cms اختصاصی

CMS اختصاصی سپهر گستر  یک نرم افزار مدیریت محتوا بوی است که قابلیت اجرا و نصب و استقرار در انواع وب سایت های تجاری و سازمانی و حتی شخصی را داراست ، دلیل اختصاصی بودن برنامه نویسی و توسعه آن در تیم فنی است که از سال 95 توسعه آن را آغاز کرده و در پروژه های مختلفی که در وبینه اجرا شده است مورد استفاده قرار گرفته است. کاربرد از این CMS بیشتر برای وب سایت هایی است که دید متفاوتی به نسبت وردپرس دارند یا سازمان هایی که تصمیم دارند از نرم افزارهای ایرانی که گواهینامه های امنیتی مانند افتا را دریافت کرده اند و تست های مختلف را پاس کرده اند استفاده کنند همچنین داشتن تیم در دسترس و پاسخگو چیزی که بعضا در سیستم های خارجی با مشکلات زیادی همراه است . البته که وردپرس گزینه مناسبی در همه پروژه ها نیست جدا از سازمان ها بلکه در وب سایت های تجاری و بزرگ اولویت بر نوشتن CMS یا استفاده از نسخه هایی است که سالها کار کرده اند و جواب خود را پس داده اند .

 

cms

 

تکنولوژی های مورد استفاده 

تکنولوژی هایی که در توسعه آن به کار رفته است در سمت سرور Laravel Framework , PHP , Oracel MySql  و در سمت کاربر Bootstrap Scss , Webpack , Vue.js است که همه این مورد در آخرین نسخه منتشر شده و پایدار خود مورد استفاده قرار گرفته ما در تلاشیم که همواره از تکنولوژی به روز در طراحی و ساخت نرم افزارهای تحت وب خود استفاده کنیم.

ماژولار بودن و انعطاف پذیری

ماژولار بودن و هماهنگی کامل با سایر ماژول های اختصاصی نقطه قوت دیگر این سیستم است ضمن اینکه هر ماژول به صورت مجزا در سیستم کنترل نسخه در حال توسعه و نگهداری میباشد. این ویژگی رکن اصلی توسعه نرم افزار تجاری است به طور مثال می توانید تصور کنید که چند شرکت در حال استفاده از این سیستم هستند و هر کدام در قسمتی از نرم افزار باگ ها و مشکلاتی را به تولید کننده نرم افزار گزارش میدهد، توسعه دهنده گان در نسخه بعدی خود باگ ها را برطرف میکنند و با به روزرسانی هر ۳ شرکت میتوانند همه باگ های موجود که در نسخه جدید برطرف شده است را حل و رفع نقص کنند. این ویژگی در چرخه فعالیت CMS اختصاصی سپهر گستر در حال جریان است.

vertion control system

 

 

موضوع CMS اختصاصی از چه زمانی مورد اهمیت ویژه قرار میگیرد ؟

خوب با کمی بررسی در بازار طراحی وب سایت خواهید دید که طیف وسیعی از شرکت ها حتی شرکت های غیرنرم افزاری مانند کانون های تبلیغاتی هم خدمات طراحی وب را انجام میدهند و با وجود ساده بودن کار کردن با سیستم های مدیریت محتوای عمومی و به دلیل رایگان بودن آن بسیاری از علاقه مندان حتی با شرکت در دوره های کوتاه چند ساعته روش راه اندازی یک وب سایت را با استفاده از وردپرس یاد میگیرند البته که وردپرس به نوبه خود بسیار در جایگاه خود مفید و کاربردی است اما قطعا در پروژه های سازمانی و شرکتی بهترین گزینه نیست و نخواهد بود چه که وجود پیچیدگی های فراوان در سازمان ها و اهمیت ویژه وب سایت شرکت های این را می طلبد که به فکر راه اندازی وب سایت بر پایه CMS اختصاصی شرکت های با سابقه و تخصصی در این حوزه را دارد.

ویژگی های cms اختصاصی

همه این قابلیت های باعث میشود که در نهایت نرم افزار از اصول مهندسی پیروی کنند البته که در توسعه نرم افزار هیج موقع نمیتوان برای همیشه کار را به پایان رساند چرا که در ذات این تکنولوژی تغییرات و توسعه فراوان نهفته است و تیم فنی باید پیوسته نسخه جدید را منتشر کند . ممکن است در نسخه جدید ویژگی ها و امکانات جدیدی اضافه شده باشد یا باگی پنهان در آن وجود داشته باشد که برطرف شده است . خوب هنگامی که نرم افزار سیستم مدیریت محتوا وب سایت شما از سپهر گستر استفاده میکند میتواند به سرعت به آخرین نسخه ارتقا پیدا کند و این نیز از ویژگی های بارز در این نرم افزار تحت وب است.

 

چرا باید CMS سپهر گستر را انتخاب کرد ؟

 

جامعه بزرگ جهانی

این سامانه با زبان PHP و فریم ورک Laravel نوشته است. جامعه ی استفاده کنندگان این فریم ورک به قدری بزرگ است که با خیالی آسوده می توان وارد آن شد و از خدمات و امکانات آن بهره مند شد.

 

پشتیبانی و نگهداری حرفه ای

پشتیبانی اصلی ترین دلیل برای رشد یک محصول نرم افزاری است ، چیزی که در این محصول به خوبی اجرا میشود ، دهها وب سایت در ابعاد بزرگ و کوچک و حتی برخی از آنها تا ۵ زبان به صورت همزمان از این سیستم استفاده میکنند و موجب رشد آن با دریافت بازخورد کاربران بوده ایم.

 

SEO BASE و بهینه 

seo و مبحث بهینه بودن بسیار مهم است مخصوصا در وب سایت هایی که هدف اصلی آنها رسیدن به رتبه های بالا و مقوله دیجیتال مارکتینگ است؛ چیزی که از قبل به صورت SEO‌ BASE در همه وب سایت های که طراحی میکنیم در نظر گرفته میشود از طرفی رعایت چارچوب های schema.org و درج meta tag هایی که میتوانند رتبه SEO سایت شما را افزایش دهد همه ساختاری مرتبط با SEO در طراحی سایت هایی که با این cms ساخته میشوند رعایت میشود و همه چارچوب های  schema.org در آنها قابل پیاده سازی است قوانینی که از نظر ساختاری باید در همه سایت های که می خواهند ساخته شوند به اصطلاح On-Page SEO در این CMS به صورت بنیادی لحاظ شده است. بخش های دیگری که اهمیت زیادی دارد sitemap بوده که در بخش های مختلف map هایی مربوط به صفحات ، محصولات و حتی تگ ها و دسته بندی ها و با هر اطلاعات جدیدی که به وب سایت افزوده می شود در سایت مپ وب سایت ایجاد و بروزرسانی میشود.
 

سهولت در اجرای وب سایت های چند زبانه

هر محتوایی که در وب سایت ایجاد می شود با توجه به زبان های سایت ترجمه می شود و با تغییر زبان وب سایت تمام بخش ها به زبان انتخابی نمایش داده خواهد شد به طور مثال اگر وب سایت شما ۵ زبانه باشد و شما میخواهید محتوایی در همه زبان ها ایجاد کنید کافی است که یک صفحه اصلی ایجاد نمایید و ترجمه 5 زبان صفحات در زیرمجموعه صفحه اصلی قرار بگیرد . همچنین این ویژگی در بخش های دیگر مانند سیستم دسته بندی درختی نیز صادق است و لازم نیست که برای هر زبان دسته بندی و ساختار درختی مجزایی تعریف شود. 

امکان مدیریت همه زبان ها در یک پنل : از دیگر ویژگی های برجسته یک سیستم مدیریت محتوا استاندارد یکپارچه بودن تمام زبان های وب سایت در یک پنل یکپارچه مدیریت است و نیاز به دامنه یا ساب دامنه ای مجزا به ازای هر زبان وجود ندارد ؛  بنابراین با وجود ترجمه های متعدد، تعداد صفحات وب سایت افزایش خواهد یافت و تاثیر خوبی بر سئوی سایت خواهد گذاشت.

 

کارآمد و بهینه

سرعت و بهینه بودن اجرا Query های Database ما سعی کرده ایم تا حد امکان Query های سیستمی را بهینه سازی کنیم تا به سرعت بالاتری در باز شدن صفحات و قسمت های مختلف در CMS باشیم از طرفی استفاده از ساختار های Cache تاثیر بسیاری بر سرعت و بهینه بودن یک نرم افزار تحت وب دارد همه قسمت هایی که با پایگاه داده درگیر هستند به صورت native از ساختار Redis به جهت cache برخوردار هستند.

 

امنیت بالا به همراه فایروال داخلی WAF

امنیت مقوله ای که در حداکثر درجه اهمیت به آن پرداخته شده است ، این موضوع با استفاده از زیرساخت های بسیار پرطرفدار در سطح جهان و به روز بودن آنها و رعایت برنامه نویسی امن کاملا پوشش داده شده است. فایروال داخلی میتواند از برخی از تهدیدهای سمت نرم افزار شامل XSS, SQLi, RFI, LFI, User Agent جلوگیری کنند . در صورتی که برخی از هک ها باعث میشود که وب سایت های بزرگ را تهدید کند یا برخی ها حاضر هستند هزینه های زیادی جهت سیستم های WAF بپردازند ! تیم فنی و توسعه دهنده این نرم افزار طی تجربه طولانی در حوزه توسعه نرم افزار تحت وب از جمله سیستم های مالی همه اصول امنیتی در نرم افزارهای تحت وب را تجربه و کسب کرده است که از این تجربیات در توسعه کلیه محصولات نرم افزاری خود استفاده میکند.

 

قابلیت توسعه به سبب ماژولار بودن  و عدم تغییر در ساختار اصلی لاراول

به دلیل هماهنگی کامل با ساختار و مکانیزم طراحی و توسعه همکاهنگ با Laravel شما میتوانید این CMS را در کنار نرم افزارهای تحت وب که با لاراول می نویستید استفاده کنید. اصلی ترین ویژگی که از نظر معماری این CMS دارد این است که در vendor پروژه لاراول شما قرار میگیرد و هیچ تغییری در ساختار اصلی پروژه اصلی شما ایجاد نمیکند . مثلا حتی اگر شما پروژه خود را قبلا نوشته اید و میخواهید آن را روی این CMS سوار کنید لازم نیست که پروژه خود را تغییر دهید بلکه با درج ۲ خط در composer.json این cms را به عنوان وابستگی اضافه کنید . این cms همه ویژگی های پکیج های استاندارد لاراول را دارد و شما نیز میتوانید route های مورد نظر خود را نیز override کنید.

 

https://bit.ly/2DwnhaP


    Ali a
    سلام . ایا این cms کاملا با لاراول نوشته شده است و میتونم بپرسم خدمات پس از فروش آن توسط شرکا وبینه تا کی ادامه خواهد داشت ؟
    مدیر سایت
    سلام.بله این نرم افزار یکی از نرم افزارهای تولید شده در بخش مدیریت محتوا است که میتواند در انواع وب سایتها مورد استفاده قرار بگیرد . التبه که اگر شما قبلا با لاراول سایتی را طراحی کرده اید و بخش های اختصاصی دارد میتواند با این سیستم مدریت محتوا ترکیب شود
    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود