cms لاراول

مزیت های لاراول در خصوص CMS بسیار زیاد است قطعا وجود امکانات این فریم ورک میتواند نرم افزار cms اخصاصی خوبی را ایجاد کند البته که همیشه در توسعه نرم افزار تنها استفاده از فریم ورک ها و زبان ملاک با کیفیت بودن و خوب بودن محصول یا خدمت نیست و مهم ترین اصل در این نرم افزار سابقه و میزان تحقیق و توسعه ای که روی آن صورت گرفته است مهم است ممکن است دو شرکت مختلف با استفاده از یک زبان و فریم ورک مساوی اقدام به ساخت و طراحی cms دلخواه خود را داشته اند ولی اینکه خروجی و کارایی آنها به هیچ وجه مشابهه هم نیست و این دقیقا به همان برداشت طراح و تحلیل و آنها دارد ، ما بر این باوریم که همه نرم افزارهایی که به صورت تخصصی طراحی و تولید میشوند لازم است که مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار بگیرند قطعا نیازهای مختلف و نیازهای مشتریان جدید باعث بهود سیست و رشد سریع آن خواهد شد ، سرمایه گذاری که روی توسعه این نوع سامانه های نرم افزاری که به عنوان یک لایسنس و محصول آماده فروخته میشود هم بسیار مهم است بر اساس سیاست های کاری شرکت تصمیم به سرمایه گذاری بلند مدت و توسعه طولانی آن را دارد و در نهایت با برند سپهر گستر عرضه شده است.

 

cms laravel

در این مقاله میان وردپرس و سیستم مدیریت محتوا ایرانی سپهر گستر بپردازم لطفا تا پایان این مطلب با ما همراه باشید

از نظر مشتریان و کسانی که تصمیم به انتخاب دارند همیشه یک موضوع خیلی مهم است و آن امکانات است و از طرفی اینکه آیا لازم است که شما از لاراول استفاده کنید ؟ ویژگی های عمومی که در هر CMS وجود دارد سپهر گستر وجود دارد و هر آنچه از یک وب سایت را توقع داشته باشید را میتوانید با آن اجرا کنید در این شکی نیست لاراول برای  پروژه ها و پلتفرم های بسیار با کیفیت استفاده شده است پیشنهاد میکنیم صفحه سایت هایی که با لاراول طراحی شده اند را هم بخواهنید این فقط یکی از ویژگی های است که فقط روی فریم ورک قدرتمند لاراول ساخته شده است اما بر میگیردم به مطلبی که در بالا اشاره کردم اگر دو شرکت با سطح دانش متفاوت روی یک ساخت cms کار کنند خروجی کاملا متفاوتی دارند از نظر امکانات ، گرافیک ، امنیت ، انعطاف پذیری و ... خوب سپهر گستر سیستمی مدرن و بسیار کارآمد است و مورد استفاده در پروژه های زیادی بوده است و بر اساس نیازهای حرفه ای که لازم بوده است طراحی و پیاده سازی شده است مهم ترین بخشی هایی که در این CMS قدرتمند ایرانی وجود دارد شامل

صفحه ساز - منو ساز - گالری ساز - گزارش ساز - مدیریت سطوح دسترسی و مدیران و کاربران -

 

 


استفاده در صنایع و کسب و کار های مختلف ما را برآن داشته که نیازهای مختلف را کشف کنیم و به صورت ماژولار آنها را در هسته اصلی اضافه کنیم. استفاده از سیستم های کنترل نسخه کمک کرده است تا هم خطاهای احتمالی در هنگام توسعه را بسیار کاهش دهیم و هم پروژه در نسخه های مختلف منتشر شده به صورت طولانی مدت در صورت نیاز مشتریان قدیمی هم قابل توسعه باشد.


این cms بر اساس لاراول نسخه  5 و 6 و 7 به بالا سازگار است و میتواند در کنار پروژه های مختلف با ویژگی های اختصاصی به صورت نصب شونده روی سرور مورد استفاده قرار بگیرد و هیچ اختلالی در قسمت سایر برنامه های نوشته شده برنامه نویس شما ندارد در واقع او در پوشه vendor قرار خواهد گرفت.
سهولت در استفاده و یادگیری کار کردن با آن بسیار ساده است و کسانی که تجربه پاینی در مدیریت وب سایت دارند میتواند طی 20 دقیقه آموزش به طور کامل نحوه استفاده از آن را یادبگیرند.نصب و راه اندازی این cms لاراول مانند سایر پکیج های لاراول است و فریم ورک به صورت کاملا متن باز و قابل توسعه می باشد و هیچ محدودیتی در توسعه فریم ورک ندارد.
در توسعه سمت مدیریتی آن از فریم ورک های cms , javascript مانند bootstrap , vue.js استفاده شده و بخش هایی مانند منو ساز و فرم ساز جزو قسمت های کاربردی با رابط کاربری بالا است.قابلیت نصب و طراحی انواع قالب ها را دارد این cms متناسب به امکانات توسعه بخش frontend مانند laravel mix میتواند توسعه ای بی عیب و نقص در سمت کاربر را به شما بدهد.میتواند در انواع زبان های دنیا به صورت همزمان مورد استفاده قرار بگیرد و در کنترل پنل هم توانایی تولید محتوا در انواع زبان ها با ترجمه های مختلف را دارد.
از نظر seo امکانات لازم جهت تولید محتوای seo شده را دارد و میتوانید مطالب وبلاگ را بر اساس اصول seo تولید کنید.


برخی از ماژول های این cms به شرح زیرمیباشد

کاملا ایرانی به همراه پشتیانی و توسعه طولانی مدت
صفحه ساز مانند اخبار - مقالات و... به همراه برش دهنده تصاویر شاخص
فرم ساز جهت ساخت انواع فرمهای پویا  با وجود چندین نوع ایتم و
منو ساز و امکانات قابل تفکیک در هر زبان
انباره متمرکز فایل file manager به همراه ثبت و ذخیره لاگ در دیتابس در خصوص فعالیت مدیر مرتبط با فایل مانند ثبت وقایع آپلود - ویرایش - تغییر نام و..
مدیریت دسته بندی محتوا به صورت درختی و پشتیبانی از چندزبانه
مدیریت تگ ها صفحات جهت جستجو و seo وب سایت
جستجو پیشرفته از محتوا به همراه خروجی اکسل
سازگاری کامل با زبان فارسی و کاملا راست چین
قابلیت اتصال به انواع سرویس های ایمیل و قابلیت تعیین دایورهای مختلف در ادمین
قابلیت اتصال به انواع سرویس های پیامک ایرانی با قابلیت تعیین درایور های مختلف 
گرفتن لاگ از انواع ایمیل ها و پیامک ها و ذخیره در پایگاه داده
قابلیت دانلود بکاپ گیری خودکار از پایگاه داده
ایجاد لینک کوتاه بر اساس سرویس bitly
ابزار بهینه سازی و تخلیه حافظه موقت سیستم
پشتیبانی از ویجت جهت درج پلاگین های مختلف درون صفحات (گالری - فرم - سوالات پر تکرار - اسلایدر و...)
گالری ساز 
ثبت و ذخیره لاگ فعالیت مدیران در همه قسمت ها 
مدیریت دیدگاه ها و کنترل عدم ثبت اسپم

محمدمرداد 15، 1399

سلام . برای من جالب بود که شما توانسته اید این سیستم را تا اینجا پیش ببرید با وجود این همه رقبای سر سخت خارجی خیلی تمایل دارم که بدونم دلیل اصلی این کار چه هدفی بوده است ... ؟
مدیر سایتمرداد 15، 1399

سلام آقا محمد . به سوال خیلی خوبی اشاره کردید و پاسخ آن هم واقعا روشن است ما با استفاده از این CMS اختصاصی میتوانیم همه کاری انجام بدهیم چیزی که در مورد های اماده مثل وردپرس واقعا وجود ندارد البته که این CMS صرفا برای تولید محتوا نیست و بخش های زیادی دارد مثل فروش - مالی - پشتیبانی و. ..