اهمیت داشتن سایت

داشتن وب سایت در دنیای امروز چیزی عادی و در بیشتر موارد لازم و حتی گاهی حیاتی است! دنیا، دنیای رقابت است و ازهیچ فرصتی برای اینکار نباید گذشت. دیگر دوره ی شیوه های سنتی معرفی،تبلیغات و فروش سر آمده است و هر فرد و هر کسب و کاری که پا در عرصه ی نوین تجارت نگذارد به زودی از چرخه ی رقابت حذف خواهد شد. 

فارغ از نوع کسب و کار که البته بسیار تعیین کننده می باشد، شما نیاز به وب سایتی جامع و متناسب با نیازهای خود دارید که بتوانید نام و کسب و کار خود را در آن معرفی کنید. صفحاتی که شما صاحب و البته مسئول آنها هستید و کاملا مطابق نظر،سلیقه و شرایط شما قابل مدیریت می باشند. 

شاید این سوال یا بهتر بگویم این مقاومت در ذهن شما وجو داشته باشد که با وجود انواع شبکه های اجتماعی و یا وبلاگ ها دیگر چه نیازی به وب سایت می تواند باشد. بله.حق با شماست. نمیتوان تاثیر عجیب و شگرف شبکه های اجتماعی را در برند سازی، تبلیغ و بر سر زبان انداختن یک محصول یا کسب و کار کتمان کرد و این تاثیر در برخی از مدل های کسب و کار بسیار بیشتر از بقیه است اما...اما با همه ی اینها باز هم شما از داشتن یک وب سایت بی نیاز نخواهید بود. چرا؟ به چندین و چند دلیل.

با شرایط موجود و محدودیت های استفاده از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام و گاهی اینستاگرام و دشواری های دسترسی به آن ها بسیاری از کسب و کارهایی که تنها در بستر شبکه های اجتماعی مشغول به فعالیت بودند دچار ضررهای جبران ناپذیری شده اند. برای مثال مشتریان و دنبال کنندگان کسب و کار شما با اعمال محدودیت ها و عدم دسترسی به این برنامه ها و شبکه ها نیاز به جایی داشتند تا بتوانند شما را در آن فضا و بستر دنبال کنند. اما به دلیل عدم وجود چنین فضایی که همان وب سایت شما می باشد، راه ارتباطی آنها با شما قطع شد و گم تان کردند و شما بهتر از هرکسی می دانید که بازگرداندن مجدد آن تعداد مشتری بالقوه چه هزینه ی مالی و زمانی زیادی به شما تحمیل خواهد کرد. (من فکر میکنم همین یک دلیل هم کافیست برای دست به کار شدن برای سفارش طراحی وب سایت.

با داشتن وب سایت در واقع شما صاحب اصلی صفحات و محتوای خود هستید و هر بلایی که بخواهید میتوانید بر سرشان بیاورید( چاردیواری اختیاری). این در حالیست که در سرویس های رایگان مانند شبکه های اجتماعی  شما دارای محدودیت هایی در استفاده از امکانات هستید و باید طرح و کسب و کار خود را براساس قالبی که انها در اختیارتان می گذارند ارائه کنید. که این خود، دست شما را در مدل و نوع ارائه تان می بندد.

ممکن است بگویید ما از وبلاگ ها بهره می گیریم. وبلاگ هم چیز خوبیست! اما باید بدانید با داشتن وب سایت این فرصت را دارید که برند خود را در دامنه ی اختصاصی خود معرفی کنید و این درحالیست که در صورت استفاده از وبلاگ نام سرویس دهنده نیز در کنار نام شما دیده خواهد شد ،گاهی بسیار درخشان تر و برجسته تر از نام و برند شما، واین اصلا در برندسازی پذیرفتنی و مطلوب نیست.

بیشتر بخوانیم : تاثیر اپلیکیشن موبایل بر روی seo

پس میتوانیم برای بهره مندی از تمام امکانات موجود پایه ی کار خود را بر وب سایت بگذاریم. به این ترتیب که ابتدا با طراحی وب سایتی کامل و بی نقص کار خود را شروع کنیم و در کنار یا همزمان با آن از سایر پلتفرم ها و بستر ها مانند شبکه های اجتماعی،اپلیکیشن ها و ... نیز بهره ببریم. درواقع این بهترین شیوه است که وب سایت تنه ی اصلی و سایر بستر ها شاخ و برگ های کسب و کار ما باشند که در صورت ایجاد مشکل و از بین رفتن شاخه ها، تنه ی اصلی همچنان به قوت خود باقیست، امکان رشد دوباره ما فراهم است و متحمل ضرر و زیان زیادی نخواهیم شد.


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود