طراحی وب سایت به همراه وب سرویس

با پیشرفت هر چه بیشتر دستگاههای هوشمند و نرم افزارهای تحت موبایل یا سمت کاربر از بازشدن صفحات وب سایت به شیوه دیگری باید استفاده کرد . بازشدن صحفات به شکلی که با زدن دکمه submit رخ میدهد عملا یک چرخه تکراری را در هر مرتبه باز شدن سایت ایجاد میکند هنگامی که فهرستی از نوشته های بخش وبلاگ را میخواهید ببینید ابتدا درخواست با کلیک روی لینک نمایش مطالب حجمی بابت قالب سایت در هر مرحله باز شدن دریافت میشود .اما با استفاده از وب سرویس و فریم ورک های جاوا اسکریپت به صورت ایجکس Ajax میتوان همه فرم ها و بخش های وب سایت یا نرم افزار تحت وب را بدون Refresh صفحه محتوا با حجم بسیار پایین تر از مدل مرسوم Post , Get دریافت کرد که کاربردی تر و سریع تر است .


میتوان با استفاده از فریم ورک های مطرح مانند انگولار (Angular) افزایش کارایی وب سرویس یا Rest API را تامین کرد ، فریم ورک های جدید آینده طراحی وب سایت و یا طراحی Client Application ها هستند ، آنها سرعت و کارایی را تا حد چشم گیری افزایش میدهد و کاربر از استفاده از وب سایت یا نرم افزار تحت وب شما لذت میبرد .
اصول پیاده سازی فریم ورک هایی مانند Angular کمی پیچیده و دشوارتر از موارد مشابهه مانند jquery است ، Angular از معماری چند لایه و مسیردهی استفاده میکند که در موارد قدیمی وجود ندارد .
وب سرویس ها نیاز به تامین امنیت بیشتری دارند ، درخواست های مکرر از طرف یک خراب کار میتواند روی عملکرد سرورتاثیر بدی بگذارد ، گوگل وب سرویس های خود را با دادن API KEY به هر کاربر خود مدیریت میکند و تا حدی محدود اجازه ارسال درخواست را به هر کاربر میدهد . همیشه پیشرفت تکنولوژی به همراه خود چالش هایی را دارد اما با پایده سازی اصولی میتوان بیشترین بهره وری را از آن بدست آورد.

 


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود