چه سایت های بزرگی در ایران با وردپرس ساخته شده اند

در عصر حاضر همه کسب و کارها باید با فناوری همگام شوند از معرفی و فروش خدمات خود به صورت آنلاین تا برند سازی و دیده شدن حالا برای موفق شدن در این عرصه  وب یکی از الزامات داشتن وبسایت است ما در این صفحه به برخی از شرکتهای نرم افزاری بزرگی که در ایران فعالیت دارند اشاره میکنیم که با توجه به تجارب بالایی که در صنعت نرم افزار داشته اند وردپرس را برای سایت رسمی خود انتخاب کرده اند و در ادامه هم به روشی که از وردپرس استفاده میکنند نیز اشاره میکنیم که توجه به نکات مهم در پیاده سازی سایت های وردپرسی میتواند ارزش کار را خیلی بالاببرد و بتوان وردپرس واقعی را مشاهده کرد.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای محبوب است که میلیون ها وب سایت را نیرو می دهد. 

در حال حاضر وردپرس مانند سابق نیست و مشتریان بزرگی دارد حتی ماکروسافت که خود از بزرگترین شرگت های نرم افزارهای جهان است برای بلاگ خود از وردپرس استفاده میکند.

در ایران هم شرکت های بزرگی به سوی وردپرس هدایت شده اند با باز طراحی سایت قدیمی خود از روش طراحی حرفه ای سایت شرکتی وردپرسی استفاده کرده اند . اما چه اتفاقی باعث شده که شرکتهای بزرگی مانند همکاران سیستم یا شرکت توسن تکنو که به سادگی میتوانند CMS دلخواه خود را بسازند وردپرس را انتخاب کرده اند ؟

دلیل این انتخاب و اینکه چگونه وردپرس را اینگونه سریع و کاربردی و حرفه ای به کار گرفت کرد چیست ؟ در این صفحه توضیح خواهیم داد. پس لطفا تا پایان این مقاله همراه ما باشید...

سایت بهینه شده برای seo

قبل از اینکه به تحلیل ماجرا بپردازیم باید بدانیم که هیچ زبان برنامه نویسی یا سیستم مدیریت محتوایی (cms) مطلقا خوب یا بد نیست و هر تولید کننده نرم افزاری با اهداف خاصی محصولی را طراحی و تولید و پشتیبانی میکند و در صورتی که بجز هدف مشخص شده از آن نرم افزار استفاده کرد قطعا نتیجه خوبی نخواهد گرفت، با این توضیحات وردپرس هم نوعی نرم افزار است که به شکل نرم افزار تحت وب ساخته شده و میلیون ها سایت در سراسر جهان از وردپرس برای معرفی کسب و کار و فروش استفاده میکنند . پس باید بدانیم نیازهایی که از وردپرس داریم تا چه اندازه است تا به مشکلات بعدی برخورد نکنیم. با وردپرس میتوان سایت های شرکتی با کیفیتی ساخت ، فروشگاه اینترنتی کاربری ساخت و برای موارد خاصی که توسط وردپرس پشتیبانی نمیشود از cms اختصاصی بهره گرفت.

واقعا وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا است ؟ 

چرا شرکت همکاران سیستم که هزاران میلیارد ارزش آن شرکت است وردپرس را انتخاب کرد ؟ و چرا برای خودش چند برنامه نویس استخدام نکرد که عینا وردپرس را شبیه سازی کند ؟ قطعا با انتخاب وردپرس بهترین انتخاب را داشته اند . اما چرا دیجی کالا وردپرس نیست ؟؟؟ اینجا به همان هدف هر سایت پی خواهیم برد که وردپرس برای سایت هایی که صرفا معرفی خدمات و محصولات هستند به خصوص برای شرکت ها بسیار خوب است و از آن مهم تر باید خوب اجرا شوند یعنی از طراحی قالب اختصاصی و استفاده از سرور و وب سرور و سیستم cache و همه چیز برای بهتر شدن سایت استفاده نمود.

از مهم ترین دلایلی که میتوان به نتیجه خوب طراحی سایت وردپرسی منجر شود توجه به کد نویسی قالب است و عدم استفاده از قالب های آماده و صفحه ساز ها و ثانیا استفاده از افزونه های بهینه ساز مانند wp rocket یا wp total cache همچنین عدم استفاده از افزونه های کرک شده و در نهایت میزبان هاست و سرور با سطح منابع کافی برای پاسخگویی به حجم ترافیک بالا و ...

ما در مجموعه وبینه با روش ایجاد قالب های اختصاصی وردپرس بدون استفاده از صفحه سازها و اجرای صفحات بر اساس طرح گرافیکی طراحی شده از طرف گرافیست که متناسب با هویت برندینگ مشتری باشد قالب وردپرس را کاملا برنامه نویسی شده طراحی و اجرا میکنیم همین روش عینا در بهترین سایت های شرکتی که در ایران و جهان از وردپرس استفاده میکنند انجام میشود.

توجه به نکات زیر میتواند سایت خوبی را از آب دربیاورد ...

- عدم استفاده از قالب های آماده

- توجه به طراحی اختصاصی و گرافیکی

- اجرای طرح صفحات در قالب وایرفریم و بررسی جزییات طراحی صفحه نخست

- طراحی ساده و اصول clean design در سادگی صفحات

- در طراحی حرفه ای که دارید ادبیات و متون جذاب و ساده ای را انتخاب کنید

چطور وردپرس را بهینه اجرا کنیم تا در سایت ورپرسی شرکتی حرفه ای باشد؟

سایت شرکتی چه ویژگی هایی باشد داشته باشد که تایید شود

همانطور که وب سایت شما رشد می کند، می تواند کندتر شود. در اینجا چند نکته برای بهینه سازی وب سایت وردپرس برای عملکرد آورده شده است و در صورتی که به خوبی معماری وردپرس سایت خود را بچینید کار راحت میشود . البته تیم وردپرس وبینه به خوبی این کارها را میتواند برای سایت شما انجام دهد.

1. پایگاه داده وردپرس خود را بهینه کنید
پایگاه داده وردپرس شما اطلاعات مهمی مانند پست ها، صفحات، داده های کاربر و تنظیمات را ذخیره می کند. با این حال، با گذشت زمان، ممکن است با داده های اضافی، جداول استفاده نشده و فایل های متورم پر شده و منجر به عملکرد ضعیف شود. می توانید پایگاه داده وردپرس خود را با دسترسی به phpMyAdmin از طریق ارائه دهنده هاست خود یا با استفاده از افزونه وردپرس مانند WP-Optimize یا WP-DBManager بهینه کنید.

2. از افزونه کش استفاده کنید
حافظه پنهان فرآیند ذخیره سازی داده هایی است که به طور مکرر در دسترس هستند در یک مکان ذخیره سازی موقت که به صفحات وب امکان می دهد سریعتر تحویل داده شوند. افزونه های کش وردپرس مانند WP Rocket، WP Super Cache و W3 Total Cache می توانند به بهبود سرعت و عملکرد وب سایت شما کمک کنند.

3. تصاویر را بهینه کنید
تصاویر بزرگ می توانند سرعت بارگذاری صفحه را افزایش دهند و بر SEO سایت شما تأثیر منفی بگذارند و باعث ناامیدی بازدیدکنندگان شوند. شما می توانید تصاویر خود را با کاهش اندازه آنها و روشی که سایت شما بارگذاری تصویر را مدیریت می کند، بهینه کنید. اگر این فرآیند به صورت دستی انجام شود می تواند زمان بر باشد، اما کاربران وردپرس می توانند از افزونه های بهینه ساز وردپرس مانند Smush، Optimus و Image Optimizer بهره ببرند.

4. از یک تم و پلاگین سبک استفاده کنید
استفاده از قالب و افزونه های سبک وردپرس می تواند به بهبود سرعت و عملکرد وب سایت شما کمک کند. از استفاده از افزونه هایی که برای عملکرد وب سایت شما ضروری نیستند اجتناب کنید و موضوعی را انتخاب کنید که برای سرعت 10 بهینه شده است . برای دریافت بهترین نتیجه هم طراحی اختصاصی قالب وردپرس پیشنهاد میشود.

5. از شبکه تحویل محتوا (CDN) استفاده کنید
CDN شبکه ای از سرورها است که محتوا را بر اساس موقعیت جغرافیایی به کاربران ارائه می دهد و زمان بارگذاری وب سایت شما را کاهش می دهد. خدمات محبوب CDN عبارتند از Cloudflare، MaxCDN و Amazon CloudFront و آروان

6. درخواست های HTTP را به حداقل برسانید
درخواست های HTTP هر بار که کاربر از وب سایت شما بازدید می کند، انجام می شود و هر درخواست به زمان بارگذاری صفحه اضافه می کند. شما می توانید درخواست های HTTP را با کاهش تعداد عناصر در صفحات وب خود، ترکیب چندین فایل CSS و جاوا اسکریپت در یک، و استفاده از CSS sprites  به حداقل برسانید.

7. فرآیندهای پس زمینه را بهینه کنید
فرآیندهای پس‌زمینه مانند کارهای کرون وردپرس و پشتیبان‌گیری از پایگاه داده می‌توانند سرعت وب‌سایت شما را کاهش دهند. شما می توانید این فرآیندها را با کاهش فرکانس آنها یا استفاده از افزونه ای مانند WP Crontrol برای مدیریت آنها بهینه کنید.

در نتیجه پیاده سازی اصولی و صحیح وردپرس با روش طراحی قالب با کدنویسی اختصاصی بهترین و مطمن ترین روش پیاده سازی قالب های شرکتی و سازمانی است و در نهایت میتوان حداکثر خروجی را دریافت کرد.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید