اهمیت سئو در طراحی سایت موبایل فرندلی

مواردی که از نظر ساختاری یا off seo  مهم است سرعت باز شدن صفحات مخصوصا صفحه اول است این نکته سالهاست که جزو اولویت های اول هر وب سایت است با اینکه سرعت اینترنت و 4G بالا رفته است اما پایین بودن سرعت یک وب سایت به عامل آماتور بودن طراح و پایین بودن فنی آن وب سایت مرتبط است . سرعت را میتوانید با ابزارهای زیادی که گوگل ارائه کرده یا وب سایت Gtmetrix.com سرعت بارگذاری باید کمتر از 3 ثانیه باشد . شاید از خود بپرسید که چگونه میتوانم به مقدار زیادی بهینه سازی را روی قالب وب سایت اجرا کنم ؟ این مرحله پایانی طراحی وب سایت هنگامی که طراح آماده آپلود کردن سایت است باید کمی صبر کند ! و نگاهی به vendor  ها یا ماژول هایی که به هدر یا فوتر اضافه کرده است بیندازد و موارد غیرضروری را حذف کند .ترجیها استایل ها باید در 1 فایل باشند گاهی اوقات یک وب سایت ممکن است بالای 10 تا فایل CSS در هدر خود قرار داد باشد. از ابزارهای بسیار خوبی که میتوان استفاده کرد Webpack و gulp است این 2 ابزار جاوااسکریپتی خیلی میتوانند کیفیت فایل های css,js  شما را ارتقا دهند ، بالا بودن سرعت هاست هم اهمیت دارد گاهی اوقات همه چیز خوب است اما از هاستینگ خوبی استفاده نمیکنید برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات هاستینک روی یک سرور صدها وب سایت قرار میدهند و عملا کارایی مطلوب سرور کاهش پیدا میکند ، موضوع هاست را جدی بگیرید و از هاست های ارزان قیمت استفاده نکنید .

 

مقاله مرتبط تفاوت on seo  با off-seo یا سئو داخلی یا خارجی را بدانید

 

اهمیت به رفتار کاربر را در طراحی جدی بگیرد .
یک سایت خوب به نام hotjar  وجود دارد که با نقشه های حرارتی رفتار کارهای شما را بررسی میکند و نشان میدهد که کاربر بیشتر روی یه مواردی کلیک  میکند و تا کجا اسکرول میکند ، این نقشه حرارتی میتواند به شما مسیر بهتری بدهد تا وب سایتی طراحی کنید که کاربر از آن بهتر استفاده کند.
با استفاده از ابزار Web master tools  سایت را پیمایش کنید
ارور هایی 404 که در سایت شما وجود دارد تاثیر بدی بر سئو سایت شما دارد . البته باید از ابتدا به این نکته توجه کنید که مطالبی را منتشر کنید که بعدا مجبور به حذف آنها نباشد مثلا شما در مورد کارایی دوچرخه قرار است مقاله ای تولید کنید اما در گذشته نیز همین عنوان مهم را ایجاد کرده اید از نظر سئو بهتر است به جای ایجاد چند صفحه با یک موضوع و محتوایی یکسان یک صفحه غنی و با کیفیت ایجاد کرد و سئو کاران اقدام به یکسان سازی صفحات تکراری میکند و به طبع صفحات حذف شده با خطای 404 روبر میشوند . پس اگر محتوا را کارشناسی شده تولید کنید بسیار اهمیت دارد.
در وب مستر تولز میتوانید خطاهای 404 را fix کنید و روند رشد یا کاهش ایندکس صفحات را بررسی کنید.


سئو محلی 

سئو محلی
گوگل میتواند موقعیت شما را تشخیص دهد و همچنین موقعیت کسانی که در حال جستجو هستند و سایت هایی که به آنها نزدیک تر هستند را ببنید متاسفانه در ایران سرویس های خوبی مانند google my Business  تحریم هستند اما میتوان موقعیت مکانی را برای جستجو بهتر در گوگل تعرف کرد.


تولید محتوای ارزشمند برای کاربران


واقعا هدف از این همه مطالب و مقالات چیست ؟ فقط برای اینکه کسی آنها را با دقت بخواند . اگر مطالب وب سایت شما با کیفیت پایینی ارائه شود برای مخاطب هم جالب و جدید نیست و این یعنی شما را دنبال نخواهد کرد و زمانی برای خواندن و بررسی سایت شما قرار نمیدهد و نرخ پرش هم که یک پارامتر منفی در رتبه بندی سئو است نیز افزایش پیدا میکند.
کاربران را به شیوه ای ساده جذب کنید
کسانی که در خبرنامه شما عضو میشوند بسیار با ارزش هستند و اگر محتوای علمی و آموزشی خوبی را ارائه کنید حتما به سایت شما برمیگردند و به راحتی میتوانند برای شما تولید ثروت کنند.اما اهمیت زیادی دارد که فرم خبرنامه در کجای سایت باشد و به چه صورت به کاربر نمایش داده شود . بهتر است فرم خبرنامه را هنگامی که کاربر با سمت پایین پیمایش میکند و بعد از گذشت حداقل 1 دقیقه به او نمایش دهید چون کاربر باید قبل از عضویت از کیفیت شما مطلع شود پس باید به صورتی هوشمندانه و منطقی معرفی شود.

مهمن

آیاseo سایت وردپرسی بهتر جواب میده یا سایت برنامه نویسی شده ؟
وحید الوندی

سلام. seo وب سایت به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله طراحی سایت که باید seo پسند باشد .