سایت آموزشی/معرفی 10 تا از بهترین سایت های آموزشی ایرانی

3سایت آموزشی به شما کمک می‌کند دوره‌های آموزشی موردنظرتان را در فضایی راحت و بدون حضور در مکان بیاموزید. با استفاده از این سایت‌ها شما می‌توانید، آموزش‌های حرفه‌ای از بهترین اساتید را با صرف زمان کمتر و صد البته هزینه کمتر بدست آورید. البته در میان این سایت‌ها و آموزش‌ها شما می‌توانید حتی آموزش‌های رایگانی هم پیدا کنید که کیفیت بالایی دارند. با وجود اینکه در حال حاضر برای هر حوزه‌ای متخصصان آن حوزه آموزش‌های حرفه‌ای را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند، اما سایت‌هایی وجود دارند که در آن شما می‌توانید دوره‌های متخصصان حوزه‌های مختلف را پیدا کنید و در واقع به آموزش‌های بسیاری دسترسی داشته باشید. بخاطر همین ما در ادامه تصمیم به معرفی 10 تا از بهترین سایت‌های آموزشی ایرانی پرداختیم که ترکیبی از دوره‌های رایگان و پولی دوره‌ها و آموزش‌های حرفه ای و گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای است.

آشنایی با بهترین سایت‌های آموزشی برای چه کسانی مفید است؟

ما تا به اینجا روی سخنمان با افرادی بود که برای پیدا کردن دوره‌های آموزشی مختلف سرگردانند و نمی‌توانند بهترین سایت‌ های آموزشی ایرانی را پیدا کنند. اما فراموش نکنید آشنایی با این سایت‌ ها برای شما که تصمیم به طراحی سایت آموزشی برای حوزه دانش خودتون دارید هم بسیار مفید است. چرا که شما در اینصورت می‌توانید علاوه بر آشنایی با تعداد زیادی از رقبای خود، با دقت در این سایت‌ها به بسیاری از اصول و نکات طراحی سایت آموزشی برسید تا در سایت خود لحاظ کنید. در این حالت از بروز بسیاری از اشتباهات جلوگیری می‌شود.

نحوه شناخت برترین سایت‌های آموزشی چگونه است؟

برای پیدا کردن بهترین سایت های آموزشی چندین فاکتور وجود دارد که هنگام انتخاب آنها باید در نظر بگیرید. این نکات در واقع هم برای افرادی مفید است که به دنبال آموزش خوب هستند و هم برای کسانی که به در حال بررسی سایت‌های آموزشی برای شروع کار خود هستند.

  • کیفیت آموزش دوره ها
  • تنوع و تعداد دوره‌ها
  • به روز بودن محتوای آموزشی
  • دسترسی آسان کاربر
  • تعامل مستقیم و راحت کاربر با پشتیبانان
  • نحوه ثبت نام آسان و البته رایگان در سایت
  • تنوع امکانات آموزشی
  • هزینه دوره‌ها
  • ارائه گواهی و مدرک

10سایت آموزش آنلاین برتر و معروف ایرانی

بهترین سایتهای آموزشی ایرانی در ابتدا مربوط به سایت‌هایی می‌شود که به طور جامع در تمامی حوزه‌ها دارای آموزش‌های حرفه‌ای هستند. این سایت‌ها معمولا میزبان اساتید بسیار حرفه‌ای در حوزه‌های مختلف است که دوره‌های آموزشی خود را در این سایت‌ها به فروش می‌رسانند. تعدادی از این سایت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

۱.سایت فرادرس، وب سایت آموزشی ایرانی

سایت آموزشی فرادرس یکی از قدیمی‌ترین و حرفه‌ای‌ترین وب سایت آموزشی ایرانی است. در واقع سایت فرادرس در زمینه آموزش آنلاین مانند سایت دیجی کالا در زمینه فروش آنلاین است که با سرچ هر آموزشی در هر زمینه‌ای بخصوص حوزه‌های فناوری اطلاعات و برنامه‌نویسی از سایت‌های برتر در گوگل نشان داده می‌شود.  در واقع عمده فعالیت این سایت در حوزه‌های برنامه‌نویسی، کامپیوتر، برق، مکانیک و به طور کلی اغلب نرم‌افزارهای مهندسی است. موسس و بنیانگذاران این سایت دکتر مصطفی کلمی هریس و دکتر اسماعیل آتشپز هستند. اما به عنوان تجربه شخصی نکته ای که باید بگویم این است که با وجود اینکه سایت فرادرس حاوی دوره‌ها و مطالب آموزشی بسیاری است اما در صورتی که نیاز به آموزش تخصصی و حرفه‌ای در هر زمینه دارید بهتر است قبل از آن در حوزه موردنظر خود متخصصان حرفه‌ای را قبل از آن بشناسید و به دنبال دوره‌های آموزشی آنها باشید تا اینکه به صورت کلی در سایت فرادرس دوره‌های مختلف را ببینید. البته هزینه دوره‌های آموزشی در فرادرس مسلما مناسبتر از سایتهای تخصصی‌تر است.

2.سایت مکتب خونه، وب سایت آموزش آنلاین

سایت مکتب خونه یا آکادمی آنلاین تخصص‌ها یکی از معروفترین سایتهای آموزشی در ایران است. برخلاف فرادرس این سایت حوزه‌های بیشتری را در برمی‌گیرد که از جمله آن‌ها برنامه‌نویسی، آی‌تی و نرم‌افزار، مدیریت کسب و کار، کالی وسرمایه‌گذاری و...است. از جمله محاسنی که این سایت این است که شما در آن می‌توانید دوره‌های آموزشی رایگانی را ببینید که در این صورت علاوه بر آشنایی با اساتید برتر می‌توانید برای خرید دوره‌های کاملتر و دقیق‌تر اقدام کنید. اما از جمله محاسن دیگر این سایت رابط کاربری ساده آن است که ارتباط کاربر با به راحتی امکانپذیر است. اگر تصمیم به طراحی وب سایت آموزشی دارید پیشنهاد میکنم UI این سایت را دقیق بررسی کنید. چرا که چنین سایتی به اندازه کافی در زمینه طراحی رابط کاربری آزمون و خطا شده و نسخه کنونی آن متناسب با نیازها و خواسته‌های کاربر تهیه و طراحی شده است.

3.سایت کلاسینو

کلاسینو، یکی از بهترین سایت های آموزش مجازی ابتدایی تا کنکور است. اگر به دنبال سایتی برای آموزش دروس ابتدایی تا کنکور هستید، این سایت بهترین انتخاب است. چرا که در آن دوره‌های آنلاین حرفه‌ای و با کیفیتی را از اساتید برتر دوره‌های مختلف می‌توانید مشاهده کنید. این سایت با وجود اینکه تمرکز بیشتر آن روی آموزش های تست‌زنی برای کنکور است، آموزش‌های قوی دیگری هم برای دیگر دوره‌ها مانند ابتدایی و متوسطه در نظر گرفته است. از محاسن این سایت این است که هر دانش‌آموز یک پنل کاربری مختص به خودش دارد که در آن اطلاعات تمامی دوره‌های خریداری شده، آزمون‌ها و...را دارد. این از مهم‌ترین نکاتی است که برای هر سایت آموزشی باید در نظر بگیرید.

4.سایت بیاموز دات کام

این سایت که در واقع ترجمه سایت خارجی w3scool هست، به صورت تخصصی در حوزه آموزش برنامه نویسی زبان‍‌های مختلف از جمله html، css، php و....است. تیم بیاموز فعالیتش را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و تاکنون آموزشهای کاربردی و کاملی را در زمینه برنامه‌نویسی تهیه کرده است.

5.سایت استاد بانک

سایت استاد بانک یک سایت تدریس آنلاین است که شما با استفاده از هم ‌می‌توانید از آموزش اساتید حرفه‌ای به صورت آنلاین و در سایت استفاده کنید و هم اینکه از آموزش‌های آنها در منزل و به صورت حضوری بهره ببرید. در واقع این سایت به جهت رفاه حال دانش‌آموز هر دو حالت را در نظر گرفته است. البته فراموش نکنید این سایت در حوزه‌های درسی فعالیت می‌کند. طراحی ظاهری این سایت و از همه مهم‌تر سرعت آن ارتباط خوبی با کاربر برقرار می‌کند.

 

6.ایسمینار، سایت برگزاری وبینارهای آموزشی

یکی از سایتهای برگزارکننده دوره های آموزشی و وبینارهای آموزشی، ایسمینار است. در این سایت هر کسی می‌تواند یک وبینار برگزار کند. این سایت اولین پلتفرم تخصصی مدیریت و فروش وبینار(سمینار و کلاس آنلاین) است. البته فراموش نکنید این سایت تنها برای دریافت وبینارهای آموزشی قابل استفاده است که شما در آن می‌توانید قسمت‌هایی از آموزش و مبحث خاصی را در یک حوزه مشاهده کنید. در واقع انتظار تهیه دوره آموزشی کامل از این سایت را نباید داشته باشید.

7.سایت متمم

این سایت که بنیانگذار آن محمدرضا شعبانعلی است، از معتبرترین سایت‌های آموزشی در حوزه‌های توسعه کسب و کار و خودسازی است. تعداد زیادی از این آموزش‌ها در این سایت به صورت رایگان است اما برای دسترسی به آموزش‌های حرفه‌ای تر نیاز به تهیه اشتراک ماهیانه یا سالیانه آن را دارید.

8.سایت همیار وردپرس

این سایت که توسط علی حاجی محمدی یکی از معروف‌ترین اساتید وردپرس طراحی و راه‌اندازی شده است، همانطور که از اسم آن مشخص است به صورت تخصصی به آموزش وردپرس و طراحی سایت پرداخته است. در صورتی که تصمیم به طراحی سایت در این زمینه دارید، می‌توانید از اصول و نکات به کار رفته در طراحی این سایت استفاده کنید.

9.سایت لیموناد

سایت لیموناد هم از سایتهای آموزشی فعال در حوزه‌های مختلف برنامه نویسی، آی تی، سلامت، زبان خارجی و حتی درسهای مدرسه و دانشگاه است. از محاسن این سایت پایین بودن هزینه دوره‌های آموزشی است. اما نکته ای که به گفته کاربران به عنوان معایب آن شناخته می‌شود این است که در آن امکان مشاهده رزومه اساتید و مدرسان وجود ندارد.

10. سایت فرانش

سایت فرانش هم یکی دیگر از سایت‌ها معتبر و حرفه‌ای در زمینه آموزش آنلاین است. یکی از محاسن این سایت بخصوص برای اساتید این است که کاربر امکان دانلود آموزش در سایت را ندارد و تنها از پلیر خود سایت امکان مشاهده سایت را دارید. در این صورت احتمال کپی و انتقال آموزش به چندین کاربر و ضایع شدن حق اساتید کمتر اتفاق می‌افتد. شاید تا پیش از این شما این سایت را با نام کائسنا می‌شناختید. اما پس از ورود به شتابدهنده آواتک و جذب سرمایه نام آن به فرانش تغییر کرد.

 

ده سایت معرفی شده تنها بخش بسیار کوچکی از سایتهای آموزشی ایرانی است. شما برای هر حوزه با شناخت اساتید برتر می‌توانید به سایت موردنظر خود دست پیدا کنید. برای طراحی سایت و داشتن سایت آموزشی هم می‎‌توانید با بررسی رقبا در هر حوزه به صورت اختصاصی به طراحی نهایی برسید.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید