طراحی فروشگاه اینترنتی فروش اقساطی


در مبحث فروش آنلاین کالا و تجهیزات از موارد مهم برای هر دو طرف چگونگی پرداخت و وصول هزینه کالا است. زمان های بسیاری در زمان خرید آنلاین پیش می آید که مشتری نمی خواهد هزینه یک محصول را به طور کامل و یکجا پرداخت کند، بالخص وقتی قیمت آن کالا زیاد باشد. اگر فروشگاه شما دارای خدماتی باشد که مشتری امکان پرداخت سپرده را داشته و بتواند مابقی آن را به صورت اقساط بپردازد، انگیزه و فرصتی ایجاد میشود تا به خرید از سایت شما بیشتر ترغیب شود. شما می توانید یک محصول را با حداقل هزینه بفروشید و مبلغ پرداختی باقیمانده را نیز در بازه های زمانی متفاوت که عموما 6 ماهه است دریافت کنید. در واقع هزینه یک کالا به صورت مجموعه پرداخت هایی است که یک خریدار به جای  پرداخت یکباره به فروشنده می پردازد. پرداخت اقساطی اغلب و نه همیشه، شامل پرداخت سود به فروشنده است که آن هم در ازای پذیرش ریسکی است که فروشنده هنگام فروش کالا متحمل شده است. 

مفهوم خرید اقلام به صورت اقساطی برای اکثر مردم آشناست. به جای پرداخت هزینه کامل آن کالا، در طی یک دوره زمانی معمولا چند ماهه یا حتی سال، مبلغ را پرداخت می کنند. بیشتر افراد معمولا لوازم خانه، مبلمان و حتی املاک خود را به این روش خریداری می کنند. اینکار به شما کمک می کند بدون نیاز به دریافت وام از بانک، آن کالای زیبایی را که می خواهید، داشته باشید.

الان بخر، بعدا پرداخت کن

ممکن است افرادی که برای درآمد ماهیانه خود برنامه ریزی سختگیرانه ای دارند با روزهایی در زندگی مواجه شوند که قادر به پرداخت هزینه های بالا به صورت یکجا نباشند. به عنوان مثال ممکن است تلفن خود را گم کنید یا ممکن است رایانه شما خراب شود و شما فورا به آن نیاز پیدا کنید. با داشتن یک جیب خالی و نیاز فوری، خرید به صورت اقساطی راه حل مناسبی است و می توان به راحتی کالای خود را خریداری کرده و به صورت اقساط بپردازید و این اطمینان برای شما حاصل خواهد شد که کالا یا ماشین آلات مورد نظر خود را در اختیار دارید اما هزینه آن را با اقساطی قابل کنترل پرداخت می کنید.

این ایده برای فروشندگان به صورت کلی به اینگونه است که مبلغی واریزی را در ابتدای خرید به عنوان پیش پرداخت دریافت می کنید و به مشتری خود اجازه می دهید که مابقی هزینه را بعدا پرداخت کند. با ارائه خدمات پرداخت جزئی و اقساطی می توانید اعتماد مشتریان را به دست آورید. در ادامه پنج دلیل برای لزوم وجود پرداخت اقساطی در فروشگاه های آنلاین ذکر شده است. با مطالعه این دلایل شما با مزایای پرداخت اقساطی آشنا خواهید شد.

1. تجربه خرید و پرداخت آسان

از دید مشتری تقسیط پرداخت همیشه سودمند است. آنها می توانند بدون اینکه چندان به فکر میزان مبلغ پرداختی و نحوه تامین آن باشند به خرید بروند. مشتری تجربه خرید خوبی خواهد داشت. یکی از بزرگترین نگرانی ها در هر خرید، هزینه محصول است. هنگامی که گزینه اقساط را ارائه می دهید، نگرانی هزینه به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. از این رو مشتری در طول زمان خرید نگرانی نخواهد داشت.

با پرداخت اقساطی که به صورت ماهیانه یا هفتگی پرداخت می شود بیشتر مصرف کنندگان قادر به خرید محصولات گران قیمت هستند. برای بسیاری از مردم فرصت بسیار خوبی است چون این امکان را به خریدار می دهد تا بتوانند محصولاتی را خریداری کنند که تا قبل از آن هرگز نمی توانستند هزینه آن را نقد بپردازند و آن محصول را داشته باشند. با پرداخت مبالغ کمتر، افرادی که منابع محدودی دارند از محصولات یا خدمات مورد نظر خود بهره مند خواهند شد.

2. افزایش نرخ تبدیل

تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان واقعی آنقدر که به نظر می رسد ساده نیست. هر چیزی به عنوان یک رابط کاربری درست می تواند دلیل اصلی نرخ تبدیل خوب باشد. اضافه کردن اقساط در گزینه های پرداخت فروشگاه اینترنتی می تواند به شما کمک کند تا همزمان با خرید آسان مشتری، نرخ تبدیل فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید.

3. ارتباط با مشتری

جنبه بسیار مهم برای پرداخت اقساطی این است که به شما این امکان را می دهد تا ارتباط میان شما و مشتری پس از خرید نیز کماکان حفظ شود. پس از خرید با پیش پرداخت اولیه یا سپرده، مشتری هنوز هم باید به شما اقساط خود را پرداخت کند و بابت این بدهی سایت شما را به خاطر می سپارد. از این فرصت استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که مشتری سایت شما را نه تنها بابت پرداخت، بلکه بخاطر تجربه خرید خوب نیز به یاد خواهد آورد. همین امر سبب می شود در آینده برای خریدهای بعدی نیز به سایت شما سر بزند.

4. جذب بودجه خریداران

خرید خوب و به صرفه در نظر خریداران همیشه از الگویی ثابت پیروی می کند و شامل این سه مورد می شود:
بهترین قیمت
کیفیت بالا
خرید محصولات بزرگ متناسب با بودجه
در حالی که دو مورد اول به محصول و بازار بستگی دارند، مورد سوم را می توان توسط فروشنده کنترل کرد. می توان گفت همه چیز در مورد پرداخت اقساطی منوط به جذب بودجه خریداران است. به عنوان مثال شخصی را در نظر بگیرید که می خواهد یک تلویزیون هوشمند به ارزش 700 دلار بخرد. اگر متوسط درآمد ماهیانه وی حدود 1000 دلار باشد، وی 700 دلار را صرف خریداین کالا نخواهد کرد و اینجا اهمیت فروش اقساطی برای فروشندگان مشخص می شود تا بتوانند به جذب حداکثری خریداران اقدام کنند و در مثال بالا خود به خود باپرداخت اقساطی است که فرد می تواند در عرض چند ماه اقساط تلویزیون خود را بپردازد. صرف نظر از اینکه شما محصولات گران قیمت را در سایت خودبه فروش گذاشته اید یا نه، با اضافه کردن گزینه خرید اقساطی می توانید چنین خریدارانی را به سایت خود جذب کنید.

5. فروش بیشتر

ارائه گزینه اقساط در پرداخت به شما امکان می دهد تا فروش بیشتری داشته باشید. به عبارت ساده خریداران بیشتر یعنی فروش بیشتر. خریداران زیادی وجود دارند که می خواهند کالاهای گران را به صورت اقساطی خریداری کنند، اگرچه مالکیت کامل ممکن است مدتی طول بکشد اما معامله ای است که آنها مایل به انجام آن هستند. با ارائه گزینه پرداخت اقساطی به مشتریان خود می توانید به راحتی نرخ فروش را افزایش دهید. تکنیک های بازاریابی خود را با ارائه برنامه پرداخت اقساطی بر روی کالای انتخاب شده و مقدار کل مبلغ پرداختی متمرکز و بهبود بخشید.
اگر به طور موقت و در زمان حال موجودی و نقدینگی اندکی دارید اما دوست دارید یک وسیله یا مبلمان جدید مورد نظر خود را خریداری کنید، باید خرید اقساطی را در نظر بگیرید. این مدل از خرید هم برای خریدار و هم برای فروشنده مزایای بسیاری دارد. شما برای مدت زمان مشخصی اقساط بسیار کمی پرداخت خواهید کرد و هنوز هم کالای خریداری شده خود را در اختیار دارید. با این وجود باید اطمینان حاصل کنید تا با شناخت و  یافتن شرکتی که هزینه و شرایطی متناسب با نیاز شما را ارائه می دهد خرید مطلوبی داشته باشید.
 

محمد مهدی

سلام وقت بخیر ما تصمیم داریم از فروش اقساطی در فروشگاه اینترنتی استفاده کنیم لطفا راهنمایی کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 7 تکنیک برتر طراحی فروشگاه اینترنتی در سال 2020
7 تکنیک برتر طراحی فروشگاه اینترنتی در سال 2020

وقتی از یک کسب و کار آنلاین حرف می زنیم,طراحی وب سایت یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باید به نحو ...

 یک فروشگاه اینترنتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟!
یک فروشگاه اینترنتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟!

اگر شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید یا قصد ایجاد یک فروشگاه اینترنتی را دارید این مقاله تمامی آنچ ...

 نرم افزار خدمات پس از فروش
نرم افزار خدمات پس از فروش

نرم افزار خدمات پس از فروش و فروش اقساطی تحت وب Web base با عملکرد بالا و سریع در تعریف زیر شاخه یا ...

 فروش و بازاریابی هوشمندانه در فروشگاه اینترنتی
فروش و بازاریابی هوشمندانه در فروشگاه اینترنتی

فروش و بازاریابی هوشمندانه در فروشگاه اینترنتی یک روش جدید در ارائه خدمات به صاحبان فروشگاه ای اینتر ...

 فروش محصولات به صورت اینترنتی باید ها و نباید ها
فروش محصولات به صورت اینترنتی باید ها و نباید ها

فروش محصولات به صورت اینترنتی باید ها و نباید ها و چرا باید از فروشگاه ساز برنامه نویسی شده ایرانی ب ...

 افزایش اهمیت فروشگاه های اینترنتی
افزایش اهمیت فروشگاه های اینترنتی

افزایش اهمیت فروشگاه های اینترنتی در ایران و بهترین روش برای شروع و راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی<b ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید