چرا سرعت لود شدن سایت پایین است؟

چرا سرعت بالا آمدن یا لود شدن سایت در هنگام باز کردن صفحات کند است و راه حل های افزایش سرعت سایت چیست ؟

وب سایت کند


اصلی ترین عامل در پایین بودن سرعت سایت افزونگی در کدهای طراحی قالب سایت است، سایت هایی که از افکت ها و ابزارهای متنوعی استفاده میکنند به همان اندازه باید از کدهای بیشتر CSS,Javascript بیشتری باید استفاده کنند، در خصوص قالب های رایگان مانند وردپرس این مورد زیاد مشاهده میشود که هزاران خط بلااستفاده کد در هنگام بالا آمدن سایت اجرا میشود این کدهای اضافی باید توسط یک کارشناس برنامه نویسی حذف شوند تا سرعت سایت بالاتر رود .
از دیگر دلایل کند بودن سرعت به برنامه های سمت سرور است ، مثلا سایت هایی که از CMS های رایگان استفاده میکنند ممکن است از بهینه بودن برنامه ها یا الگوریتم ها تبعیت نکنند بهتر است برنامه نویسی سایت خود را به شرکت یا شخصی واگذار کنید که در این زمینه حرفه ای باشد.

 

افزونه های متنوع نصب شده

در مورد نرم افزار های متن باز مانند وردپرس به دلیل زیاد بودن تعداد افزونه های متنوع مدیر سایت به راحتی میتواند افزونه های مختلفی را نصب کند و این نیز روی سرعت وب سایت تاثیر میگذارد . اگر شما مدیر یک وب سایت هستید حتما در انتخاب افزونه های یا سیستم مدیریت محتوای خود بسیار دقت کنید و به جای سعی و خطا توسعه و ایجاد تغییرات را به طراحان حرفه ای وب سایت واگذار کنید.

 

ضعیف بودن سرور یا سرویس میزبانی وب

سرعت سرور نیز در این امر تاثیر گذار است ، سرعت هاستینگ ایران نسبت به خارج بیشتر است و قبل از خرید هاست از سرعت آن اطمینان حاصل نمایید.سرعت هاست به منابع سخت افزاری سرور بستگی دارد.

 

قالب های رایگان وردپرسی و..

قالب های رایگان فراوانی وجود دارد که تقریبا همه آنها دچار مشکلاتی از نظر بهینه بودن و سبک بودن حجم هستند در روش طراحی سایت اختصاصی این مشکل به طور کامل برطرف میشود . در طراحی اختصاصی برنامه نویس با استفاده از ابزارهای مختلف طی توسعه وب سایت میتواند بهترین کارایی و کیفیت را در خروجی نسخه نهایی بدست آورد . قطعا اگر شما صاحب یک کسب و کار در اینترنت هستید و مشکلاتی از قبیل سرعت پایین یا نداشتن کارایی کافی در وب سایت خود دارید باید از شرکت های معتبر و با سابقه در خصوص باز طراحی و یا اصلاح مشکلات فعلی وب سایت خود مشاوره بگیرید.

روش بهینه سازی قالب های وردپرسی 

اگر از قالب های رایگان یا آماده استفاده می کنید بهتر است که تصمیم به باز طراحی قالب کنید روش های متنوعی در توسعه قالب های وردپرسی با سرعت بالا در لود وجود دارد که در این مقاله  میتوانید با یکی از بهترین روش ها آشنا شوید

با راهکار افزایش سرعت وب سایت با مباحث فنی از حل مشکلات مرتبط با CMS‌ تا ابزارهای و روش هایی جهت بهینه سازی آشنا شوید.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید