راهکار تولید نسخه آزمایشی جهت جلوگیری از سقوط در دره مرگ استارتاپ

دره مرگ در استارتاپ ها زمانی رخ میدهد که استارتاپ از پرداخت هزینه های خود به دلیل عدم استقلال مالی کافی برخوردار نیست و پروژه به طور کامل شکست میخورد. اما به گونه ای دیگر هم میتوان به دره مرگ نگاه کرد و آن عدم اجرای نسخه آزمایشی یا MVP با هزینه کمتر نسبت به نسخه نهایی با هزینه بیشتر است. در واقع نسخه آزمایشی میتواند شما را از اشتباهاتی که در محاسبات خود نادیده گرفته اید آگاه سازد.

جلوگیری از شکست استارتاپ

ایده آل نگر بودن در محصولی که میتواند در یک نسخه آزمایشی و یک نسخه نهایی عرضه شود خیلی مناسب نیست، یعنی بهتر است در پروژه نرم افزاری یا طراحی سایت که مد نظر دارید ابتدا با یک روش مقرون به صرفه کار ساخت و طراحی را طی 2مدت کوتاه تری استارت بزنید و پس از دریافت بازخورد ها از مشتریان و شناسایی چالش هایی که قابل پیش بینی نبودند و در صورتی که همچنان از مزیت رقابتی و ارزشمندی ایده خود مطمن هستید به فکر ساخت نسخه نهایی و اصلی باشید . ساخت نسخه اصلی میتواند با بهترین تکنولوژی ها و بالاترین سطح کیفیت انجام شود. که به نسبت هر پروژه متفاوت است

مزیت ساخت نسخه آزمایشی یا BETA

ساختن نسخه beta نرم افزار یا اپلیکیشن مزیت های متعددی دارد.

- کاهش ریسک شکست پروژه و جلوگیری از صرف هزینه های زیاد قبل از اطمینان کامل محصول در عرضه به بازار.

- آزمایش بتا سطح بیشتری از آزمایش و اعتبارسنجی محصول را برای چرخه عمر توسعه محصول فراهم می کندو به شناسایی نقص ها و مشکلات موجود در سیستم کمک می کند که ممکن است توسط تیم توسعه نادیده گرفته شده باشد.

- آزمایش بتا همچنین فرصتی برای شناسایی اشکالات قبل از انتشار در یک محیط واقعی با گروه بسیار بزرگ‌تری از آزمایش‌کننده‌ها نسبت به تیم QA داخلی یک کسب‌وکار ارائه می‌کند.

- آزمایش بتا به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که در مورد آنچه که تغییر داده اند بازخورد دریافت کنند و قبل از انتشار نهایی بهبودهایی را انجام دهند.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید