روش صحیح استفاده از تگ tag در وردپرس


بسیاری از کاربران وردپرس جهت افزایش سئو سایت خود رو به سوی کلیدواژه و استفاده از تگ ها می آورند و شیوه اصولی استفاده از تگ در وردپرس را نمیدانند.

 

تگ

 

متاسفانه معنی واقعی تگ وردپرس را با کلیدواژه اشتباه گرفته میشود و تلاش می کنند با تولید tag های بیشتر محتوای خود را قوی تر کنند ، اما به طور کلی بخش tag به نوعی یک دسته بندی برای مطالب مرتبط موجود در سایت است ، اگر شما قصد دارید تگ سازی را به درستی انجام دهید بهتر است تعداد محدودی تگ مرتبط با محتوای سایت خود داشته باشید و از این رو مطالب مختلف را با تگ های مرتبط با سایر نوشته ها اضافه  مدیریت کنید.

گاهی وقت ها سایت هایی دیده میشود که صدها تگ را تعریف کرده اند که با استفاده از افزونه های کاهش دهنده نمایش تگ ها مجبور به نمایش آنها در سایت میشوند .در صورتی که حدودا نسبت به نوع محتوا یک سایت نهایتا باید 20 تگ داشته باشد . طبق مقاله ای که با موضوع مدیریت دایره محتوای سایت که در وبینه منتشر شده است باید تگ ها را جدا از دسته بندی به شیوه ای اعمال کنید که شباهت و ضریب احتمال مرتبط بودن را افزایش دهد. چیزی شبیه دسته بندی معنایی . 

مثلا اگر شما یک دسته دارید در خصوص لباس و یک دسته دارید در خصوص کوهنوردی میتوانید در خصوص لباسی که در دسته کوهنوردی دارید این لباس را با ایجاد تگ لباس کوهنوردی به سایت لباس های هم نوع وصل کنید . در صورتی که همه لباس ها در دسته لباس قرار داند. یا اینکه اگر در مورد سبک زندگی یک مطلب دارید و یک کفش خاص هم در این زمینه دارید میتوانید تگ سبک زندگی را با آن کفش وصل کنید . اینطور گوگل میتواند ارتباطی بین این دو صفحه برقرار کند و باعث افزایش درجه کیفیت معنای مطالب شما شود.

در واقع همیشه باید استفاده از تگ به صورتی باشد که به عنوان دسته بندی محتوایی مورد استفاده قرار بگیرد به طور مثال شما یک فروشگاه اینترنتی دارید که لپتاپ می فروشید حتما باید دسته بندی اصلی را در لپ تاپ قرار دهید و لازم نیست که دسته بالادستی رایانه را انتخاب کنید چرا که با رعایت سلسله مراتب دسته بندی موضوعی به خوبی اجرا میشود و برای اینکه دسته بندی به صورت محتوایی انجام شود میتوان از تگ استفاده کرد مثلا این لپ تاپ برای دانش آموزان است کافی است که کلیدواژه دانش آموزش را در بخش تگ اضافه کنید این نکته نه تنها در wordpress بلکه در طراحی سایت اختصاصی هم کاملا کاربردی است و البته این را هم در نظر بگیرد شما نباید در بخش تگ افراط کنید و تنها در موارد خاص که از ساختار محتوایی وب سایت خود مطلع هستید این ابزار را استفاده نمایید. چرا که تگ ها در صفحه برای نمایش مطالب مرتبط با هم برای کاربر مورد استفاده قرار میگیرد و از طرفی موتور جستجو ارتباط محتوایی بهتری با مقالات سایت شما برقرار خواهد کرد

#وردپرس

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 نحوه استفاده صحیح از تگ canonical
نحوه استفاده صحیح از تگ canonical

همه میخواهند از تولید محتوا خود نتیجه بهتری در افزایش رتبه گوگل بدست آورند یکی از این روش ...

 سهم وردپرس در بازار طراحی سایت
سهم وردپرس در بازار طراحی سایت

سهم وردپرس و همچنین کارایی آن در بین مردم جهان حدود 30 درصد از بازار طراحی سایت میباشد.از ...

 فعال سازی سیستم cache در وردپرس
فعال سازی سیستم cache در وردپرس

فعال سازی سیستم cache در وردپرس با استفاده از افزونه معروف litespeed cache

 بهترین روش توسعه قالب وردپرس
بهترین روش توسعه قالب وردپرس

بهترین روش توسعه قالب وردپرس با استفاده از Sage یک Development Workflow خوب در شروع پروژه ...

 طراحی قالب وردپرس با workflow development sage
طراحی قالب وردپرس با workflow development sage

یک متدودولوژی نوین جهت استفاده در توسعه وردپرس استفاده از Starter Template Sage است که قاب ...

 پیاده سازی صحیح partitioning در mysql
پیاده سازی صحیح partitioning در mysql

پیاده سازی صحیح partitioning در mysql به چه صورت است و برای تاریخ شمسی بهترین روش کدام اس ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید