مشکلات سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی طی سالهای گذشته دچار اتفاقات عجیب و غریبی شده و حیات کسب و کارهای مبتنی بر شبکه های اجتماعی را دچار مشکل کرده است . با شاهد فیلتر شدن تلگرام و شروع صحب ها در خصوص فیلتر شدن اینستاگرام هم میتوان به نتیجه رسید که بازاریابی در شبکه های اجتماعی به شکلی که طی چند سال گذشته شاهد آن بودیم نخواهد بود .
اینستاگرام و تلگرام دو شبکه اجتماعی پر طرفدار در بین عموم مردم هستند که حتی بعد از فیلتر شدن تلگرام حداقل 70 درصد از کاربران در آن باقی ماندند، اگر به گذشته برگردیم شاهد این حقیقت بودیم که فضای تولید محتوا در بستر وب رونق بسیاری داشت و همچنان در دنیا نیز این رونق به قوت خود باقی است اما چگونه یک کسب و کار اینترنتی میتواند یک وب سایت داشته باشد و از طریق آن وب سایت درآمد داشته باشد ؟ در گذشته افراد با باز کردن کانال ها به صورت رایگان اعضای زیادی را جذب می کردند و با آنها در ارتباط بودند ! در گذشته روش هایی مانند خبرنامه های ایمیلی و پیامک ها نیز پر رنگ بود . اما مجدد عرض میکنم که اطلاع رسانی از طریق ایمیل هم به دلیل وجود سرویس های قدرتمندی مانند mailchip  نیز میتواند روی فروش شما تاثیر زیادی داشته باشد . اما از اینها گذشته با پس رفتی که در این حوزه شاهد آن بودیم و کاربران میلیونی تلگرام واقعا سرعت انتشار مطالب را به چه صورت میتوان بدون شبکه های اجتماعی بالا برد ! سرعتی که تنها با کسری از ثانیه رقیب شما میتواند جای شما را بگیرد.
روشی بسیار مطمئن و جواب داده همان تولید محتوا به صورت حرفه ای است ! مثلا اگر شما فروشنده لباس هستید با ارائه تبلیغاتی به صورت ویدئو و تصاویر جذاب رونق را به کسب و کار خود بازگردانید . در وب سایت هایی که در وبینه طراحی میشوند سرویس های ارسال تیکت ، نتوتیفیکشن های مرورگر ، ایمیل های انبوه و پیامک های اطلاع رسانی وجود دارد با استفاده از این سرویس ها میتوانید با اعضا وب سایت خود ارتباط داشته باشید و آنها را حفظ کنید. 
در مورد شبکه های اجتماعی و اینکه طبق آمار ها هر 7 روز یک شبکه اجتماعی در دنیا به صورت حرفه ای فعالیت خود را آغاز میکند قطعا در آینده شاهد خدمات دیگری مانند تلگرام و اینستاگرام خواهیم بود که زمینه های جدیدی را برای بازاریابی دیجیتال فراهم میکند.
 


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود