چرا طراحی سایت با وردپرس در همه جای دنیا محبوب است ؟

به طور روزانه با مشتریانی رو به رو میشویم که به گفته خودشان ترجیح میدهند با وردپرس طراحی سایت را انجام دهند آنها می گویند که طبق مشاوره با دوستان خود که در خارج از کشور هستند ترجیح داده ام که سایتم با وردپرس طراحی شود. این موضوع برای ما خیلی جالب است از این بابت که در ایران وردپرس دستخوش تغییر توسط طراحان مختلف قرار می گیرد که برخی از این طراحان اصلا طراح نیستند بلکه باید گفت به صورت سطحی تنها توانایی نصب قالب های رایگان یا حتی غیررایگان به صورت null شده را دارند. متاسفانه هنوز در ایران وردپرس درگیر مشکلات متعددی است که امیدواریم هرچه زودتر این بازار آشفته سر و سامانی بگیرد... .

اما چرا وردپرس در دنیا به این اندازه محبوب و قابل اعتماد است ؟ برای پاسخ به این سوال ما چند موضوع را باید مطرح کنیم چرا که در دنیای طراحی سایت همیشه باید به چند اصل مهم توجه کرد. این موضوعات به خوبی در وردپرس وجود دارند هرچند در سایر سیستم های مدیریت محتوا نیز وجود دارد اما به محبوبیت وردپرس نیست !

اول ، وردپرس از ابتدا یک اسکریپت جهت راه اندازی وبلاگ بود و تا چند سال گذشته در قالب های پیش فرض خودش درج میکرد « یک وبلاگ جدید با وردپرس ! » خوب چرا این موضوع را مطرح میکنم ؟ از آنجا که شرکت وبینه به صورت تخصصی روی طراحی cms با لاراول کار میکند و معنی و مفهوم ساخت یک سیستم مدیریت محتوا را از ابعاد مختلف می شناسد ، اینکه وردپرس از ابتدا تنها برای باهدف ساخت وبلاگ بود اما مفهوم وبلاگ با چیزی که در ایران جا افتاده خیلی متفاوت است منظور چند صفحه با محدودیت های فراوان نبود ، وردپرس در همان ابتدای خود هزاران افزونه داشت که برای کسانی که تازه با ورپرس سایت خود را بالا آورده بودند جالب بود ، نکته جالب تر اینکه بسیار ساده نصب می شدند چیزی که در سایر سیستم ها مثل جوملا و.. امکان پذیر نبود . خوب هنگامی که یک موضوع به صورت ریشه ای شکل می گیرد و از چیزی کوچک به هدفی بزرگ فکر میکند قطعا در آینده رشد خوبی خواهد کرد ، و این موضوع کاملا در ورپرس اتفاق افتاد اینکه از یک وبلاگ ساز کوچک به پرطرفدار ترین سیستم مدیریت محتوا تبدیل شد.

wordpress in popular

حداقل 67٪ سایت های دنیا از وردپرس استفاده میکنند

دوم، بیشترین مارکت های فروش templete در دنیا پرفروش ترین و متعدد ترین قالب ها را به خود اختصاص داده است

با نگاهی به مارت های فروش templete مانند envanto , themephorest از هزاران توسعه دهنده تشکیل شده است که روزانه قالب های جدیدی را طراحی میکنند و با قیمت های مناسب به فروش می رسانند این بازار پر رونق بخش زیادی از طراحان سایت را به خود جذب کرده است و با وجود اینکه قالب ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند روند رو به رشدی را داشته اند . از طرفی طراحان سایت ایرانی هم در حال حضور در این بازار ها هستند . از الزامات این مارکت ها تایید فنی است که روی قالب های ارسالی دارد که باید از نظر ساختاری استاندارد باشند از نظر واکنش پذیری و.. هم مورد تایید قرار بگیرد این فیلترها باعث بالاتر رفتن کیفیت قالب های قابل فروش شود که از چند سال گذشته تا به امروز میزان کیفیت آنها رشد چشم گیری هم داشته است.

simplify wordpress

سوم ، وجود مستندات جامع و کامل که توسعه دهندگان و طراحان میتوانند از آنها استفاده کنند ، وجود انجمن های فعال برای رفع سوالات و مشکلات کسانی که در حال کار روی وردپرس هستند راه را هموار تر میکنند .

چهارم ، قابلیت اطمینان پذیری و توسعه پذیری سایت بین انواع توسعه دهندگان ، همیشه همکاری با اولین کسی که سایت شما را طراحی کرده ادامه دار نمیشود به دلایلی مختلفی که ممکن است رخ دهد ، اهمیت این موضوع باعث میشود که متن باز بودن وردپرس پر اهمیت جلوه دهد البته سایت هایی که با وردپرس ساخته میشند به این معنا نیست که همه استاندارد هستند و هر طراح دیگری میتواند روی آن کار کند . چرا که همه آنها از طراحی اختصاصی استفاده نمی کنند یا الینکه از قالب های رایگان یا خریداری شده ای استفاده میکنند و کدهای آنها به قول معروف کدها اسپاگتی است ، یعنی به اندازه ای کدها درهم ورهم و نامفهوم است که نمی توان آن را بررسی کرد و صاحب سایت ترجیح میدهد سایت جدیدی طراحی کند . لذا انتخاب طراح سایتی که بتواند استاندارد کار کند بسیار مهم است.

wordpress is safe

پنجم ، سهولت در استفاده حتی برای افرادی که دانش پایینی در طراحی وب سایت دارند ، شاید بیش از 80 درصد از طراحان وب سایت به صورت غیرحرفه ای هستند و سهولت در استفاده از این سیستم باعث میشود تا افراد با سطح دانش مختلف توانایی کار را داشته باشند . وجود هزاران قالب با انواع ویژگی ها و سبک های طراحی به همراه هزاران پلاگین امکان طراحی و ساخت انواع سایت ها را فراهم میسازد در وردپرس میتوان از ساخت شخصی طراحی کرد تا سایت سازمانی از یک فروشگاه ساده طراحی کرد تا مارکت پلیس و...

wordpress plugin


 

#وردپرس
هستی

ممنون جالب بود در مورد وردپرس بیشتر مطلب بزارید