مشاوره طراحی سایت

سوالاتی که قبل از انتخاب طراح وب سایت باید از خود بپرسید

مشاوره-طراحی-سایت

طراحی و توسعه

طراحی وب سایت و یا توسعه مجدد آن کار بزرگی است و اگر قبلاً همچین فرآیندی را طی نکرده باشید، می تواند یک کار سخت و خسته کننده باشد. با یک جستجوی ساده، تعداد زیادی از شرکت ها را پیدا خواهید کرد که ادعا می کنند وب سایت هایی را طراحی می کنند که باعث ایجاد ترافیک و افزایش نرخ فروش شما می شوند، اما چگونه می توانید اطمینان حاصل کنید که سر حرفشان به شما می مانند؟ خواه بخواهید از ابتدا یک سایت جدید بسازید و یا سایت موجود را دوباره طراحی کند، شرکت وب انتخابی شما نقشی اساسی در موفقیت وب سایت شما خواهد داشت. به همین دلیل ضروری است که در مراحل انتخاب خود، از شرکت های احتمالی خود سوال های مناسب بپرسید و آنها در این زمینه مشاوره خوبی به شما ارائه دهند. مشاوره و راهنمایی در زمینه طراحی سایت و طراحی نرم افزار تحت وب باعث می شود که خطا ها و اشتباه هایی که فقط با هزینه مالی جبران نمی شود را قبل از شکست جبران کرد ، مشاوره در زمینه بهترین روش طراحی سایت و طراحی پرتال با داشتن چندین سال تجربه موفق در صنعت نرم افزار خواهد بود.

باید شرکتی در زمینه طراحی وب سایت پیدا کنید که تماس با آنها به آسانی تماس با همسرتان باشد، جستجوی خود را به عنوان فرآیند بررسی مشاهده کرده و چشم اندازهای خود را با دقت و به طور کامل بررسی کنید. در طی این فرآیند، باید مطمئن شوید که شرکت وب با اهداف و آرزوهای آینده کسب و کار شما همسو است، سوالات مناسب را بپرسید. سوالات شما باید به اندازه شرکت، تخصص تیم، سبک طراحی، خدمات ارزش افزوده، نمونه کارها و غیره باشد.

برای کاهش برخی از استرس ها، لیستی از سوالات اساسی را برای پرسیدن از شرکت های طراحی وب که به شما در جستجوی بهتر کمک می کنند، تهیه کرده ایم. شما در هر یک از مراحل زیر به پاسخ سوالات خود خواهید رسید:

• برنامه ریزی

• طراحی و توسعه

• Post-Launch

مشاوره-در-طراحی-وبسایت

برنامه ریزی

چه تحقیقاتی در زمینه کسب و کار شما انجام خواهد شد؟

یک وب سایت موفق قبل از شروع ایده طراحی وب سایت شما نیاز به تحقیق کامل در مورد تجارت و صنعت شما دارد. مشارکت با یک توسعه دهنده وب سایت که از کسب و کار، بازار و مشتری شما آگاهی داشته باشد برای موفقیت وب سایت شما مهم است، بنابراین اولین قدم مرحله ای است که خودتان به تنهایی توانایی پرداختن به آن را ندارید. قبل از اینکه حتی به فکر ایجاد یک طرح وب سایت باشید، توسعه دهنده شما باید تحقیقات کلمات کلیدی را برای بینش دقیق انجام دهد. از آنها بخواهید نمونه ای از کلمات کلیدی را که برای مشتری دیگری در صنعت شما انجام داده اند، به شما ارائه دهند و توجه داشته باید که آیا مطابقتی با کسب و کار خود می بینید یا خیر. تحقیق کلمات کلیدی نه تنها برای توسعه نقشه سایت شما مهم است، بلکه برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما نیز اساسی است.
در حال حاضر اگر سایتی دارید و می خواهید آن را تغییر دهید، همیشه ایده خوبی است که یک تحلیلگر بازاریابی، معیارهای فعلی شما را بررسی کند و قبل از هرگونه تغییر، نقاط قوت و ضعف آن را درک کند. قبل از تعیین برنامه های طراحی، بدانید که آیا برنامه نویس وب قصد تجزیه و تحلیل معیارهای سایت شما را دارد یا خیر.

چگونه پروژه وب سایت شما مدیریت می شود؟

یک وب سایت با عملکرد خوب باید شش مرحله تحقیق، استراتژی، طراحی، توسعه، راه اندازی و بررسی را طی کند. برای جزئیات بیشتر، از شرکت های طراحی وب آینده خود در مورد گردش کار مدیریت پروژه خود بپرسید. آیا یک شیوه تماس وجود خواهد داشت یا چندین شیوه؟ روند هر مرحله چگونه است؟ چه زمانی شرکت شما باید انتظار دریافت گزارش پیشرفت را داشته باشد؟
در وبینه، مدیران پروژه اصلی ترین نقطه تماس شما هستند که شما را در تمام مراحل شروع و پایان کار راهنمایی می کنند. آنها گزارش هایی را برای شما ارسال می کنند که شامل جدول زمانی فعلی، وظایف، بودجه و سایر اطلاعات لازم می باشد و به اجازه می دهد همه ذینفعان با شفافیت کامل در مورد پیشرفت پروژه بحث کنند.

آیا CRM شما را با وب سایت شما ادغام می کنند؟

داشتن سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در وب سایت جدید شما باید از اولویت های اصلی باشد. برخی از شرکت های وب این کار را در مجموعه فعالیت های خود دارند، اما شما می خواهید درک روشنی از ادغام CRM با وب سایت خود داشته باشید. افزودن فرم تماس اولیه می تواند منجر به یک شکست شود، نه اضافه کردن فرم تماس با CRM شما. اگر در حال حاضر CRM ندارید، اکنون زمان مناسبی برای شروع بررسی های لازم است. پیشنهاداتی از آنها بخواهید و به دنبال روش هایی باشید که بتوانید میزان فروش خود را بهبود ببخشید. با استفاده از وب سایت جدید خود می توانید از آن نهایت استفاده را ببرید.

مشاوره-در-طراحی-سایت 

اتمام پروژه چقدر زمان می برد؟

مدت زمان طراحی یک وب سایت از پروژه ای به پروژه دیگر و دامنه کار مورد نیاز متفاوت خواهد بود. یک جدول زمانی برای طراحی مجدد وب سایت ساده 4 تا 6 ماه است، به شرطی که تمام مهلت های مقرر شده توسط کسب و کار شما و همچنین شرکت رعایت شود. شریک طراحی وب سایت شما باید بتواند بر اساس نیازها و مشخصات شما یک جدول زمانی واقع بینانه به شما ارائه دهد و برنامه ای را با نقاط عطف اصلی برای راه اندازی موفقیت آمیز ارائه دهد.
شما و شریک وب سایت شما می خواهید تا جایی که ممکن است در مورد برنامه وب خود همه چیز شفاف باشد. در وبینه، ما از ابتدای امر شروع به کار می کنیم تا بلافاصله پس از اولین جلسه، یک جدول زمانی کامل به مشتریان خود ارائه دهیم. ما برای انجام هر کار و موعد مقرر با مشتریان خود قدم بر میداریم تا درک کاملی از انتظارات هر دو طرف داشته باشیم. ما در هر زمان که برنامه شروع به انحراف کند به مشتریان خود در مورد بهترین روش ها برای رسیدن به موعد مقرر و ارائه کمک اطلاع رسانی می کنیم.

طراحی و توسعه

با وب سایت های سفارشی کار می شود یا قالب آماده ؟

شرکت های طراحی وب ممکن است وب سایت های سفارشی و قالب های آماده ای را براساس دامنه نیازها و اهداف شما ارائه دهند، اما شما می خواهید قبل از تصمیم گیری تفاوت این دو را بدانید. یک قالب آماده وب سایت اگرچه گزینه مقرون به صرفه ای است اما ممکن است در طولانی مدت به کسب و کار شما آسیب برساند. آنها برای استفاده در هر نوع وب سایت ممکن است ساخته شده باشند، از این رو کدگذاری غیرضروری را که می تواند بر SEO شما تأثیر بگذارد و سرعت سایت را کاهش دهد، شامل می شوند. تقریباً غیرممکن است که بتوانید با تأثیراتی که به روزرسانی وردپرس یا پلاگین در وب سایت و عملکرد شما می گذارد، همراه باشید. از آنجا که قالب یک وب سایت دارای بسیاری از قسمت های متحرک است که به یکدیگر متکی هستند، یک افزونه خراب می تواند واکنش دومینو را در بقیه سایت شما ایجاد کند. و این امر باعث می شود دو یا سه سال بعد مجبور شوید برای کسب و کار خود دوباره دست به طراحی یک سایت جدید بزنید. 

از طرف دیگر، یک وب سایت سفارشی فقط برای نیازهای شغلی شما طراحی شده است و از کد پشتیبان غیر ضروری برای تجارت شما جلوگیری می کند. به شما امکان می دهد به راحتی به روزرسانی ها را انجام داده و در نتیجه وب سایتی ایجاد کنید که با گذشت زمان بیشتر و بهتر به فعالیت های خود می پردازد. بعلاوه، یک وب سایت سفارشی حضور آنلاین قدرتمندی را برای کسب و کار شما ایجاد می کند که مختص شما است.

از چه سیستم های مدیریت محتوایی استفاده می شود؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) به شما امکان می دهد محتوای وب سایت خود را مدیریت کنید. مهم ترین مزیت یک CMS این است که به شما امکان می دهد خودتان به روز رسانی سایت را انجام دهید. از توسعه دهنده وب احتمالی خود بپرسید آیا از CMS منبع باز استفاده می کند یا اینکه از CMS سفارشی خود استفاده می کنند.

برخی از شرکت های طراحی وب سایت، طراحی وب سفارشی را هر چیزی که اصلاح شده باشد، از جمله یک قالب در نظر می گیرند. سایر شرکت های طراحی وب سایت ممکن است به شدت قالبی را که روی یک پلتفرم ساخته شده است تغییر دهند و آن را "طراحی وب سایت سفارشی" بنامند. در انتهای دیگر طیف، شرکت هایی قرار دارند که "طراحی وب سفارشی" را کاملاً منحصر به فرد می دانند و بر روی یک سیستم عامل ساخته نشده اند. وبینه یک شرکت طراحی وب سایت کاملاً سفارشی است.

CMS سفارشی معمولاً به این معنی است که وب سایت شما توسط ارائه دهنده شما میزبانی و متعلق به شما خواهد بود، اگر تصمیم دارید ارائه دهندگان میزبانی وب را عوض کنید، بدون وب سایت خواهید ماند. همچنین احتمالاً با هزینه صدور مجوز و یا تمدید هزینه مواجه خواهید شد. اگر با یک توسعه دهنده وب با CMS اختصاصی صحبت می کنید این سوالات اضافی را در نظر بگیرید.

• آیا از تجارت الکترونیک پشتیبانی می کند؟
• با کدام مرورگرها سازگار هستند؟
• آیا خودم می توانم به روزرسانی انجام دهم؟
• آیا به کلیه ویژگی های آن دسترسی خواهم داشت؟

اگر تصمیم گرفتید به ایجاد تغییرات در وب سایت خود دسترسی داشته باشید و سفارشی سازی محتوای آن برای کسب و کار شما مهم است، به احتمال زیاد می خواهید شرکتی را انتخاب کنید که طراحی سایت با لاراول و CMS اختصاصی ارائه می دهد. در این حالت، به احتمال زیاد مالک وب سایت خود خواهید بود و توانایی میزبانی از آن را در هر مکان خواهید داشت.

مشاوره-طراحی-وبسایت

آیا وب سایت برای موبایل ریسپانسیو و سئو بهینه می شود؟

بهینه سازی برای موتور جستجو برای هر وب سایتی ضروری است و باید از همان ابتدای توسعه به آن پرداخت، نه اینکه بعدها به سایت اضافه شود. از شرکت طراحی وب سایت مورد نظر خود در مورد تجربه تیم سئو، از جمله در صورت داشتن هرگونه گواهی، سوال کنید. سپس، شرکت را با پرسیدن سوالات دقیق تر در مورد استراتژی های SEO متعجب کنید. چه نوع برنامه ریزی برای ایجاد برچسب ها و توضیحات عنوان می کنید؟ آیا وب سایت های شما ریسپانسیو هستند؟ با بیش از نیمی از ترافیک وب از طریق دستگاه های تلفن همراه، و با توجه به اولین نمایه سازی تلفن همراه توسط Google، داشتن یک سایت دارای پاسخگویی تلفن همراه برای مشاغل ضروری است.

در وبینه، متخصصان سئو در تمام مراحل پروژه های وب سایت، نقشه سایت، طراحی ها و حتی توسعه حضور پر رنگ دارند تا اطمینان حاصل شود که وب سایت شما با چهارچوبی که شما باید به صورت آنلاین پیدا کنید، ساخته شده است.

چه خدمات دیگری ارائه می شود؟

وب هاستینگ

شرکت های وب به عنوان بخشی از خدمات خود، اغلب برنامه های میزبانی وب را ارائه می دهند. چند گزینه شناخته شده و ارزان قیمت در دسترس است، اما قبل از سرمایه گذاری محدودیت هایی را در نظر بگیرید. بپرسید آیا برنامه میزبانی آنها شامل آدرس IP منحصر به فرد، میزان پهنای باند مجاز به شما، روش های پشتیبانی فنی و مدت زمان تضمین شده می باشد. توجه داشته باشید که نوع میزبانی تأثیر زیادی در زمان و سرعت سایت شما خواهد داشت. میزبانی مشترک به این معنی است که آنها یک سرور را می گیرند و آن را به صدها قسمت تقسیم می کنند و بخش هایی از منابع سرور را به هر کاربر اختصاص می دهند. بنابراین، اگر تعداد انگشت شماری از سایت ها از میزان بازدید غیرمعمول برخوردار باشند، سایر وب سایت های موجود در آن سرور تحت تأثیر قرار می گیرند زیرا همه سایت ها منابع یکسانی دارند.

از ارزش سرعت وب سایت شما نباید غافل شد، زیرا این یک قطعه مهم در موفقیت وب سایت شما است. وب سایت کند بر رتبه بندی SEO و ترافیک، عملکرد تبلیغات جستجوی پرداخت شده (در Google و Facebook)، تجربه کاربر و در نهایت نرخ تبدیل شما تأثیر خواهد گذاشت. در حقیقت، 40٪ از کاربران صفحه ای که بارگیری آن بیش از سه ثانیه طول می کشد را ترک می کنند.

خدمات تجارت الکترونیکی

یک توسعه دهنده وب خدمات جامع تجارت الکترونیک را برای انجام فروش آنلاین ارائه می دهد. هنگام پرسش از خدماتشان، به طور خاص در مورد تجربه آنها با سیستم عامل ها و ویژگی های تجارت الکترونیک از جمله سبد خرید، کنترل موجودی کالا و تعامل با مشتری سوال کنید.

تست A/B 

هنگامی که دو یا چند نوع صفحه به طور تصادفی به کاربران نشان داده می شود تا عملکرد آنها را آزمایش کرده و تعیین کند که کدام یک از آنها بهتر تبدیل می شوند، به این آزمایش A / B می گویند.
این امر به شما کمک می کند طرح بندی های طراحی را مقایسه کنید و ترکیبی از کلمات کلیدی، عناوین اصلی و نسخه تبلیغاتی را که باعث تغییر بهتر می شوند، کشف کنید.

شرکت چگونه امنیت سایت را مدیریت می کند؟

برای بیشتر مشاغل، امنیت و نگهداری از عوامل حیاتی در عملکرد و موفقیت یک وب سایت هستند. برخی تصمیم می گیرند شرکت وب خود میزبان وب سایت باشند تا از مدیریت داخلی فرآیند جلوگیری کنند. برای سازمان شما مهم است که کاملاً بفهمد چه نوع اقدامات امنیتی برای جلوگیری از نفوذ انجام می شود. همراه با میزبانی، شرکت طراحی وب شما باید برای اطمینان از عملکرد مداوم، برنامه هایی برای تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت و نگهداری از CMS و پلاگین ها ارائه دهد.

آیا پیشرفت وب سایت را مشاهده خواهید کرد؟

یک طراح وب، به روزرسانی های پیشرفتی را که برای مشاهده در هر مرحله از توسعه پروژه قابل استفاده است، ارائه می دهد. آنها همچنین شما را به بازخورد دادن یا پیشنهاد دادن با یک سیاست درب باز برای اطمینان از شفافیت و برقراری ارتباط کامل تشویق می کنند.

چند مورد تجدید نظر در طراحی را مجاز می دانند؟

اغلب اوقات، در هنگام بازبینی و تأیید، ممکن است ارتباط نادرست رخ دهد. به عنوان مشتری، شما می خواهید محصول نهایی خود را دوست داشته باشید و طراح وب شما باید بتواند آن را به شما ارائه دهد. مهم است که بدانید چه مقدار تغییر می توانید در طی مراحل تایید ایجاد کنید، و آیا هزینه اضافی برای بازنگری های بعدی وجود دارد یا خیر؟.

مشاوره-طراحی-وب-سایت

آیا سایت فعلی هنگام ایجاد وب سایت جدید با کاهش زمان مواجه خواهد شد؟

قبل از اینکه توسعه سایت جدید شما آغاز شود، مهم است که بدانید روند توسعه چگونه بر وب سایت موجود شما تأثیر می گذارد. بپرسید آیا در طول پروژه زمانی می توانید وب سایت فعلی شما را در معرض خطر کمبود زمان قرار دهد. یک انتقال آرام برای تجربه مشتری شما ضروری است.

برخی از شرکت ها برای جلوگیری از کمبود زمان بین مرحله برنامه ریزی، مرحله طراحی و توسعه و مرحله آزمایش، هر یک از وب سایت ها را در یک فرایند چند مرحله ای ایجاد می کنند، به این ترتیب راه اندازی وب سایت شما به صورت روان و یکپارچه انجام می شود.

Post-Launch

آیا پس از راه اندازی وب سایت، مالک آن خواهید بود؟

لازم است بدانید که آیا نام دامنه به نام شما ثبت شده است یا توسعه دهنده وب نیاز به میزبانی وب در سرورهای خود دارد. باز هم، اگر شرکت وب شما از CMS اختصاصی استفاده می کند، این را بخاطر بسپارید. علاوه بر این، سوال کنید که آیا همه پرونده های منبع، دسترسی به حساب میزبانی خود و مدیریت پایان مدیریت را دریافت خواهید کرد. همچنین می خواهید تعیین کنید که آیا کسب و کار شما ملزم به بستن یک قرارداد در حال انجام برای پویا نگه داشتن سایت شما است یا اینکه آنها قصد دارند سایت کامل شده را تحویل دهند.

آیا قادر به ایجاد تغییرات و به روزرسانی ها هستید و تا چه اندازه؟

بسیاری از مشاغل می دانند که بزرگترین مانع آنها با CMS فعلی این است که نمی توانند بدون تماس با توسعه دهنده و متحمل شدن هزینه های شایع، تغییرات مورد نظر خود را انجام دهند. این موضوع وقتی مسئله مهمی می شود که موفقیت ایجاد یک وب سایت به روزرسانی های مداوم مرتبط باشد. تا آنجا که می توانید در مورد توانایی خود در افزودن یا حذف صفحات، تغییر پانویس یا ترکیب فیلم ها در وب سایت خود و ... پس از راه اندازی، اطلاعات جمع آوری کنید. 

بعد از فعال شدن سایت چه پشتیبانی هایی ارائه می شود؟

آموزش

اگر به روزرسانی دوره ای محتوای خود به تنهایی برای تیم شما مهم است اما به مجموعه مهارت های خود اطمینان ندارید، خوب است که از سازنده خود در مورد هر آموزشی که می تواند به تیم شما ارائه دهد، سوال کنید.
مشتریان ما از طریق فایل پی دی اف، کنترل از طریق برنامه anydesk و یا طی جلساتی در مورد CMS خود با یکی از متخصصان داخلی ما یا از طریق کنفرانس آشنا خواهند شد. ما حتی آموزش را ضبط کرده و نسخه ای را ارسال می کنیم که می توانند دوباره به آن مراجعه کنند. مشتریان ما یاد می گیرند که به دلخواه خود محتوا را ویرایش کنند و تغییر دهند.

تجزیه و تحلیل

مشارکت و همراهی شما با شرکت طراحی وب نباید بعد از راه اندازی سایت تمام شود. شرکتی که تصمیم گرفتید با آن کار کنید باید خدمات ارائه شده و دانش عمیقی در اندازه گیری موفقیت وب سایت شما داشته باشد. پس از راه اندازی سایت از آنها نمونه ها و تفسیر گزارش درخواست کتید. به یاد داشته باشید، هر طراح وب سایت می تواند یک وب سایت راه اندازی کند ولی آنچه بعد از راه اندازی این سایت اتفاق می افتد برای کسب و کار شما مهم است.

تعمیر و نگهداری CMS

قالب ها، پلاگین ها، ماژول ها و هسته اصلی CMS هر چند وقت یکبار به روز می شوند. به روزرسانی های ماهانه باعث می شود وب سایت شما ایمن و بدون اشکال باشد و همچنین از جدیدترین ویژگی ها، سازگاری بهتر و تجربه مرور روان کاربران خود اطمینان حاصل کنید. بخش عمده ای از به روزرسانی های وب سایت مسائل امنیتی است. بنابراین، حتی اگر در حال حاضر به دنبال جدیدترین و بهترین ویژگی ها نیستید، به خاطر داشته باشید که هنوز هم برای حفظ امنیت سایت خود نیاز به دریافت کمک دارید. بیشتر هک ها برای سایت هایی اتفاق می افتد که به روز نشده اند. بپرسید توسعه دهنده وب شما برای حفظ CMS شما چه خواهد کرد.

مشاوره-طراحی-وبسایت

آیا می توان به نمونه کارهای دیگر وب سایت های شرکت نگاهی انداخت؟

با پاسخ هایی که توسعه دهنده وب تاکنون به سوالات شما داده است، وقت آن رسیده که خودتان با نگاهی به نمونه کارها، به بررسی واقعیات بپردازید. توجه داشته باشید که آیا وب سایت ها از شکل و شمایل مدرنی برخوردار هستند، آیا طراحی آنها در صنعت مرتبط برجسته است و آیا تجربه کاربر با آنچه در وب سایت خود می خواهید همسو است.

به گوشه و کنار نمونه ها با جزییات کامل نگاه کنید، کمی کار کارآگاهی انجام دهید تا ببینید آیا SEO واقعاً در وب سایت های نمونه کار آنها ادغام شده است یا خیر. آیا وب سایت ها پاسخگو و مناسب برای موبایل هستند؟ آیا سرعت صفحه آنها کارآمد است؟ آیا آنها برچسب ها و توضیحات عناوین را بهینه می کنند؟ نگاهی به نمونه کارهای یک توسعه دهنده وب، بینش ارزشمندی در مورد مدل های طراحی آنها فراهم می کند. هنگام تکمیل این فرآیند، باید مشخص شود که در ایجاد و طراحی وب سایت خود با اطمینان می توانید به کدام شرکت متعهد شوید.

در وبینه، ایده های پیچیده را به راه حل های ساده و کاربردی وب سایت تبدیل می کنیم. از مفهوم تا طراحی و استقرار، ما با شما کار می کنیم تا وب سایتی ایجاد کنیم که بازدیدکنندگان را به خود جلب کند، اطلاعاتی را که می خواهند به آنها بدهد و نرخ روند فروش را به بالاترین حد خود برساند.

آیا کنجکاوید که بدانید ,وبینه چگونه می تواند به طراحی وب سایت شما کمک کند؟ با ما تماس بگیرید. امیدواریم بتوانیم در این زمینه کمک شایانی به شما داشته باشیم.

#طراحی سایت

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید