اصول طراحی سایت

 اصول مهم در طراحی سایت فارسی ارتباط بهتر با مخاطب و افزایش ورودی از موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی 
اگر قصد راه اندازی سایت را دارید بهتر است در مورد ویژگی هایی یک سایت خوب آگاه تر شوید ! در ابتدای طراحی یک CMS  خوب را انتخاب کنید CMS  خوب یعنی قابلیت های داشته باشد که در حوزه کاری شما بگنجد و محدودیت هایی نداشته باشد.
گزینه بعدی هاستینگ خوب است ، یعنی سرعت بالایی داشته باشد و کاربران را معطل باز شدن صفحات نکند این موضوع در SEO نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
همیشه تصاویر و فونت های مورد استفاده در سایت نباید حجم باشند ، طراحی های سنگین اگر به خوبی پیاده سازی شوند و ماژول های اضافه با دقت از سوی برنامه نویس سایت حذف شوند تاثیر منفی روی سرعت بارگذاری سایت شما ندارد. 
قبل از تحویل پروژه باید با ابزارهای تست آنلاین از صحت تگ ها و برنامه های HTML استفاده شده باخبر شوید یکی از معتبر ترین ابزارهای آنلاین validator.w3.org است و جهت تست سرعت gtmetrix.com و جهت تست رسپانسیو mobiletest.me را به شما پیشنهاد می کنیم .
دامنه سایت خود را مرتبط با محتوای که قرار است در تولید شود انتخاب کنید از دامنه هایی که در فارسی به روش های مختلفی نوشته میشوند صرف نظر کنید .
 پروتکل SSL  را اگر استفاده کنید ضرر نمی کنید این پروتکل امنیت کاربران شما را بیشتر تضمین میکند و در گوگل از اهمیت بیشتری نسبت به سایت های بدون SSL  برخودار میشود استفاده از SSL  مشمول پرداخت هزینه سالانه است و از معایبی هم برخودار است اول روی دامنه IR  اجرا نمیشود باید از دامنه های com , net ,org,.. استفاده کنید و دوم در صورت استفاده از فایل های خارجی SSL  به درستی اجرا نمیشود  شما باید همه تصاویر ، فایل های CSS,JS را روی هاستی که سایت قرار دارد بارگزاری کنید.
اگر تصمیم دارید که سایت خود را  چند زبانه کنید بهتر است یک سایت ساز اختصاصی و کاملا برنامه نویسی شده مانند سایت ساز وبینه استفاده کنید. با این روش مشکلی در افزودن زبان های جدید ندارید و با حداقل 2 زبان شما را به خوبی یاری می کند ، همچنین اگر قصدا دارید سایت تک زبانه داشته باشید و در آینده سایت را به 2 زبان یا چند زبان دیگر تجهیز کنید از این سایت ساز حرفه ای 100% ایرانی استفاده کنید.
سبک های جدید در طراحی سایت از تنوع مختلفی برخودار هستند یکی از محبوب ترین روش های طراحی سایت فلت FLAT است که اکثر سایت های جدید و رسمی از این تکنیک استفاده می کنید.
در انتخاب رنگ ها دقت کنید ، این مورد تاثیر بسیار زیادی در جلب رضایت کاربران سایت شما دارد ونسبت به موضوع مورد استفاده ترکیب رنگ خاص آن را برگزینید.
برخی از رنگ های پر کاربرد در انواع سایت ها
 سایت های ورزشی از رنگ های آبی و قرمز 
سایت پزشکی : آبی آسمانی و سفید
سایت مذهبی : آبی فیروزه ای و سبز
سایت صنعتی : نارنجی و خاکستری
سایت دولتی : سرمه ای و سفید

نقشه سایت و قابلیت انتشار در شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید ، اگر کاربران سایت تمایل به نشر محتوا در صفحه شخصی خود را داشته باشند وجود ابزارهای قابل دسترس اجرای این کار را راحت تر خواهد کرد ، نقشه سایت را به گوگل معرفی کنید و بقیه کار را به گوگل بسپارید ، اگر سایت شما نقشه داشته باشد گوگل روزانه مطالب جدید را سریعا ایندکس می کند.
توانایی یک طراحی سایت خوب را با دیدن نمونه کارهای طراحی سایت آن بشناسید این پارامتر نسبت نزدیکی به کیفیت و توانایی های طراح سایت دارد.
 

    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود