طراحی سایت با پایتون

پایتون یکی از زبان های مدرن برنامه نویسی در سمت سرور است ، پایتون یک زبان برنامه‌نویسی رایگان، متن باز (Open Source) و با بیانی کامل‌تر، آزاد است که هم‌‌اکنون (یعنی از نسخه‌ 2.1 و جدیدتر) پروانه‌ آن توسط « بنیاد نرم‌افزار پایتون» PSF اداره می‌گردد. پروانه‌ پایتون سازگار با پروانه‌ GPL3 است، با این حال به برنامه‌نویس این اجازه را می‌دهد که بتواند برنامه‌ای با سورس بسته (Closed Source) تولید نماید. با استفاده از فریم ورک های مختلفی مانند Django  میتوان وب اپلیکیشن های متنوعی ایجاد کرد ، اگر شما تصمیم دارید که با استفاده از پایتون یک وب سایت را طراحی کنید باید به یک نکته بسیار مهم توجه کنید ، ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که آیا تولید مجدد چرخ کار آنقدر مهم و پر اهمیت است که بخش مدیریتی سامانه را با معماری و استاندارد سطح بالایی در تولید نرم افزار طراحی کرد ؟ مخصوصا در پروژه های کوچک تا متوسط ؟ اگر این نیاز به اندازه وجود دارد که الزاما باید با استفاده از پایتون این طراحی صورت بگیرد هزینه تولید آن بسیار بالاست و از طرفی هم هزینه نگداری و توسعه آن در دراز مدت بیشتر از طراحی آن میشود ، اما پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی تحت وب میتواند خروجی خوبی در صورت پیاده سازی صحیح و اصولی به شما بدهد.


 


امروزه با استفاده صحیح و اصولی وردپرس می توان بهترین نتیجه را دریافت کنید . اما اگر تصمیم دارید که سایتی را با پایتون ایجاد کنید که ماژول های متنوعی که قرار است در سمت ادمین ایجاد شود داشتن یک سایت با یک زبان برنامه نویسی خاص کار اشتباهی هم نیست چرا که میتوانید همه چیز را در یک پنل مدیریتی داشته باشید.
اما با بررسی ها و آمار و ارقام نشان میدهد که زبان PHP هنوز حرف اول را در طراحی سایت میزند وردپرس و یا مجنتو دو نمونه از سیستم های مدیریت محتوا مشهور در دنیا است که طرفداران بسیار زیادی هم دارد و به طور کلی پاسخ گوی زیادی از نیازها است . از همه مهم تر وجود فریم ورک لاراول و سایر فریم ورک های متنوع در زبان PHP موجب شده که پلاگین های فراوانی برای آن تولید شود، فریم ورک در اصطلاح به چارچوب نرم‌افزاری گفته می‌شود. یک فریم‌ورک مجموعه‌ای از کتابخانه‌های برنامه‌نویسی و احتمالا مجموعه‌ای از قوانین برای برنامه‌نویسی است.  سطح بالای امنیت در فریم ورک Laravel این اطمینان خاطر را برای متقاضایان فراهم میکند که هر آنچه که دوست دارند را می توانند ایجاد کنند از پروژه های بزرگ ملی گرفته تا پروژه های شخصی و کوچک.
ما در وبینه یک CMS اختصاصی طراحی کرده ایم که میتواند همه نیازهای شما را در سطح مدیریت محتوا پوشش دهد و به سایر ماژول های پیشرفته یا سفارشی شما نیز متصل کند که اینا همه بستگی به داشتن دانش عمیق و تجربه دراز مدت در طراحی وب سایت با استفاده از فریم ورک لاراول دارد.

از مزیت های استفاده از فریم ورک ها در طراحی سایت میتوان به موارد زیر اشاره کرد

  • دست برنامه نویس یا توسعه دهنده در طراحی و تولید سامانه بسیار باز است.
  • در صورتی که دانش بالایی در طراحی سایت با پایتون یا php وجود داشته باشد خروجی خوبی میتوان گرفت.
  • میتوان به صورت یکپارچه پنل مدیریتی اختصاصی مدیریتی را ایجاد کرد.
  • نمونه اختصاصی از خواسته های مشتری است و سایر بخش های رایج در روش های طراحی سایت حذف میشود.

زبان برنامه نویسی پایتون توسط کمپانی های بزرگی مورد استفاده قرار گرفته است به طور مثال میتوان به اینستاگرام ، یاهو و... اشاره کرد اما زبان برنامه نویسی دلیل این نمی باشد که خروجی طراحی سایت با پایتون مشابهه اینستاگرام یا سرویس های پیشرفته و مدرن باشد ، وجود فریم ورک های جاوا اسکریپتی سمت کاربر مانند vue.js یا react js بخشی کاملا مجزایی در سمت Front end به شمار می رود و ارتباطی  با Back end که با هر زبان برنامه نویسی مانند Python ندارد. تحلیل و طراحی دیتابیس در یک وب سایت بزرگ بسیار مهم و موثر است اگر معماری پایگاه داده به خوبی طراحی نشود اصلا نمیتوان سرعت بالا را تجربه کرد ، به طور مثال اینستاگرام از دیتابیس Cassandra استفاده میکنند و انتخاب این دیتابیس و کار کردن با آن بسیار دشوار تر از mysql یا sql server است ، اینها تنها بخشی از زیرساخت های لازم برای داشتن یک وب سایت خوب و با کیفیت می باشد که به نظر میرسد در صورتی که پروژه های بزرگ را باید با تحلیلی بسیار حرفه ای ایجاد و مدیریت کرد.
    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود
    عضویت در خبرنامه
    صرفا جهت اطلاع رسانی و مقالات جدید