طراحی قالب وردپرس با workflow development sage

استفاده از قالب های آماده و متنوع با ساختارهای مختلف همیشه دردسردارند . روش های مختلفی در طراحی css, js  آنها به کار گرفته شده است که با دقت بالا نمی توان قالب آماده را ویرایش کرد متودولوژی جدیدی که تازه باهاش آشنا شدم Sage است . این یک Starter است که مقدمات کار را برای یک طراحی حرفه ای وردپرسی اماده میکند .

توسعه وردپرس

https://roots.io/sage برای طراحی انواع قالب ها با سبک های مختلف قابل استفاده است از Webpack  جهت مدیریت css,js و استفاده از SCSS  استفاده میکند و به Laravel Blade را هم به عنوان templete engine  استفاده میکند . در مورد laravel blade باید بگویم که کار خاصی انجام نمیدهد تنها به جای استفاده از دستورات php برخی دستورات را به منظور کوتاه کردن برنامه ها ارائه میکند مانند دستورات شرطی و حقله ها و... همچنین برخی فریم ورک های مشهور مانند Bootstrap 4  و سیستم های مدیریت وابستگی مانند Yarn یا NPM را هم پشتیابنی میکند از دیگر ویژگی ها که در هنگام توسعه خیلی کمک میکند نمایش لحظه ای تغییرات بدون نیاز به Refresh است با تغییر کدهای css,js آخرین تغییرات را روی مرورگر مشاهده کنید و در نهایت در هنگام build کردن فایل های css,js را بر اساس version شماره گذاری میکند که کاربران سایت بدون نیاز به خالی کردن Cache یا history آخرین تغییرات اعمال شده را ببینند. از Composer جهت دستورات CLI برای ایجاد و نصب وابستگی ها درونی خود نیز استفاده میکند که با کمک دستورات پیش فرض Composer میتوانید آخرین نسخه از به روزرسانی های پکیج های پایه ای را دریافت کنید

اما چرا باید از یک Starter  مانند Sage استفاده کرد ؟

اگر قبلا با وردپرس تصمیم داشتید قالبی را از صفر طراحی کنید لازم است که یکسری قواعد را رعایت کنید مثلا تعدادی فایل وجود دارد که باید به صورت پیش فرض در هر قالبی وجود داشته باشد یا اگر بخواهید دیدگا ها را به یک صفحه اضافه کنید باید کدهای مروبط به آن را بنویسید اما به کمک Sage نیاز به این کار نیست و در زمان طراحی و رعایت قواعد خیلی کمک میکند . 

Sage یک قالب آماده نیست یعنی اینکه هیچ چیزی را به صورت گرافیکی ارائه نمی کند او تنها صفحات اصلی مانند home, page , search و ... را با پس زمینه ای سفید و بدون هیچ استایلی در ابتدا به شما تحویل میدهد باقی کار به عهده توسعه دهنده است.


  وحید
  ممنون عالی بود
  ناشناس
  خوب این روش چه مزیتی دارد و چرا باید از روش توسعه sage در وردپرس استفاده کنیم ؟
  مدیر سایت
  این روش زیرساخت های لازم برای طراحی و توسعه اختصاصی در وردپرس را برای توسعه دهنده وردپرس فراهم میکند و جلوی سعی و خطا در پیدا کردن یک روش اصولی را خواهد گرفت . ضمن اینکه اگر توسعه دهنده ها همیشه از یک روش مشخص استفاده کنند در آن زمینه متخصص و کارآزموده تر میشوند و در نهایت کیفیت و خروجی بهتری به مشتری تحویل داده میشود
  مطالبی که به شما پیشنهاد میشود