بهترین روش توسعه قالب وردپرس

بهترین روش توسعه قالب در وردپرس روشی است که از یک deveopmet workflow تبعیت کند . یعنی ساختار حرفه ای را در ابتدای هر پروژه برای شما تعریف کند که سرعت ، دقت و امکانات توسعه را برای برنامه نویس فراهم کند.

توسعه وردپرس

برای بهترین شروع در وردپرس باید مستندات فنی آن به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد تا مشکلی در روند توسعه پیش نیاید سپس با استفاده از یک Starter مانند Sage می توان پروسه طراحی قالب را آغاز کرد.

مزیت استفاده از sage در طراحی قالب وردپرس : به طور کلی این starter هیچ افزونه و کد آماده ای را به شما تحویل نمی دهد فقط زیرساخت را برای بهترین شروع برای شما فراهم میکند . بعد از راه اندازی شما شاهد یک صفحه سفید هستید که آخرین مطالب بدون هیچ استایلی دیده میشوند ! خوب این چه کمکی به ما میکند ؟ استفاده از Sage برخی از ابزارهای توسعه را به همراه خود دارد در ادامه برخی از این سیستم ها معرفی شده اند

 • سیستم مدیریت وابستگی ها در PHP به نام Composer
 • سیستم مدیریت و بهینه سازی Style , Script ها به نام Webpack
 • سیستم توسعه Frontend به نام Yarn
 • یک انجین قالب به نام Laravel / Balde که از نسخه اصلی خود که در Laravel قرار دارد استفاده میکند که میتواند کدهای شما را کوتاه تر و خونا تر کند
 • شما میتوانید به جای CSS از SCSS استفاده کنید
 • فریم ورک bootsrap 4 یا Foundation را برای فریم ورک css در مراحل نصب انتخاب کنید یا اصلا هیچ فریم ورک پیش فرضی را نداشته باشد.

 

چه تفاوتی با روش های معمول در طراحی قالب دارد ؟ شاید تا امروز شما از قالب های آماده برای تحویل پروژه های مشتریان خود استفاده می کردید و متاسفانه تنوع در سبک کد نویسی و ساختار قالب ها بستگی به سبک کاری توسعه دهندگان آنها متفاوت است و این باعث میشود که در هر پروژه سبک کد نویسی  و استراکچر قالب با یکدیگر مساوی نباشد . این برای توسعه دهندگان کار ساده ای نیست که هر روز روش های متفاوتی در توسعه را تست کنند و به رشد دانش طراحی و برنامه نویسی کمک خاصی را نمیکند . اما استفاده از سیستم هایی مانند Sage به دلیل اینکه ساختار منسجمی را برای شما تعریف میکند باعث میشود تمرکز اصلی شما روی بهینه سازی و توسعه اصلی باشد . این روش را میتوان به عنوان یک روش استاندارد در نظر گرفت چرا که هزاران نفر در سراسر دنیا با این روش ها کار میکنند و روز به روز ویژگی ها جدیدی به آن اضافه میشود

مشاهده Github Sage در حال حاضر بیش از 10 هزار Star دارد و 193 توسعه دهنده.

این روش چه زمانی و برای چه سایتهایی مهم و مفید است ؟ 

متاسفانه استفاده بیش از اندازه از قالب های متنوع با کاربری های مختلف باعث افت کیفیت سایت هایی میشود که با ودرپرس طراحی و تولید میشوند . مدیران سایتهای موفق بر این باور رسیده اند که طراحی اختصاصی قالب وردپرس بهترین روش طراحی و توسعه در وردپرس در همه جای دنیا است چرا که بسیار سبک و ساده و با استفاده از زیرساختی استوار بنا میشود. کیفیت SEO بالاتر میرود و میتوان انواع طرح ها را پیاده سازی کرد . ضمن اینکه در آینده به راحتی میتوان قالب را توسعه و گسترش داد. 

آیا این روش به ما یک قالب آماده را تحویل میدهد ؟ 

خیر اصلا اینگونه نیست ، این یک Starter است یعنی چیزی که برای شروع لازم است و در هر نوع طراحی لازم است بعد از اولین نصب آن شاهد این خواهید بود که تنها یک صفحه سفید به شما تحویل میدهد ! برای کار کردن با آن لازم نیست چیز جدیدی را یادبگیرد همان دانش قبلی را که در توسعه های گذشته بدست آوده اید را در همین جا به کار بگیرد.این استارتر کاملا متن باز است و برای استفاده از آن لازم  به پرداخت هیچ هزینه ای نیست در واقع بعد از پایان کار شما هستید که روی کارتان لایسنس قرار میدهید و میتوانید پروژه ساخته شده خود را به صورت قانونی حتی در کشورهایی که اصول کپی و رایت را رعایت میکنند به فروش برسانید.
  مطالبی که به شما پیشنهاد میشود
  عضویت در خبرنامه
  صرفا جهت اطلاع رسانی و مقالات جدید