طراحی سایت رزرو بلیت

خرید و رزرو بلیت از جمله خدماتی است که در محیط اینترنت و با استفاده از فناوری وب سایت  قابل پیاده سازی و اجرا است ، در گذشته از روش هایی برای اجرای این امر استفاده می شد که امروزه کاربرد چندانی ندارند همچنین به دلیل محدودیت در ابزارهای توسعه دهنده از قیمت بالایی برخوردار بودند امروزه در دنیا برنامه نویس های مجرب تکنولوژی های برتر و نو را در ارائه خدمات به مشتریان عرضه می کنند به طور مثال یکی از بهترین و کارآمد ترین روش های توسعه نرم افزار های تحت وب را شرکت گوگل معرفی کرده است که با استفاده از آنها می توان وب سایت هایی را رابط کاربری پویا و عملکردی مانند اپلیکیشن بهره برد گروه وبینه خود سعی بر این دارد تا از بهترین و کارآمد ترین فناوری استفاده کند ، جدا از تکنولوژی یکی دیگر از موارد مهم در طراحی وب سایت هایی که با مسائل مالی و اطلاعات مهم سر وکار دارد امنیت اطلاعات و بالابودن قابلیت اطمینان پذیری برای مشتری است ، یعنی با خیال آسوده بتواند با نرم افزار تحت وب ارتباط برقرار کند و سفارش خود را ثبت کند و سیستم عملیات مرتبط را به خوبی اجرا کند ، اگر لازم باشد پیام های ضروری از قبیل پیامک و ایمیل را برای مشتری ارسال کند.

سازو کار انواع نرم افزاهای رزرواسیون متفاوت است مثلا هر یک از موارد بلیت  هوپیما ، باشگاه ، سینما ، کنسرت با یکدیگر فرق دارد و حتی مشتری ترجیح میدهد که سفارش طراحی اختصاصی برای سایت مجموعه یا شرکت خود داشته باشد/
از دیگر موارد مهم در طراحی سایت های رزرواسیون این است که اطلاعات و گزارش های دقیقی به مدیر سایت ارائه دهد برنامه نویسی های  شرکت وبینه  هرآنچه را که شما لازم داشته باشید را میتوانید طراحی و پیاده ساز ی کنید.
به طور مثال سایت شرکت رجا یکی از سایت های بسیار خوب در زمینه فروش بلیت قطار است یا سایت پایانه از دیگر سایت های فروش اتوبوس بین شهری می باشد . سازوکار اینگونه سایت ها همگی بر اساس رزرو موقت و بعد از پرداخت رزرو نهایی است.

مکانیزه کردن فروش بیلط به بسیاری از خطا ها و اشتباه های هنگام فروش و پرداخت وجه را از بین میبرد . فرض کنید شما یک مرکز تفریحی دارید که قرار است بلیت های مراجعه به آن مرکز را به صورت اینترنتی بفروشید در بخش مدیریت میتوانید قیمت هر بلیت را به همراه جزئیات مشخص نمایید میتوانید تاریخی را جهت پایان رزرو و خرید مشخص کنید یا تعداد فروش در هر روز را محدود نمایید .

سامانه  مدیریت فروش بلیت تحت وب

این سیستم به 2 قسمت سمت مدیر و سمت کاربر تقسیم بندی میشود ، که همه بخش های سمت کاربر بدون نیاز به عضویت و قبل دسترس است مانند ( صفحه اول سایت – درباره ما – لیست همایش ها و... ) و سمت مدیریت که نیاز به ورود نام کاربری و رمز عبور برای مدیران سیستم است.

 1. برگزاری توسط تهیه کننده : در این قسمت یک اتفاق که از نوع (کنسرت ، نمایشگاه ، همایش ، تئاتر و... ) را با ویژگی های زیر میتوان تعریف کرد.             
  • نام برگزار کننده
  • نوع برگزاری (موسقی پاپ - سنتی - کلاسیک - تئاتر - جنگ و همایش) و یا ایجاد گروه خاص مانند ویژه نوروزی 95 کیش
  • مکان برگزاری
  • زمان های برگزاری (سانس)
  • قیمت هر برگه بلیط
  • تاریخ شروع رزرو
  • تاریخ پایان رزرو
  • سقف بلیت قابل فروش
 2. سفارش یا رزرو بلیت : به معنی سفارش خرید و پرداخت نهایی و صدور بلیت در بخش سایت ، در این بخش مکانیزم رزرو بلیت به صورت همزمان و تداخل رعایت میشود ، این تکنیک برای زمانی اهمیت دارد که تعداد بلیت های باقی مانده از تعداد درخواست های همزمان بیشتر باشد و یک بلیت به 2 نفر همزمان فروخته نشود و در صورت پرداخت هزینه بلیت صادر میشود در غیر اینصورت به لیست بلیت های باقی مانده برگشت خواهد خورد.
  • ورود به حساب کاربری
  • انتخاب کنسرت یا اتفاق مورد نظر
  • ثبت خرید بلیت با توجه به مشخصات وارد شده که میتواند شامل یک نفر و چند نفر در یک سفارش باشد .
  • پرداخت الکترونیکی
  • ارسال پیامک سریال بلیت
  • ارسال ایمیل تصویر بلیت
  • قابلیت پرینت بلیت ( شامل مشخصات خریدار – مشخصات کنسرت یا همایش یا اتفاق – تاریخ و زمان اجرا – سریال بلیت – کد QR بلیت – توضیحات مورد نیاز ضمیمه

نیاز به ثبت سفارش طراحی 0 تا 100 دارد

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 چه مواردی در طراحی سایت چند زبانه باید مورد توجه باشد؟
چه مواردی در طراحی سایت چند زبانه باید مورد توجه باشد؟

طراحی سایت چند زبانه برای شرکت هایی که در فکر گسترش کسب و کار خود در سطح بین المللی و جهانی هستند ام ...

 طراحی سایت شرکتی وردپرس
طراحی سایت شرکتی وردپرس

طراحی سایت شرکتی با وردپرس بسیار مرسوم است و شرکت های زیادی به وردپرس در اجرا و طراحی وب سایت اعتماد ...

 طراحی سایت ارزان
طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان در شرکت طراحی سایت وبینه به چه صورت انجام میشود و برای اینکه بتوانیم نتیجه خوبی از ...

 طراحی سایت اختصاصی
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی بهترین شیوه طراحی وب سایت های حرفه ای است که از قالب های رایگان و کپی شده استفاده ...

 طراحی سایت آژانس مسافرتی
طراحی سایت آژانس مسافرتی

بررسی تور ها و خرید آنلاین بلیت آژانس های مسافرتی از طریق اینترنت برای مشتریان کاملا ضروری و مهم میب ...

 بایدها و نبایدها در طراحی سایت
بایدها و نبایدها در طراحی سایت

بایدها و نبایدها در طراحی سایت ، عواملی که باعث افزایش بهره وری و کیفیت در طراحی سایت میشوند کدامند ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید