چطور سرعت وردپرس افزایش بدم ؟

Hdj شما هم از سرعت وردپرس خسته شدید ! میدونید که راه حل داره ؟ یک روش بسیار کارآمد وجود داره که اصطلاحا به Cache معروف است کش یعنی نگهداری نتایج و در تکرار از نتایج نگهداری شده استفاده کردن شما در وردپرس از ابزارهای متنوعی میتونید بابت بالا بردن سرعت وردپرس استفاده کنید و یکی از آنها افزونه Rocket است. 

این افزونه واقعا روی وب سایت وردپرسی اثر گذار است و کاری میکند که شما تصورش را هم نمی کردید اگر شما هاست کندی دارید یا نرم افزارهای سمت سرور وردپرس زیاد هستند چاره ای نیست بجز استفاده از ابزارهایی جهت Cache که همانطور هم که گفتم Rocket حرف اول را میزند . پیشنهاد میکنم نسخه اصلی را از سایت رسمی wp rocket خریداری کنید اما به دلیل هزینه بالا دلار بسیاری ترجیح میدهند از مارکت های ایرانی خرید کنند . تاکید میشود که از نسخه های موجود در سایت های متفرقه ایرانی و خارجی نسخه null شده نصب نکنید

wordpress cache plugin

عملکرد وردپرس به گونه ای است که در یک چرخه حیات کار میکند و همه اتفاق هایی که در php و برنامه نویسی ها سمت سرور وجود دارد در هر بار باز شدن وردپرس تکرار میشود میتوان گفت در گذشته این موضوع هم به نوعی چاره ای ندارد فرض کنید برای باز شدن صفحه نخست باید منو بالا از دیتابیس گرفته شود سپس تصاویر اسلایدر هم با توجه به پلاگینی که تنظیم کرده اید باید از دیتابیس گرفته شود همچنین شما اخرین اخبار هم نمایش میدهد و ضمنا بخشی را با المنتور طراحی کرده اید و خود المنتور هم بر اساس ساختاری که دارد از پایگاه داده بخواند اگر بخواهیم از تعداد فراخوانی ها پایگاه داده مطلع شویم میتوانیم با ابزارهای دیباگ این تعداد فراخوانی و محاسبه را بدست بیاوریم و شما تعجب میکنید که چطور این همه فرایند باید اجرا شوند که سایت ما باز شود و نتایج  !! همین است که سرعت کاهش پیدا میکند فرض کنید شما به وردپرس بگویید که به جای اینکه برای هر قسمت در صفحه اول دیتا را از دیتابیس بگیره و پردازش کنه و بعد به سمت کاربر ارسال کنه مستقیما همان صفحه قبلی به کاربر نمایش دهد !! یعنی تا ۱۰ برابر میتونه سرعت افزایش پیدا کنه.

البته بهینه سازی تصاویر و تبدیل به WEBP و کاهش سایر تصاویر مطابق با طراحی سایت هم خیلی تاثیر داره 

میتونید از سایت https://pagespeed.web.dev برای تست سرعت استفاده کنید به همان اندازه که بهینه سازی تصاویر و بهینه سازی cache سمت سرور صورت گرفته میتواند قابل مشاهده باشد.

#وردپرس

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید