پشتیبانی فنی سایت

وب سایت ها هم مانند هر وسیله ای نیاز به نگهداری و تعمیرات دارند سایت ها به واسطه نرم افزارهای پایه به مشکل میخورند یا خراب کاری اپراتور ممکن است آسیب ببیند از طرفی نسخه های جدید CMS ها همیشه در حال انتشار است و گاهی اوقات بر اثر به روزرسانی ها و نگرفتن بکاپ قبل از هر به روزرسانی مشکلاتی ایجاد میشود که برگشت آنها به حالت قبل کار غیرممکنی است و نیاز به پرداخت هزینه های بالایی می شود . 
دیتابیس ها اهمیت بسیار بسیار بالایی دارند خیلی باید مراقب اطلاعات درون دیتابیس ها باشید اگر آنها از بین بروند در برخی از موارد آسیب های غیر قابل جبرانی به شما وارد میکنند دلایلی که ممکن است اطلاعات درون دیتابیس ها از بین بروند شامل تهدید های سایبری و حذف جداول به صورت سهوی است که شاید برای هر پشتیبان سایتی هم پیش آمده باشد . پیشنهاد بسیار میشود که حداقل در روز یک بار از پایگاه داده وب سایت خود بکاپ تهیه کنید تا در صورت بروز چنین مشکلی بتوانید آن را بازیابی کنید در مورد بکاپ هم توجه داشته باشید که بکاپ باید به صورت خودکار انجام شود و در یک هاست جدا حتی در یک سرور دیگر انجام شود تا اگر هکر خواست بکاپ را هم از بین ببرد این کار را نتواند انجام دهد.

تغییرات اساسی نیاز به باز طراحی و یا تغییر کلی پوسته یا CMS میشود !! چرا این حرف را میزنم فکر کنید آسانسور آپارتمان شما به مدت طولانی سرویس نشود و بعد از اینکه خراب شد شما مجبور به پرداخت کل هزینه های خرابی باشد اما اگر ماهیانه به صورت منظم نگهداری انجام میشد قطعا هم خرابی شدیدی صورت نمی گرفت و هم هزینه های نگهداری بسیار پایین می آمد از این رو باید در نظر داشته باشید که وب سایت شما حداقل یک بار در سال هم که شده باید نگهداری شود در ادامه بیشتر در مورد جزییات نگهداری و پشتیبانی با هم صحبت میکنم.
بستگی به نوع سایت نگهداری متفاوت میشود اگر سایت شما با لاراول طراحی شده باشد خوب شاید بدانید که لاراول تقریبا هر چند روز یکبار یا هر هفته یک به روزرسانی در سطح فریم ورک خود دارد همچنین نرم افزارهای مرتبطی که با لاراول نصب شده اند هم به صورت پیوسته به روز میشوند بسیار مهم است که شما هر فاصله زمانی کوتاهی این نرم افزارها را به روز نگهدارید تا مشکلات مهم امنیتی که در سطح فریم ورک وجود دارد برطرف گردد . خوب از بحث فریم ورک که خارج شویم سیستم مدیریت محتوا یا cms هم باید به روز نگهداری شود چرا که بیشترین آسیب ها در سطح cms ها رخ میدهد جدا از بحث امنیت کارایی و عملکرد و ویژگی های مختلفی وجود دارد که در نسخه های جدید اضافه خواهد میشود که برای مدیران وب سایت ها بسیار مهم و ضروری است.

ایجاد تغییرات در سایت بسیار چالشی است گاهی اوقات سایت شما با cms های قدیمی ساخته شده و برای افزودن ویژگی به آن امکان آن فراهم نیست مثلا اگر سایت شما با php 4 ساخته شده باشد کار توسعه از حالت عادی خارج میشود چرا که طراح باید نسخه بالای php که استفاده میکند را به نسخه پایین بکشد تا بتواند کار را انجام دهد و خود این موضوع مشکلات زیادی دارد مثلا بسیاری از بسته های نرم افزاری که در سایت ها مورد استفاده قرار میگیرند به مشکل میخورند و مشکلات دیگری که بهتر است کار باز طراحی را انجام دهید و برای همیشه وب سایت خود را به روز نگهدارید.
 

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید