روش هایی برای بهبود عملکرد وب سایت شما


میزان کارایی وب سایت شما نقش تعیین کننده ای در بازگشت دوباره ی بازدید کنندگان خواهد داشت. اگر سرعت وب سایت تان کم باشد و بازدید کنندگان مجبور به صرف زمان زیادی برای بارگذاری یک صفحه باشند ، دیگر به وب سایت شما بازنخواهند گشت.

به کمک روش هایی که مطرح میشود می توانید کارایی وب سایت تان را ارتقا دهید.

  • افزونه های غیر ضروری را غیرفعال کنید

 

 

 

معمولا توسعه دهندگان وب سایت پلاگین یا افزونه های زیادی به منظور افزایش راحتی کاربران در استفاده ار آن وب سایت نصب میکنند. این افزونه ها شامل اشاره گر های ماوس ، بنر فلش و پخش خودکار ویدیو و صوت. اگرچه استفاده از این افزونه ها میتواند کمک کننده باشد اما بودنشان هم لزوم چندانی ندارد.

ممکن است وجود افزونه ای لازم باشد و یا پهنای باند شما بیش از حد نیازتان باشد ، با وجود همه ی این ها باز هم امتحان کنید و پلاگین را غیر فعال کنید. عملکرد وب سایت شما با غیر فعال کردن افزونه ها بسیار بهتر خواهد شد. به عنوان نمونه   NoIdentityTheft  استفاده از تمام افزونه های  ناخواسته و نامطلوب خود را جهت اقزایش سرعت وب سایت متوقف کرد و اکنون زمان بارگذاری صفحاتش بسیار مناسب و مطلوب می باشد.

  • بیش از آنچه لازم است را نمایش ندهید

 

 

اکثر افراد مرتکب چنین اشتباهی میشوند. کدام اشتباه؟ این که اطلاعات زیادی را در صفحه ی اصلی به نمایش می گذارند. اگر از تصاویر سنگین و با حجم بالا ، انیمیشن و ویدیوهای مختلف در صفحه ی اول یا اصلی خود استفاده کنید ، تنها ممکن است بازدید کنندگان سایت خود را از دست دهید. در عصر حاضر که عصر سرعت است اگر بارگذاری صفحات وب اندکی زمان ببرد ، بازدید کنندگان یا صفحه را مجددا بارگذاری میکنند و یا آن را لغو میکنند.

بهترین راه مقابله با این موضوع نمایش انواع رسانه و تصاویر ساده در صفحه ی اصلی میباشد. این روش عملکرد وب سایت شما را به طور قابل ملاحظه ای بهبود می بخشد. علاوه بر این اگرقرار است از تصاویر در صفحه ابتدایی استفاده کنید از تصاویر با وضوح کمی پایین استفاده کنید.

  • آیکون های متن،درست یا غلط؟

 

 

این موضوع چیزجدیدی نیست و مورد درخواست بسیاری از وب سایت ها است. بسیاری از افراد از تصاویر به جای متن استفاده میکنند. این کار نه تنها برای وب سایت های وابسته به سئو خوب نیست بلکه باعث پایین آمدن سرعت سایر وب سایت ها هم میشود. اگر همچنان به تنوع در سبک نیاز دارید سراغ گزینه های دیگر مانند فونت های فانتزی یا استفاده از CSS @font-face برای دستیابی به دو ویژگی سرعت و نوشته های رنگ و لعاب دار و پر زرق و برق بروید.

  • استفاده از پایه و اساس محکم

 

 

به احتمال بسیار زیاد آسان ترین راه ها برای بهبود عملکرد وب سایت تان داشتن استخوان بندی و پایه ای قوی و محکم است. یک هاست حرفه ای امکان بهینه سازی های مختلف و متفاوت و پهنای باند بسیار خوبی را برای شما فراهم میکند. به علاوه پشتیبانی مشتری از یک سرویس هاستینگ حرفه ای به شما کمک خواهد کرد وب سایت خود را به شکل کارآمد و سریعی بهبود دهید.

  • سرویس های Cache صفحات 

استفاده از سرویس های Cache صفحات مانند Cloudflare  یا سرویس مشابهه ایرانی ابرآروان این سرویس خدمات متنوعی را به شما میدهد از جمله افزایش سرعت لود صفحات و

سرویس cache که منجر به کاهش مصرف منابع Ram , Cpu سرور شما میشود.

همیشه روش هایی برای بهینه سازی عملکرد وب سایت تان بدون زحمت و حتی صرف پول زیاد وجود دارد. در ابتدا جایگزین ها و گزینه های رایگان را به جای آخرین راه حل داده شده در لیست بالا امتحان کنید. این چهار روش عملکرد وب سایت تان را بهبود خواهد بخشید ، آن هم بدون به خطر انداختن تجربه ای که قصد دارید برای بازدیدکنندگان وب سایت خود فراهم  کنید.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 تفاوت سایت ارزان و گران
تفاوت سایت ارزان و گران

روشهای زیادی برای طراحی سایت وجود دارد و به قدری متفاوت است که میتوان با سرویسهای رایگان ه ...

 بهبود کسب و کار توسط وب سایت
بهبود کسب و کار توسط وب سایت

استفاده از وب سایت برای رونق کسب و کار در فضای مجازی یک اصل مهم نیاز دارد که ابدا سایت با ...

 عملکرد صحیح وب سایت بازاریابی شبکه ای
عملکرد صحیح وب سایت بازاریابی شبکه ای

عملکرد صحیح وب سایت بازاریابی شبکه ای نکته ای بسیار حائز اهمیت برای شرکت های فروش مستقیم ا ...

 چه مواردی در طراحی سایت چند زبانه باید مورد توجه باشد؟
چه مواردی در طراحی سایت چند زبانه باید مورد توجه باشد؟

طراحی سایت چند زبانه برای شرکت هایی که در فکر گسترش کسب و کار خود در سطح بین المللی و جهان ...

 بهبود کسب و کار با بهبود وضعیت طراحی وب سایت شما
بهبود کسب و کار با بهبود وضعیت طراحی وب سایت شما

طراحی وب سایت و بهره بردن از آن می تواند نقطه ی عطفی در کسب و کار شما باشد.اما پس از طراحی ...

 نکاتی به منظور بهبود کارایی وب سایت شما
نکاتی به منظور بهبود کارایی وب سایت شما

توقعات کاربران وب سایت ها در دنیای مدرن چیزی فراتر از یک متن استاتیک ، لینک های شکسته و م ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید