی، گزارشات صوتی و تصویری خبرنگاران و صحبت های کارشناسان درباره ی جدیدترین مسائل ورزشی را بارگذاری کنید. می توانید یک نظرسنجی نیز درباره ی آخرین نقل و انتقالات و اتفاقات ورزشی در بین طرفداران هر رشته راه بیندازید. فروم هایی را برای مکالمه افراد با یکدیگر ایجاد کنید و یا امکانی فراهم کنید تا مردم بتوانند در پایان هر پست نظر خود را درباره آن موضوع و سایر مسائل با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

13. محتوای طراحی خود را اصلاح کنید

اکنون که تنظیمات طراحی خود را تنظیم کرده اید، وقت آن رسیده از آن لذت ببرید.
نکته مهم در اینجا این است که آیا وب سایت شما یک بروشور یا یک سایت اطلاعاتی است  که به طور مداوم به روز می شود  یا ویرایش و به روز رسانی در آن هرگز اتفاق نمی افتد.
لازم نیست زمان زیادی صرف آن کنید، اما وب سایتی خوب است که دارای به روزرسانی و ویرایش منظم باشد.

اهمیت اصلی یک وب سایت ورزشی در این است که تمام اطلاعات را در یک مکان حفظ کند، تا به راحتی در دسترس کاربران باشد. به خاطر سپردن نکات ذکر شده در هنگام طراحی وب سایت ورزشی، به از بین بردن ویژگی های غیر ضروری سایت شما کمک می کند.

14. یک ویجت ورزشی نیز در وب سایت خود قرار دهید.

ویجت در واقع اپلیکیشنی است که شما می توانید در وبلاگ یا وب سایت خود قرار دهید تا بروزرسانی های جدید مانند آپدیت جدول امتیازات لحظه ای به صورت مستقیم روی وب سایت شما انجام شود.
با افزودن ویجت ‌ها می توانید به جذابیت وبسایت خود بیفزایید، اخبار جدید بیشتری دریافت کنید و آمار بازدیدکنندگان و میزان حضور آنها در وب سایت را افزایش دهید.

sport


با توجه به اینکه بازدیدکنندگان در ابتدای ورود خود به هر وب سایتی با توجه به طراحی آن تصمیم می ‌گیرند که در آن بمانند یا به وب سایت دیگری مراجعه کنند، جذابیت‌ های بصری و متناسب بودن طرح و محتوای آن اهمیت زیادی دارد. جهت افزایش این جذابیت‌ ها 9 نکته جزئی اما پر اهمیت در خصوص طراحی وب سایت‌ های هواداری تیم‌ ها (یا باشگاه ‌ها) را در ادامه شرح می‌ دهیم:

1- سادگی وب سایت

در حالی که تمام اطلاعات مورد نیاز را به بازدیدکنندگان خود می ‌دهید تلاش کنید تا دسترسی به اطلاعات مختلف و صفحات موجود در وب سایت شما ساده باشد. پیش از افزودن هر بخش، صفحه و برنامک به وبسایت ابتدا خوب به لزوم وجود آن فکر کنید. 

2- بهتر است از فضای سفید، فونت درشت، ساده و در عین حال زیبا استفاده کنید

در هر وب سایت، علی الخصوص وب سایت هایی که در صفحات خود مطالب زیادی دارند بهتر است فضای حاشیه هر پست به رنگ سفید باشد تا خواندن متن ساده ‌تر شده و توجه و تمرکز به آن بالاتر رود. 
توصیه می‌ شود حداقل اندازه قلم استفاده شده 14 پیکسل باشد. 

3- در طراحی وب سایت از برند تیم خود استفاده کنید

رنگ و لوگوی تیم یا باشگاه شما برند شما محسوب می ‌شود و بهتر است در طراحی وب سایت خود علاوه بر نام که باید نشانگر تیم و باشگاه شما باشد از رنگ و لوگوی مخصوص خود استفاده کنید. 

4- طراحی وب سایت شما بهتر است به صورت ریسپانسیو باشد

با توجه به فراگیر بودن استفاده از تلفن همراه در سطح جهان توصیه می‌ شود طراحی و کدنویسی وب سایت شما به گونه‌ ای باشد که قابلیت نمایش مطلوب در تلفن همراه و تبلت را دارا باشد.

5- از تصاویر حرفه ای استفاده کنید

تصاویر بیش از هزاران واژه حرف دارند. با کیفیت بودن تصاویر و واقعی بودن آنها بر جذابیت مطالب شما می ‌افزاید. 

6- مسابقات آتی را اطلاع رسانی کنید

یکی از کارهایی که بهتر است در وب سایت شما انجام شود اطلاع رسانی فعالیت‌ های آتی تیم شماست. این کار را می‌ توان از طریق ارسال خبرنامه نیز انجام داد. همچنین می ‌توان هیجان مسابقات را از طریق ویجت‌ های شمارش معکوس در صفحه اصلی وب سایت بالا برد. افزودن تقویم رویدادها هم به جذابیت وب سایت اضافه می ‌کند. 

7- اطلاعات تماس

جهت برقراری ارتباط هواداران با کلوپ شما بهتر است یک صفحه را به اطلاعات تماس و نحوه برقراری ارتباط با شما جهت پاسخگویی به پیشنهادات، سوالات و انتقادات در وب سایت خود اختصاص دهید. 

8- آخرین اخبار

پس از ایجاد صفحه اصلی وب سایت خود، می ‌توان یک صفحه اختصاصی جهت اطلاع رسانی آخرین اخبار ایجاد کرد. فراموش نکنید که اخبار پشت صحنه نیز جذابیت های خاص خود را دارد. 

9- شرح وضعیت بازیکنان تیم

بهتر است برای هر یک از بازیکنان تیم صفحه ای اختصاصی در نظر گرفته و در آن صفحه تمام اطلاعات مربوط به آن بازیکن، سابقه تمام فعالیت ‌های وی و وضعیت فعلی او شرح داده شود. 
در نهایت نیز به بررسی کلی وب سایت بپردازید، سرعت بارگذاری آن، سازگاری سایت با مرورگرهای مختلف، طراحی و شکل کلی آن را بررسی کنید و پس از حصول اطمینان از درستی آن به انتشار محتوای خود بپردازید.

توجه داشته باشید که محتوای منتشر شده برای بالا بردن سئو سایت اهمیت بالایی دارد پس بهتر است توسط یک متخصص تهیه شود.
امکاناتی چون گالری تصاویر، استفاده از صفحات و زیر منوها در طراحی سایت، چند زبانه بودن وب سایت، سیستم آمارگیری دقیق سایت و تالار گفت و گو نیز در کنار موارد ذکر شده می‌ تواند موجب بالا بردن بازدید وب سایت شود.
به یاد داشته باشید که با اعمال تغییرات جزئی می‌ توانید نتایج بزرگی بگیرید.

ایجاد یک وب سایت ورزشی حرفه ای کار چندان مشکلی نیست. با این‌ حال نکات ریزی وجود دارند که بهتر است در ابتدای شروع به کار به آنها توجه شود. وب سایت شما باید در بهترین وضعیت عملکرد خود قرار گیرد به ویژه هنگامی که قرار است معرف تیم و باشگاه شما باشد. با رعایت نکات ریز و جزئی وب سایت خود را به مرکز اطلاعات تیم تان تبدیل کنید

با بودجه مناسب و یک تیم مجرب از متخصصان، طراحی وب سایت شما می تواند به بهترین نحو انجام شود. به دنبال ابزارهای رایگان باشید که می توانید هنگام طراحی وب سایت ورزشی خود از آنها استفاده کنید. هدف نهایی شما باید یک وب سایت ورزشی جذاب، آموزنده و در دسترس باشد که بارگیری آن برای کاربران طولانی نخواهد بود.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 طراحی سایت ویکی یا دایره المعارف
طراحی سایت ویکی یا دایره المعارف

طراحی سایت ویکی یا دایره المعارف نوعی از وب سایت است که با روش طراحی اختصاصی میتواند همزمان روی صدها ...

 طراحی سایت شرکتی وردپرس
طراحی سایت شرکتی وردپرس

طراحی سایت شرکتی با وردپرس بسیار مرسوم است و شرکت های زیادی به وردپرس در اجرا و طراحی وب سایت اعتماد ...

 وردپرس یا CMS اختصاصی لاراول ؟
وردپرس یا CMS اختصاصی لاراول ؟

طراحی سایت وردپرسی یا طراحی سایت با لاراول؟کدام بهتر است؟اگر میخواهید آینده وب سایت خود را تضمین کنی ...

 طراحی سایت ارزان
طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان در شرکت طراحی سایت وبینه به چه صورت انجام میشود و برای اینکه بتوانیم نتیجه خوبی از ...

 طراحی سایت اختصاصی
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی با CMS اختصاصی بهترین شیوه طراحی سایت با لاراول است که از قالب رایگان و کپی استفا ...

 بایدها و نبایدها در طراحی سایت
بایدها و نبایدها در طراحی سایت

بایدها و نبایدها در طراحی سایت ، عواملی که باعث افزایش بهره وری و کیفیت در طراحی سایت میشوند کدامند ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید