جاوا اسکریپت آینده برنامه نویسی همه سیستم ها

رشد روز افزودن جاوا اسکریپت از طراحی صفحات وب فراتر رفته و امروز توسط آن میتوان نرم افزارهای موبایلی ، ویندوزی و Cross Platform را طراحی کرد . همچنین در دانشگاه استنفرد به منظور درک بهتر دانشجویان جاوا اسکریپت را جایگزین جاوا کرد . برای خود من هم جالب بود که نرم افزارهای مشهوری مانند نسخه ویندوزری تلگرام یا نسخه ویندوزی Github Desktop با جاوا اسگریپت طراحی و تولید شده اند نه با .NET و این خود تغییر بزرگی است.

js

جاوا اسکریپت در Engine های بازی سازی از جمله unity 3D  هم استفاده میشود همچنین در Phonegap ها مانند Cordova که میتواند به صورت یکپارچه بین همه سیستم عامل های موبایلی نرم افزار شما را تولید کند استفاده میشود. 

امروزه برای جاوا اسکریپت فریم ورک های قدرتمندی برای توسعه دهندگان به صورت رایگان عرضه شده است که توسط کمپانی های مشهور جهان پشتیبانی میشوند مانند Vue.js و React این فریم ورک ها را به ترتیب تویتر و فیسبوک ساخته اند.

به طور مثال برای نمایش یک پیام Hello World در جاوا باید کد های زیر نوشته شود

 

class HelloWorld {

public static void main(String[] args) {

System.out.println(“Hello, world!”);

}

اما این برنامه ها در جاوا اسکریپت با یک خط کوتاه اجرا میشود

alert(‘Hello, world!’);

مرورگر ها اصلی ترین بستر اجرا و کامپایل Javascript هستند که خیلی ساده میتوان این کد ها را لابلای کد های html نوشت.

به طور خلاصه باید پیچیدگی هایی که موجب میشود نبوغ برنامه نویس ها را درگیر کند باید حذف شوند و سادگی را جایگزین کرد چرا که در دنیای امروز عملا ایده ها و نگاه متفاوت به مسائل قیمت دارند نه کد نویسی ...


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود