طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی با Next js و React


با حضور فریم ورک های طراحی سایت مانند next js پنجره ای تازه رو به فناوری مدرن در طراحی فروشگاه اینترنتی باز شده و استفاده از این فناوری ها میتواند مزیت ها و جذابیت های جدیدی را برای علاقه مندان و کسب و کارهایی به روز و حرفه ای خلق کند . 

 

next

 

چندی پیش با بازطراحی سایت دیجیکالا به Next js بودیم و دلیلی محکمی است برای اینکه طراحی با next js ارزشش را دارد البته سایت های بزرگ همگی به سمت React مهاجرت کرده اند مانند دیوار - دیجیکالا  - تکنولایف !! 

قبل از همه باید بدانید که React اصل کار است و Next JS صرفا یک فریم ورک برای React می باشد و در واقع پایه اصلی React است با توجه به پشتوانه قوی که React در ابتدا پیدایش خود تا امروز داشته است متوجه این میشویم که نرخ به روزرسانی های آن چه اندازه زیاد بوده است و چه تعداد برنامه نویس در سراسر جهان از آن استفاده میکنند !! در حال حاضر بیش از 194 هزار ستاره و 1570 توسعه دهنده به طور مستقیم روی توسعه React کار کرده اند که به نوع خود بسیار با ارزش است و حتی در روز چند بار به روز میشود و نرخ به روزرسانی های آن اکثرا ساعتی است..

هدف از پیدایش Next JS این بود که بتواند توسعه و ساخت سایت ها و فروشگاهای اینترنتی بر پایه React را بهبود ببخشد و با روش هایی که به SSR مشهور است قابلیت است . 

اما مزیت های Next js چیست و چطور میتوان سایتهایی با این تکنولوژی ساخت ؟ قطعا مهم ترین مزیتی که میتوان برای آن برشمرد سرعت و پویایی فوق العاده بالایی است که این نوع سایت ها دارند اما باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که صرفا Next js کافی نیست و در ادامه شما را با بخش های مختلفی که میتواند در کنار Next js کار را با کیفیت بالاتری ایجاد کند بحث میکنیم.

لازم است بدانید از نظر فنی زمان و تخصص بیشتری برای ساخت پروژه های برپایه React و Next برخلاف سایر روش های مرسوم لازم است و این خود نیاز به پرداخت هزینه و داشتن پشتیبانی است .

ابتدا اینکه هر فناوری جدید چالش های خاص خود را دارد و این موضوع کاملا منطقی است در گذشته با خرید هاست اشتراکی با داشتن کنترل  پنی مانند DirectAdmin میتوانستید سایت خود را با به سادگی نصب کنید مثل نصب وردپرس اما قطعا داشتن سایتی Next js به مانند وردپرس نیست در ابتدا باید از سرور node js استفاده کنید و برای این کار شرکتهای جدید هستند که خدمات هاست node js را میدهند ضمنا next js فقط رابط کاربری است و به FrontEnd مشهور است و نیاز به BackEnd دارید . و نکته دوم در داشتن سایت قدرتمند داشتن BackEnd قوی است این موضوع به کمک فریم ورک های دیگری قابل اجراست و صرفا با دادن API به پروژه Next Js وصل میشوید.

با next js چه سایت هایی را باید ساخت ؟

طراحی سایت با next js مانند استفاده از ابزار و متریالی لوکس برای ساخت یک خانه است و برای ساخت سایت روش های زیادی مثل طراحی با وردپرس یا طراحی با سایر فریم ورک ها مثل طراحی سایت با لاراول وجود دارد شما میتوانید انواع سایت ها را از سایت های محتوا محور مانند سایت های خبری و سایت های شرکتی تا سایت های فروشگاهایی و انواع پلتفرم ها را با next بسازید و این موضوع هیچ محدودیتی برای شما ایجاد نکرده است . 

چرا از nuxt یا Angular استفاده نکردیم ؟

سایر فریم ورک های جاوا اسکریپتی همانند Angular , Nuxt هم عملکردی مشابهه با React دارند اما یکی از دلایلی که ما Next را پیشنهاد میکنیم جامعه بسیار بزرگ و نرخ به روزرسانی بسیار فعال و تعداد زیاد سایت هایی است که در حال مهاجرت به Next هستند ضمن اینکه هر آنچه در دنیا ترند شود موفق است.

 

 

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی تخصص وبینه است ما با لاراول و وردپرس فروشگاه اختصاصی و با کیفیت طرا ...

 طراحی سایت با لایو وایر Livewire
طراحی سایت با لایو وایر Livewire

طراحی انواع وب سایت های PWA با پویایی بسیار بالا دیگر فقط با Nuxt یا Next ایجاد نمیشوند ام ...

 طراحی فروشگاه اینترنتی جایگزین پیج اینستاگرام
طراحی فروشگاه اینترنتی جایگزین پیج اینستاگرام

هر کسب و کاری باید هم طراحی وب سایت و طراحی فروشگاه اینترنتی خود را داشته باشد و هم در رسا ...

 طراحی سایت با حسابداری تحت وب و فروشگاه اینترنتی
طراحی سایت با حسابداری تحت وب و فروشگاه اینترنتی

طراحی وب سایت به همراه نرم افزار حسابداری تحت وب و فروشگاه اینترنتی و سیستم بازاریابی شبکه ...

 7 تکنیک برتر طراحی فروشگاه اینترنتی در سال 2020
7 تکنیک برتر طراحی فروشگاه اینترنتی در سال 2020

وقتی از یک کسب و کار آنلاین حرف می زنیم,طراحی وب سایت یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که با ...

 تفاوت طراحی سایت بازاریابی شبکه ای با فروشگاه اینترنتی
تفاوت طراحی سایت بازاریابی شبکه ای با فروشگاه اینترنتی

تفاوت طراحی سایت بازاریابی شبکه ای با فروشگاه اینترنتی از نظر ساختار فنی و نرم افزاری

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید