طراحی سایت با nuxt


وب سایت هایی که از ui/ux قدرتمندی برخوردار هستند با تکنولوژی های متفاوتی ساخته میشود از معروف ترین روش هایی که میتوان وب سایت های فوق العاده ای از نظر کاربرپسندی ساخت استفاده از nuxt و فریم ورک vue.js در طراحی وبسایت است. این دو به عنوان دو فریم ورک به هم وابسته به صورت سمت سرور SSR یا Server Side Rendring عمل میکند.

vue website design

بدیهی است که به کار گیری اصولی این دو فریم ورک جاوا اسکریپتی کار بسیار حرفه ای بوده و بدان معنا نیست که با nuxt میتوان سایت های خیلی شیک و زیبایی ساخت !! همانطور که در طراحی سایت هایی که در بازار مرسوم است  روش توسعه css/js میتواند کارایی خوبی به همراه داشته باشد این امر در nuxt به توانایی کار با این فریم ورک مرتبط میشود . البته nuxt کار جالبی انجام میدهد که میتواند برای وب سایت هایی که SEO را مدنظر دارند بسیار ضروری شود از طرفی مزیت های خوبی از نظر  Code Spilitting دارد اگر پروژه از صدها کامپوننت استفاده کند تاثیری در پایین بودن سرعت لود صفحه ندارد و در صورتی که توسعه به خوبی اجرا شود میتواند بهینه سازی به خوبی اجرا شود و خروجی nuxt اصطلاحا به Universal Vue App مشهور است.

nuxt web site development

برخی از سایت هایی که با nuxt ساخته شده اند

alibaba.ir

arvancloud.com

app.crisp.chat

wappalyzer.com

gitlab.com

 موارد فوق تنها بخش کوچکی از وب سایت های معروفی هستند که با nuxt کار شده اند البته موارد فوق پلت فرم های آنلاین خاصی هستند که تیم توسعه دهنده آن ماهها و یا سالها روی بهبود و توسعه آنها کار کرده اند . هدف از این مطلب معرفی nuxt به عنوان یک راهکار آینده دار است و اگر شما هم قصد دارید که یکی از بهترین ها باشید از اصلی ترین کارهای بنیادی انتخاب فریم ورک ها و روش های توسعه است. 

از مزیت های nuxt میتوان به سهولت در توسعه به دلیل اینکه 100 درصد بر پایه اصول vue.js است و vue.js هم ذاتا بر سادگی و سرعت بالا توسعه تمرکز دارد اشاره کرد.

اولین شرطی که در ساخت پلت فرم ها و وبسایت های حرفه ای مهم است ساختارمند بودن و اصول حرفه ای پیاده سازی آنها است . Nuxt روی سرور nodejs اجرا میشود و میتواند بر پایه API با انواع فریم ورک ها مانند Laravel , expressjs , Spring و .. کار کند برای API زبان برنامه نویسی اصلا اهمیت ندارد اما Laravel را میتوان به عنوان فریم ورک سمت سرور که از نظر کارایی و امکانات بسیار مشهور است انتخاب کرد.

در هر حال طراحی سایت با استفاده از فریم ورک nuxt معایبی هم دارد از جمله هزینه و زمان بیشتر به نسبت طراحی به روش Full Stack در فریم ورک لاراول و در صورتی که به صورتی ترکیبی از vue و laravel در طراحی استفاده شود میتواند خروجی مناسبی داشته باشد . ضمن اینکه در نسخه 7 لاراول پکیج جدیدی به نام livewire رونمایی شده که قابلیت هایی خوبی دارد که میتواند جایگزین nuxt هم باشد بدون اینکه فرانت به صورت 100 درصد با جاوا اسکریپ نوشته شود و مشکل seo هم حل میکند

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 طراحی سایت شخصی
طراحی سایت شخصی

طراحی وب سایت شخصی میتواند به شما کمک کند تا در میان همتایان خود برجسته ظاهر شوید . طراحی ...

 طراحی سایت با angularjs
طراحی سایت با angularjs

طراحی سایت با angularjs جدیدترین تکنولوژی و حرفه ای ترین فریم ورک javascript که با قدرت با ...

 مشاوره طراحی سایت
مشاوره طراحی سایت

در مشاوره طراحی سایت در وبینه و مشاوره در زمینه طراحی پرتال چه سوالاتی باید پرسیده شود؟طرا ...

 5 سوال مهم درباره طراحی سایت وردپرس
5 سوال مهم درباره طراحی سایت وردپرس

5 سوال مهم درباره طراحی سایت با وردپرس که ممکن کسانی که تصمیم دارند سایت خود را با وردپرس ...

 طراحی سایت دو زبانه با وردپرس
طراحی سایت دو زبانه با وردپرس

طراحی سایت دو زبانه با وردپرس با کیفیت بالا ، چیزی که اکثر سایت های چند زبانه با آن مشکل د ...

 طراحی وب سایت با برنامه نویسی
طراحی وب سایت با برنامه نویسی

وبینه در خصوص طراحی وب سایت با برنامه نویسی راه حل خاصی دارد.طراحی وب سایت با CMS اختصاصی ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید