CMS ایرانی


سامانه مدیریت محتوای ایرانی وبینه

 

جهت کسب و اطلاعات بیشتر در خصوص CMS ایرانی که شرکت سپهر گستر طراحی کرده است لطفا به صفحه  CMS اختصاصی را مطالعه نمایید.

 

یکی از رایج ترین سوالاتی که به طور مکرر از جانب مشتریان ما پرسیده می شود این است که خرید CMS اختصاصی برای آنها بهتر است یا وردپرس؟ البته باید توجه داشت که هیچ پاسخ مطلق و مشخصی وجود ندارد و انتخاب بین آنها به عوامل زیادی بستگی دارد من جمله خود شما. CMS یا سیستم مدیریت محتوا همانند پشتیبانی عمل می کند که ما را هنگام طراحی، برنامه نویسی و سپس توسعه یک وب سایت مشخص راهنمایی می کند و ما از آن بهره می بریم. با این حال، بهتر است در ابتدای امر جوانب مثبت و منفی هر دو را بررسی کنیم و سپس تصمیم بگیریم.

سیستم مدیریت محتوا چیست؟

سیستم مدیریت محتوا یا همان CMS به نرم افزارهای تحت وبی گفته می شود که فرصت طراحی و ساخت وب سایت ها  و سپس مانیتورینگ آنها را برای طراحان علاقه مند در این زمینه فراهم می کنند.
ورد پرس، جوملا، دروپال و پرستاشاپ از جمله پرطرفدار ترین CMS های آماده ای هستند که به عنوان سیستم های مدیریت محتوا در دنیا شناخته شده اند و در عمده طراحی ها به خدمت گرفته شده اند.

cms سفارشی

سیستم مدیریت محتوا (CMS) اختصاصی چیست؟

CMS سفارشی یک راه حل اختصاصی است که منحصرا برای یک شرکت و موارد استفاده مطابق خواست و نیاز مشتری طراحی می شوند. با CMS اختصاصی، تجارت شما (یا شرکت خدماتی که فعالیت آن را شروع کرده اید) بر مبنای عملکرد، رابط کاربری و به روز رسانی های سیستم عامل کنترل خواهد شد. سیستم مدیریت محتوای سفارشی با توجه به نیاز و درخواست کاربر تجزیه و تحلیل، طراحی و اجرا خواهد شد. با CMS اختصاصی شما قادر خواهید بود در هر برهه ای از زمان بنا به تغییر نیاز کاربر تغییرات مد نظر را اعمال کنید یا ویژگی ها و مشخصه های جدیدی را به آن اضافه کنید.
لاراول از جمله فریم ورک هایی است که سیستم های سفارشی از آن بهره می برند. پایتون، انگولار، NET. و ASP از دیگر نمونه فریم ورک های مورد استفاده هستند.

مزایای CMS اختصاصی

وقتی نوبت به انتخاب سامانه مدیریت محتوا می رسد، بر حسب طبقه بندی و خواست شماگزینه های متنوعی پیش رو خواهیم داشت که برای انواع مختلف وب سایت ها مناسب هستند. با این حال، در پاره ای از موارد برخی از شرکت ها اگر درخواست ها و مطالبات به خصوصی داشته باشند که با استفاده از نرم افزارهای متن باز قابل دست یابی نباشند، خرید CMS اختصاصی برای آنها سود آوری بیشتری خواهد داشت.
سیستم مدیریت محتوای اختصاصی، گونه ای از نرم افزار است که به طور خاص برای عملکرد ها و ویژگی های مختلفی که وب سایت به آن نیاز دارد، تهیه شده است. در صورت نیاز به عملکرد های پیچیده وب سایت، از CMS اختصاصی به جای سیستم های مدیریت محتوای متن باز استفاده می شود.

امنیت

CMS اختصاصی در اکثر مواقع می تواند از امنیت بیشتری برخوردار باشد زیرا چهارچوب منحصر به فردی دارد. به این دلیل که به جای یک تیم بزرگ توسط یک توسعه دهنده کد گذاری می شود، از حفره های امنیتی کمتری برخوردار است. این امر می تواند دسترسی به CMS را برای هکرها بسیار دشوار تر کند و به دلیل نا آشنا بودن آنها با سیستم، نتوانند به آن باگ یا صدمه ای وارد کنند.
همان طور که همه ما می دانیم، برخی از CMS ها دارای مشکلات جدی امنیتی و ضد اسپم هستند. با یک سیستم عامل سفارشی می توانید هر راه حل امنیتی را که فکر می کنید برای تان لازم است پیاده سازی کنید. علاوه بر این، به ندرت مورد توجه اسپم ها و هکرها قرار خواهید گرفت و نرخ آسیب پذیری سیستم شما پایین می آید.

قابلیت استفاده

راه اندازی و بکارگیری سیستم های مدیریت محتوای سفارشی را می توان به ساده ترین شکل ممکن انجام داد، به این معنی که برای کارکنان شما و کسانی که از این سیستم استفاده می کنند زمان آموزش کمتری لازم است تا با آن آشنا شوند. سیستم های مدیریت محتوای سفارشی از ابتدا و در مقطع طراحی اولیه منحصرا برای اطمینان از برآورده شدن نیاز های مشتری شما ساخته می شوند. این بدان معناست که CMS فقط کارکردهایی را دارا است که وب سایت به آنها نیاز دارد و در نتیجه می تواند پیمایش را ساده تر کند و به آن سرعت ببخشد.

عملکرد

سیستم های مدیریت محتوای منبع باز با عملکردهای مختلفی ارائه می شوند، با این حال، برای عملکردهای پیچیده و عمیق تر، CMS اختصاصی بهترین انتخاب است. به عنوان مثال، اگر وب سایت مشتری شما به یک عملکرد ردیابی سفارش پیچیده نیاز دارد، این امر نیاز به کد گذاری سفارشی دارد. این بدان معنی است که نیازهای وب سایت تعیین می کند که چه نوعی از CMS اختصاصی مورد نیاز است.

کد سفارشی

با CMS سفارشی می توان یک طراحی سفارشی ایجاد کرد و این مزیت برای عمده مشتریانی است که می خواهند وب سایت خود را از رقبا متمایز کنند و بدین وسیله سهم خود را از بازار ارتقا دهند. این کار را می توان به صورت همزمان با قابلیت استفاده همراه کرد زیرا این امکان فراهم است که طراحی CMS را به گونه ای توسعه دهیم که اطمینان حاصل شود افراد با انواع توانایی ها قادر باشند که از آن استفاده کنند. تمام عناصر و عملکرد های CMS به صورت سفارشی کد گذاری شده اند و مدیریت وب سایت را برای مشتری شما ساده تر می کند.

به روز رسانی

نه هفته آینده، نه فردا و حتی نه در بازه های زمانی مشخص، بلکه با خواست و اراده شما و محض اینکه بخواهید می توانید عملیات بروز رسانی را انجام دهید. با CMS اختصاصی برای وب سایت خود، می توانید هر زمان که بخواهید وارد سیستم شوید و بروز رسانی، تغییر یا اعمال افزونه های جدید را در سایت خود ایجاد کنید. عکس ها و فیلم ها باید در سایت شما بارگذاری شوند؟ با CMS، به سهولت انجام می پذیرد. در واقع، این کار به راحتی اضافه کردن یا ویرایش محتوای از پیش نوشته شده است.
با CMS اختصاصی، به ندرت به، بروزرسانی نیاز دارید زیرا این سیستم برای هر مشتری با توجه به خواست او به طور جداگانه ساخته شده است. در بیشتر موارد، فقط هنگامی که مشتری می خواهد عملکرد جدیدی به سایت اضافه کند، بروز رسانی لازم است. با توجه به اینکه توسعه دهنده، CMS را خود شخصا ساخته است، توابع اضافی را می توان با سهولت ایجاد و اعمال کرد. علاوه بر این، توسعه دهنده اطمینان حاصل خواهد کرد که هر عملکرد جدیدی با عملکرد قبلی سازگاری دارد تا CMS بتواند به طور روان به کار خود ادامه دهد.

سیستم مدیریت محتوا سفارشی ایرانی وبینه

افزونه ها و موارد افزودنی

بر خلاف وردپرس، در اینجا تمام ابزارک های اضافی باید متناسب با طراحی اولیه سفارشی شما ساخته شوند که صرفا توسط توسعه دهنده شما پشتیبانی می شود. در غیر این صورت، برای آشنایی با سفارشی سازی نیاز به صرف هزینه و وقت برای دعوت از یک تیم توسعه متفاوت دارید تا بتوانید پشتیبانی را ارائه دهید.

سرعت

با توجه به اینکه CMS اختصاصی دقیقا همان کاری را انجام می دهد که شما به آن نیاز دارید، با هیچ ساز و برگ غیر ضروری به پایین کشیده نخواهد شد. کد ممکن است به منظور ارائه عملکردهای خاص و افزایش سرعت وب سایت شما بهینه سازی شود.

همان طور که همه ما می دانیم ایران چند سالی است که در بسیاری از زمینه ها گرفتار تحریم شده است. CMS هم از این قاعده مستثنی نبوده است. از این رو CMS های آماده با مشکلاتی از جانب این تحریم ها روبرو هستند. به طور مثال به هنگام استفاده از سایت هایی که با این CMS ها طراحی شده اند، سایت به کندی لود خواهد شد، یا اگر طراح قصد بروز رسانی افزونه ها را داشته باشد با پیام خطا مواجه می شود و قادر به آپدیت کردن نخواهد بود، همچنین اگر به قسمت تنظیمات افزونه مراجعه کند مجددا با پیغام خطا مواجه می شود و افزونه یا به طور کل کار نخواهد کرد یا با اختلال همراه است.
در نتیجه قبل از تصمیم گیری در مورد استفاده از CMS، نیاز های کسب و کار خود را ارزیابی کنید، سپس سوالات زیر را از خود بپرسید:
1- گستردگی شرکت شما به چه میزان است؟ چه تعداد کاربر و پرسنل دسترسی به وب سایت شما را احتیاج دارند؟
2- سقف بودجه ای که برای اینکار تخصیص داده اید چه میزان است و اصولا چقدر دست شما در این زمینه باز است؟
3- تجارت شما چه مدت زمانی را برای اجرای یک سیستم جدید در اختیار دارد؟
4- آیا شما در حال برنامه ریزی برای برون سپاری توسعه وب سایت خود هستید؟ تعمیر و نگهداری چطور؟
پاسخ شما به سوالات بالا می تواند شما را در تصمیم گیری بهتر برای تجارت تان راهنمایی کند و راه را برای انتخاب و پیاده سازی مسیر جدید هموار تر نماید.
پیشنهاد و نظر ما برای شما این است که در شرایط شما و بسته به نیاز تان ممکن است انتخاب CMS سفارشی به سود شما باشد.

اما چرا به شما پیشنهاد می دهیم cms اختصاصی سپهر گستر انتخاب کنید؟
ما در وبینه یک تیم حرفه ای و با تجربه از توسعه دهندگان در اختیار داریم که در زمینه CMS سفارشی و دیگر موارد مرتبط با آن تخصص و تسلط دارند. توسعه دهندگان ما در ایجاد سیستم های مدیریت محتوا با طراحی زیبا مهارت و قابلیت کافی را دارند و در طول مراحل کار متناوبا در کنار هر مشتری همراه خواهند بود تا اطمینان حاصل کنند CMS متناسب با نیاز های آنها ایجاد و طراحی خواهد شد. در پایان باید ذکر شود که این انتخاب کاملا به نیاز ها و اهداف تجاری شما بستگی دارد. هر انتخابی را که انجام دهید، توسعه دهندگان وب اختصاصی ما در زمینه توسعه و اجرای CMS با استفاده از تمامی گزینه ها و الگو های موجود و همچنین با نظر کارشناسان خبره به شما کمک می کنند.

 

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 چرا انتخاب CMS اختصاصی مناسب وب سایت شماست
چرا انتخاب CMS اختصاصی مناسب وب سایت شماست

دلیل اینکه از CMS اختصاصی انتخاب میکنید چیزی جز توسعه پذیری بالا و پشتیبانی آن نیست سپهر گستر برای ش ...

 طراحی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی
طراحی فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی

ایجاد فروشگاه اینترنتی لوازم پزشکی یک سرمایه گذاری مطمئن است.انتخاب تیم و زبان برنامه نویسی از چالش ...

 اصول طراحی وب سایت واکنش گرا  در سال 2020
اصول طراحی وب سایت واکنش گرا  در سال 2020

در سال 2020 برای طراحی یا بازطراحی وب سایت خود چه معیاری را باید در نظر بگیریم و چه cms را به عنوان ...

 وردپرس یا CMS اختصاصی لاراول ؟
وردپرس یا CMS اختصاصی لاراول ؟

طراحی سایت وردپرسی یا طراحی سایت با لاراول؟کدام بهتر است؟اگر میخواهید آینده وب سایت خود را تضمین کنی ...

 بهترین cms از نظر seo
بهترین cms از نظر seo

بهترین CMS برای بالا بودن SEO یا سئو سایت کدام است و برای اینکه در صفحه اول قرار بگیرم کدام CMS یا س ...

 بهترین سیستم مدیریت محتوا
بهترین سیستم مدیریت محتوا

بهترین سیستم مدیریت محتوا یا CMS برای راه اندازی وب سایت کدام است ، راهنمایی در مورد انتخاب بهترین C ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید