افزایش اهمیت فروشگاه های اینترنتی

خوشبختانه در ایران روند خرید و سفارش های اینترنتی از طریق انواع وب سایت ها رونق گرفته است ، ما این را مدیون صداقت فروشگاه های کوچک و بزرگ اینترنتی میدانیم که در روزهای تحریم و رکود دست از تلاش برنداشته و با مدل های مختلف و استراتژی های تبلیغات و بازاریابی مشتریان خود را از دست ندادند بلکه به آنها اضافه هم کرده اند.

اهمیت فروشگاه

روش های واریز وجه به صورت اینترنتی در چند سال گذشته با شک و تردید بسیار بالایی همراه بود مردم فکر میکردند که پول آنها در خطر است اما با تلاش پلیس فتا و دستگیری مجرمان فضای مجازی کشور نیز شکر خدا رو به سوی پیشرفت و اطمینان بیشتری  است . همه فروشگاه هایی که قصد فعالیت حرفه ای دارند در مرحله اول نیاز به یک نرم افزار فروشگاه ساز دارند تا بتوانند محصولات خود را منشتر کنند ، در این راستا برخی از شرکت ها اقدام به طراحی سایت هایی کرده اند که شما بدون پرداخت هیچ هزینه ای میتوانید محصولات خود را به منظور معرفی و فروش در آنها منتشر نمایند همچنین برخی دیگر از افرادی که قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی با برند و اختصاصی خود را دارند با خرید هاست و دامنه و پرداخت هزینه اندکی میتوانند از فروشگاه ساز های رایگان استفاده کنند برخی از این فروشگاه سازهای رایگان شامل ووکامرس ، پرستا شاپ ، مجنتو و ... که توسط برنامه نویس های خارجی طراحی و پشتیبانی میشوند نیز میتوانید استفاده کنید ، این CMS ها یا فروشگاه ساز ها نیز به زبان فارسی ترجمه شده اند و قابلیت های هم دارند ، گروهی از کسانی که تجربه کار با آنها بعد از چند سال را که دارند ترجیح میدهند که اقدام به خرید فروشگاه ساز اختصاصی از یک شرکت ایرانی  را می کند ، دلیل این کار تجربه ای است که در گذشته با فروشگاه ساز های رایگان داشته اند. 
 

اما تفاوت یک نسخه برنامه نویسی شده و اختصاصی با یک نسخه رایگان چیست ؟

وبینه به عنوان یک شرکت که در هر دوزمینه فعالیت میکند ، فروشگاه ساز های اختصاصی را بسیار مینیمال و کاربردی توصیف میکند و با توجه به اینکه متاسفانه در سال های گذشته همین نرم افزارهای رایگان تقریبا آسیبی به بدنه نرم افزارهای تجاری وارد کرده اند تلاش میکند تا با بهره گیری از تکنولوژی روز و با فریم ورک های مختلف برنامه نویسی و جند لایه یک فروشگاه کاربردی ، سریع ، هوشمند ، ساده و کارآمد را تولید کند . در کشور های پیشرفته رونق کسب و کار و توسعه علوم و دانش نرم افزاری از تولید همین نرم افزارهای کاربردی شکل گرفته است و خوبختانه پویا بدون این صنعت هیچ وقت به یک محصول پایبند نبوده و با افزودن ویژگی ها در هسته و پوسته نرم افزار تحت وب مانند فروشگاه ساز زمینه را برای تولید های جدید و با کارایی بالاتر فراهم کرده است از این رو فضای رقابتی در این حوزه تلاش شرکت های برنامه نویسی و طراحی سایت را پیش از گذشته بیشتر و بهتر کرده است ، لذا استفاده از نسخه های غیر رایگان و تجاری از چند نظر قابل توجه است.
1. کارآمد تر و سبک تر
2. ساده تر و پایدار تر
3. سریع تر و امن تر
حال اگر توجه ای به همه فروشگاه های اینترنتی داخلی کنید میبیند که تیمی از برنامه نویسان ایرانی در پشت پرده آنها تلاش های شبانه روزی می کنند و حاصل تلاش و تجربه سالها زحمت در این حوزه موجب پیشرفت و فروش روز افزون  آنها بوده است.
 
ناشناسمرداد 23، 1398

الان شرکت های زیادی هستند که پنل هایی را جهت فروش در اختیار ما قرار میدهند تا با استفاده از آنها بتوانیم محصولات خود را عرضه و به فروش برسانیم . به نظر می رسد دیگر نیازی به طراحی سایت فروشگاهی نیست چون آنها بدون دردسر در کمتر از ۵ دقیقه راه اندازی میشوند کل کارهای توسعه و... هم صاحب وب سایت اصلی انجام میدهد . لطفا نظر خود را در مورد اینکه فروشگاه شخصی خود را داشته باشیم یا از مارکت پلیس ها استفاده کنید بفرمایید. با تشکر
مدیر سایتمرداد 24، 1398

سلام. بله همین طور است اما باید به نسبت کسب و کارتان این ویژگی را مدیریت کنید به این صورت که اگر قرار است در دراز مدت فعالیت کنید فروشگاه اختصاصی خود را راه اندازی کنید . ضمن اینکه استفاده از مارکت پلیس ها موجب وابستگی شدید به آنها میشود و در صورت قطع خدمات شما نیز متضرر شوید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 تاثیر وب سایت در کسب و کار
تاثیر وب سایت در کسب و کار

داشتن وب سایت برای موفقیت در هر کسب و کاری لازم است.بدون وب سایت درصد بالایی از مشتریان خود را از دس ...

 ویژگی های مهمی که باید در یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای وجود داشته باشد چیست؟
ویژگی های مهمی که باید در یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای وجود داشته باشد چیست؟

فروشگاه اینترنتی که به صورت حرفه ای می تواند در کسب و کار شما موثر باشد چگونه فروشگاهی است؟اگر شما ص ...

 فروشگاه اینترنتی به همراه اپلیکیشن
فروشگاه اینترنتی به همراه اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن فروشگاه اندروید IOS قابلیتی مدرن برای رضایت بیشتر کاربران فروشگاه اینترنتی و تاثیر گذ ...

 اهمیت نرم افزار فروشگاه اختصاصی
اهمیت نرم افزار فروشگاه اختصاصی

چرا با وجود بودن انواع فروشگاه سازهای مختلف رایگان اما حرفه ای ها ترجیح میدهند تا فروشگاه اینترنتی خ ...

 طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی
طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی

طراحی فروشگاه اینترنتی اختصاصی روشی پایدار و مطمئن بدون استفاده از اسکریپت های فروشگاه ساز رایگان را ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید