اصول 6 گانه طراحی سایت


طراحی سایت یک نوع برنامه نویسی و تولید نرم افزار است طبق استاندارد ISO/IEC 12207 در چرخه طراحی نرم افزار یا Software Development Life Cycle مراحل شش گانه باید طی شود .

سیکل توسعه نرم افزار

 در مهندسی نرم افزار یک اصل کلی برای توسعه و طراحی وب سایت ها یا نرم افزارهای تحت وب وجود دارد که بر اساس آن میتوان تضمین کیفیت و کارایی بالا را به مشتری ارائه کرد.

 

چرخه طراحی نرم افزار یا وب سایت

شروع کار طراحی سایت یا نرم افزار مشابهه یکدیگر است در ادامه ۶ مرحله اصلی را بشناسید..


1 : دریافت طرح و تجزیه وتحلیل نیازها
تجزیه و تحلیل نیازها اصلی ترین بخش در طراحی  است ، این قسمت توسط یکی از افراد با تجربه تیم انجام میشود او همه نیاز های مشتری را دریافت می کند و بر اساس درخواست ها با بخش بازرگانی ، مطالعات بازار نتایج را تجزیه و تحلیل می کند وتجزیه ودر تحلیل به دست امد شرایط فنی ، تکنیکی و مقرون به صرفه بودن پروژه را تایید میکند.
قبل از ارائه تایید نهایی به مشتری شرایط عدم داشتن ریسک در اجرا و بالاترین کیفیت را در مرحله اول انجام خواهد شد.


2 : تعریف نیازمندی های اجرای پروژه
هنگامی که تجزیه تحلیل نیاز ها انجام شد در مرحله بعد باید با دقت بالا طرح کاملا مستند شده نیازهای لازم را برای اجرایی کردن چرخه طرحی به کار رود.


3: طراحی ساختار وب سایت
در روشی که بر پایه اصول اجرا میشود همیشه بهترین و کارآمدترین در توسعه و تولید است ، نیاز های اولیه مشخص شد و حالا باید ساختار و زیربنای اولیه پروژه پیاده سازی شود. ساختار توسط تیم حرفه ای بازبینی و بررسی میشود تا از وجود خطا در توسعه جلوگیری شود.
یک روش منسجم و شفاف در طراحی ساختار ماژول ها را در هنگام تجزیه تحلیل و بازبینی مورد بازبینی مجدد قرار میدهد


4: ساخت و توسعه
در مراحل قبلی شروع کار توسعه آغاز شده است ، شروع فاز برنامه نویسی یکی دیگر از بخش های توسعه میباشد ، به طور کلی اگر در مراحل قبلی جزئیات طراحی به خوبی مشخص شود کد نویسی به سهولت انجام میشود ، و به دلیل عدم وجود خطا باز طراحی صورت نمی گیرد ، سرعت توسعه بالا میرود و در نهایت پروژه با دقت و عملکرد کاملا بی نقص به اتمام میرسد.

5 : تست کیفیت و کارایی
تست و آزمایش کلا یک بخش مشترک در همه مراحل کار است ، در طراحی سایت اگر روال ها به درستی پیاده سازی نشوند نمی توان خروجی درستی گرفت ، رفع باگ ها و رفع معایب باید حتما انجام شود تا خروجی نهایی بی نقص به مشتری تحویل داده شود.


6: فروش ، نگهداری و پشتیبانی
بعد از طراحی و توسعه و رفع معایب نسخه آزمایشی به مشتری تحویل داده میشود ، معمولا محصول تولید شده در مدت محدودی به عنوان نسخه آزمایسی ارائه میشود و بعد طی این مدت به صورت سازمان یافته و نهایی قابل اجرا و استفاده می باشد ، هر مشتری جدید باید در فاز نگهداری قرار بگیرد تا در صورت بروز هرگونه مشکل در عملکرد و یا استفاده با شرکت طراح در مورد رفع نقص ارتباط برقرار کند.

باید در اجرای کارها از یک فریم ورک و چارچوب مشخص بهره برد ، این کار موجب بالا رفتن کیفیت و خروجی بهتر میشود اگر شرکتی اقدام به طراحی یک سایت ساز یا یک نرم افزار مدیریت محتوا می کند ، قطعا اصول 6 گانه چرخه تولید و طراحی نرم افزار را رعایت کند ، تا با پیشرفت و با رفع نیاز های مشتریان مختلف محصول خود را کامل تر و بی نقص تر کند.

نکته مهم در اصول طراحی سایت

ux

موضوع طراحی وب سایت تفاوت بسیار مهمی به نسبت طراحی نرم افزار دارد و آن این است که وب سایت در محیط دیجیتال مارکتینگ است و مخاطبان با استفاده از موتور جستجو وارد سایت ها میشوند سایت ها باید اصول و قوانین seo و کاربر پسند بودن صفحات و طراحی را رعایت کنند چیزی که اگر آن را نادیده بگیرند منجر به شکست بازاریابی دیجیتال و کاهش فروش ختم خواهد شد.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 طراحی سایت شرکتی وردپرس
طراحی سایت شرکتی وردپرس

طراحی سایت شرکتی با وردپرس بسیار مرسوم است و شرکت های زیادی به وردپرس در اجرا و طراحی وب س ...

 اصول طراحی وب سایت واکنش گرا  در سال 2020
اصول طراحی وب سایت واکنش گرا  در سال 2020

در سال 2020 برای طراحی یا بازطراحی وب سایت خود چه معیاری را باید در نظر بگیریم و چه cms را ...

 شش اصل مهم در طراحی سایت بازاریابی شبکه ای
شش اصل مهم در طراحی سایت بازاریابی شبکه ای

اصول مهمی که در طراحی سایت بازاریابی شبکه ای باید مورد توجه قرار بگیرد مانند سیسم فروش و ح ...

 6 مرحله در  اجرای  CRM
6 مرحله در اجرای CRM

در پیاده سازی و اجرای CRM بهتر است یک روند 6 مرحله ای طی شود تا به نتیجه ی مطلوب دست پیدا ...

 Laravel 6 نسخه پایدار LTS منتشر شد
Laravel 6 نسخه پایدار LTS منتشر شد

Laravel 6 نسخه پایدار LTS منتشر شد این نسخه جایگزین نسخه پایدار 5.5 است

 اصول طراحی سایت
اصول طراحی سایت

اصول مهم در طراحی سایت فارسی ارتباط بهتر با مخاطب و افزایش ورودی از موتورهای جستجو و شبکه ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید