مهاجرت از فروشگاه قبلی به پلتفرم فروشگاهی سپهرگستر


شاید فکر مهاجرت به سیستم فروشگاهی قوی تر و کارآمد تر در ذهن شما در خصوص فروشگاه آنلاین رسوخ کرده باشد و دلایل زیادی از بابت این کار وجود دارد از مهم ترین آنها میتوان به عدم داشتن رضایت در عملکرد یا هزینه های بالای خرید لایسنس تجاری مانند مجنتو با قیمت 15 هزار دلار یا افزونه های گران قیمت باشد و شاید نبود تیمی مطمئن جهت پشتیبانی و توسعه کسب و کار اینترنتی شما باشد ؛ در ادامه با برخی از مهم ترین دلایل مهاجرت فروشگاه ها اشاره می کنیم.

  • فروشگاه شما از سیستم مدیریت محتوای قدیمی استفاده میکند
  • طراح فروشگاه قبلی پشتیبانی خوبی ارائه نمیکند
  • فروشگاه شما بزرگ شده و استفاده از فروشگاه سازهای رایگان و بدون لایسنس رسیک آور شده است
  • نسخه های نرم افزارهای که سالهای گذشته از آن جهت طراحی استفاده شده دیگر به روز نمی شوند و در صورت به روزرسانی عملکرد فروشگاه به مشکل میخورد
  • فروشگاه شما طی سالهای اخیر رشد چشم گیری داشته و دیگر ابزارهای موجود پاسخ گوی نیازهای شما نیست
  • توسعه دهنده ای که بتواند روی مجنتو یا وردپرس و... بتواند ماژول مدنظر شما را بسازد پیدا نمیشود

و دلایلی دیگری که شما را وادار به بازطراحی فروشگاه کرده است ما در این مقاله میخواهیم در رابطه به انتقال اطلاعات از پایگاه داده سایت قبلی به پلتفرم فروشگاهی سپهرگستر با شما صحبت کنیم و در این رابطه چالش ها و مشکلاتی که باید مدنظر داشته باشید را هم به شما معرفی خواهیم کرد.

یا اگر مجنتو یا وردپرس استفاده میکنید و تصمیم دارید فروشگاه خود را به سپهرگستر انتقال دهید ! این کار به نظر غیرممکن است اما تیم فنی ما میتواند دیتابیس فروشگاه قبلی را به فروشگاهی جدیدی که طراحی کرده اید انتقال دهد ؛ خوب مزیت های پلتفرم سپهرگستر بر کسی پوشیده نیست و در حال حاضر فروشگاههای بزرگی از نرم افزار ما استفاده میکنند که طی سالهای متمادی در حال ارائه خدمات به آنها هستیم . البته مهاجرت شما به سپهرگستر میتواند مزیت های زیادی هم داشته باشد که با خواندن ویژگی های موجود آن میتوانید با این سیستم فروشگاهی نیز بیشتر آشنا شوید.

در ابتدا باید به این نکته مهم اشاره کنیم که نگهداری و پشتیبانی نرم افزار در دنیای که هر روز در حال تغییر و توسعه هستیم کاری دشوار است و اگر فروشگاه شما سالها از این تغییرات عقب مانده باشد باید به طور جدی روی نگهداری آن برنامه ریزی کنید.

سپهرگستر طی سالهای گذشته و با کسب تجارب مختلف از کسب و کارهای مختلف دانش عمیقی از طراحی و تحلیل انواع سیستم ها  B2C , MLM SLM B2C بدست آورده که تجارب کسب شده با مرور زمان در نتیجه به افزایش کیفیت نرم افزارهای تولید شده این شرکت انجامیده است و افق دید ما آن است که بتوانیم سهم بسزایی از بازار نرم افزار ایران داشته باشیم و این هدف جز با تلاش و ارائه محصول با کیفیت محقق نخواهد شد .

مهاجرت از فروشگاه قبلی به پلتفرم سپهر گستر

قدم اول در شروع انتقال اطلاعات فروشگاه


برای اینکه پایگاه داده فروشگاه قبلی را به پلتفرم فروشگاهی سپهرگستر انتقال بدهیم نیاز است که پایگاه داده مورد بررسی قرار بگیرد اگر فروشگاه شما یکی از فروشگاه های معروف مانند ( ووکامرس ؛ مجنتو ؛ پرستاشاپ و ... ) باشد این کار به سادگی امکان پذیر است چرا که همه اینها از پایگاه داده معروف Mysql استفاده میکنند از این طرف هم سپهرگستر با بهره گیری از فریم ورک مطرح لاراول و با استفاده از پایگاه داده Mysql سیستم خود را طراحی و تولید کرده است که وجه مشترک بین پایگاه داده ها میتواند درصد موفقیت Migration را با درصد موفقیت بالایی انجام داد ؛ موضوع انتقال دیتا بین نرم افزارهای مختلف امری عادی در دنیای نرم افزارها خصوصا نرم افزارهای تحت وب است خوشبختانه فروشگاه های اینترنتی از جایگاه خاصی در بازار ایران برخوردار هستند و از طرفی هم تعداد بازدید کنندگان آنها ازرش این را دارد که به صورت تخصصی بتوان روی انتخاب زیرساخت امن و مطمئن برنامه ریزی کرد.

قدم دوم همگام سازی لینک ها و URL های قبلی

لازم است آدرس ها یا لینک های فروشگاه قدیمی در یک فایل اکسل منتقل شوند و با استفاده از روش Redirect 301 همه آدرس های قدیمی را به معادل جدید آنها هدایت کرد این روش  بدون وجود خطای ۴۰۴ همه لینک های شما را بدون کاهش افت رتبه سئو فروشگاه منتقل میشوند ؛ البته اجرای این مرحله در شرایطی ضروری است که لینک صفحات وب سایت قبلی شما با استاندارد لینک های پلتفرم فروشگاهی سپهرگستر مطابقت نداشته باشد. اگر این مرحله با موفقیت طی شود کار تقریبا به پایان رسیده است و میتوان عملیات طراحی و اجرای رابط کاربری را آغاز کرد . اما نکته ای که وجود دارد این است که migration باید بعد عملیات اتمام پروژه انجام شود تا آخرین وقایع ثبت شده در دیتابیس به وب سایت جدید منتقل گردد اما از نظر فنی لازم است که این مرحله در ابتدای کار و توسط متخصص پایگاه داده جهت حصول اطمینان از عملیات انتقال اطلاعات انجام پذیرد.

 

علی آقا محمدیمرداد 23، 1398

ایا امکان فروشگاه از سایت های برنامه نویسی شده دارد مثلا ما فروشگاهمان را به asp طراحی کردیم میخوایم از لاراول استفاده کنیم . با توضیحاتی که برای پلتفرم فروشگاهی طراحی کرده اید ترجیح میدهیم از همچنین سیستمی استفاده کنیم
مدیر سایتمرداد 24، 1398

سلام . ما در طراحی و توسعه به صورت تخصصی از لاراول استفاده میکنیم حتی انواع نرم افزارهای پیشرفته مانند حسابداری تحت وب را هم به صورت یکپارچه طراحی کرده ایم و قابلیت اجرای در فروشگاه های اینترنتی را دارد

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 طراحی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی
طراحی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی

ایجاد فروشگاه اینترنتی لوازم پزشکی یک سرمایه گذاری مطمئن است.انتخاب تیم و زبان برنامه نویس ...

 طراحی فروشگاه اینترنتی
طراحی فروشگاه اینترنتی

طراحی فروشگاه اینترنتی در وبینه با بیش از 10 سال انجام میشود طراحی انواع سایت فروشگاهی با ...

 انواع تعریف محصول در مجنتو
انواع تعریف محصول در مجنتو

Magento 2 یکی از محبوب ترین پلتفرم ها در زمینه طراحی سایت فروشگاهی است که بسیاری از کسب و ...

 طراحی فروشگاه اینترنتی با پرستاشاپ PrestaShop
طراحی فروشگاه اینترنتی با پرستاشاپ PrestaShop

طراحی فروشگاه اینترنتی با پرستاشاپ PrestaShop مزیت ها و قابلیت های زیادی دارد که میتواند ب ...

 ویژگی های مهمی که باید در یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای وجود داشته باشد چیست؟
ویژگی های مهمی که باید در یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای وجود داشته باشد چیست؟

فروشگاه اینترنتی که به صورت حرفه ای می تواند در کسب و کار شما موثر باشد چگونه فروشگاهی است ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید