سهم وردپرس در بازار طراحی سایت

سهم وردپرس و همچنین کارایی آن در بین مردم جهان طبق تحقیقات و آمار گرفته شده توسط w3Tech حدود 30 درصد از سهم بازار طراحی سایت می باشد. این میزان سهم نسبت به دیگر سیستم های مدیریت محتوا یعنی: جوملا، دروپال، مجنتو و ... بسیار بالا بوده و در بین CMS ها، این درصد به حدود 60 درصد می رسد و از یکی از مهمترین ویژگی های مطلوب آن می توان به رایگان بودن این برنامه اشاره کرد. همچنین استفاده آسان و راحت از تمام امکانات وردپرس برای تمامی افراد با هر سطح دانشی که دارند، یکی دیگر از مزیت های این برنامه به حساب می آید که کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده است. در ادامه قصد داریم چند آمار بسیار مهم را در ارتباط با وردپرس و محبوبیت آن در سال 2019ارائه دهیم.

طراحی وب سایت با استفاده از وردپرس

سهم بازار وردپرس در میان CMS ها

در بین برنامه های CMS فعلا و در حال حاضر فقط سه برنامه وردپرس، جوملا و دروپال توانسته اند رقابت خود را در این چند سال حفظ کنند، ولی وردپرس نسبت به دو برنامه دیگر رشد سالانه بسیار بالاتری دارد (رشد سالانه حدود 4 درصد در هر سال). طبق جدیدترین آمار صورت گرفته مشخص شده است که در پایان سال 2019 میلادی سهم وردپرس در بین CMS ها 61.7 درصد و در بازار طراحی سایت 35 درصد می باشد. سهم جوملا در بین CMS ها با کاهش حدود سه درصدی نسبت به سال قبل به 4.8 درصد و در بازار طراحی سایت به 2.7 درصد رسیده است و باز هم رتبه دوم را از آن خود کرده است و برنامه Shopify توانسته است  گوی رقابت را از دروپال بروباید و جایگاه سوم را در بین CMS ها با 3.1 درصد و بازار طراحی سایت با سهم 1.8 درصد از آن خود کند. 

آمار مربوط به سهم انواع CMS در طراحی وب سایت

سایت طراحی شده با وردپرس را می توان با اضافه کردن افزونه ووکامرس به فروشگاه اینترنتی تبدیل کرد. همین علت سبب شده است که رشد کار با وردپرس افزایش پیدا کند. علت اصلی رشد سیستم مدیریت محتوای shopify و کاهش رتبه سه پله ای آن نسبت به سال گذشته به علت دارا بودن فروشگاه ساز خوب در این برنامه می باشد. یعنی بسیاری از سایت های طراحی شده در طی چند سال اخیر رو به سوی فروشگاه سازها آورده اند که باز در بین این برنامه ها وردپرس بیشترین درصد را دارا می باشد و می توان گفت غول بی شاخ و دم CMS ها به حساب می آید. محیط برنامه وردپرس به 57 زبان زنده دنیا ترجمه شده است و تمامی افراد می توانند آن را به سادگی فرا بگیرند. وردپرس تا به امروز توانسته است امکانات سیستمی و امنیتی خود را بالا ببرد و تا به امروز تعدا افزونه های آن به بیش از 50 هزار عدد رسیده است که در نوع خود بسیار بی نظیر است.

دلایل بسیار مهم برای طراحی سایت با وردپرس

لوگوی وردپرس

کاربر پسند بودن و امکان سفارشی سازی

محیط وردپرس بسیار ساده طراحی شده است و هر شخصی با توجه به سطح دانشی که دارد می تواند بدون نیاز داشتن به زبان های برنامه نویسی سخت و پیچیده به راحتی با آن کار کند. تمامی امکانات موجود برای داشتن سایت به صورت دکمه هایی در یک سمت برنامه قرار گرفته است و فقط با استفاده از یک کلیک ساده می توان هر آنچه را که دوست دارید به سادگی و بدون برنامه نویسی در سایت خود قرار دهید. ایجاد صفحات متعدد، برگه ها، ایجاد پست، کپی کردن متن از ورد به درون وردپرس، ت.لید لینک های سفارشی و ... به راحتی توسط وردپرس ساخته خواهد شد. 

وجود افزونه های رایگان در وردپرس

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در طراحی سایت با وردپرس، دارا بودن افزونه های رایگان می باشد که همگی آنها توسط برنامه نویسی php تولید و ساخته شده است و با نصب آن بر روی وردپرس می توانید از امکانات آن استفاده نمایید. افزونه نام دیگر پلاگین می باشد و به صورت یک برنامه کوچکتر در وردپرس قابلیت نصب داشته و می تواند کار مخصوصی را برای ما انجام دهد. در صورتی که قصد دارید افزونه ای خاص را خریداری کنید وردپرس امکان نصب آن را در خود دارا می باشد. از مهمترین افزونه های سایت می توان به تغییر زبان سایت، فرم های تماس، درگاه بانکی و ... اشاره کرد.

سازگاری برنامه برای موبایل

یکی از مهمترین عامل در طراحی سایت سازگار بودن تمپلیت های برنامه برای گوشی موبایل می باشد. زیرا اکثر افراد دارای گوشی هوشمند می باشند و بسیاری از سرچ های خود را از طریق گوگل انجام داده و سایت ها را با گوشی موبایل باز می کنند. سازگار بودن با موبایل یکی از دلایل بسیار مهم در طراحی سایت می باشد و یکی از الگوریتم های امتیازدهی برای رتبه بندی گوگل همین موضوع می باشد. تمپلیت های وردپرس کاملا ریسپانسیو بوده و اکثر برنامه های آن در گوشی موبایل به راحتی باز شده و اندازه صفحات سایت با موبایل سازگار است.

دارا بودن امنیت بسیار بالا در وردپرس

موتور جستجو گوگل در هر بیست و چهار ساعت تمامی وب سایت های مختلف را مورد بررسی امنیتی قرار می دهد و در این بین حدود ده هزار سایت به دلیل بدافزار بودن و بیش از پنجاه هزار سایت به دلیل فیشینگ از سیستم جست و جو خود خارج می کند. وردپرس یک برنامه بسیار قوی بوده و تیم فعال آن همیشه در نسخه های جدیدتر سیستم های امنیتی به روزی را ایجاد می کند و آن را به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می دهد.

ویژگی های بسیار زیاد دیگری نیز برای داشتن وردپرس وجود دارد که از حوصله این بحث خارج است. پیش بینی می شود که در چند سال آینده وردپرس به دلیل دارا بودن امکانات بی نظیر و کاربر پسند آن تمامی سهم بازار طراحی سایت را از آن خود کند. 

#وردپرس

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید