اولین طراحی وب سایت دنیا

تیم برنرزلی مخترع وب در اوت 1991 اولین شخصی بود که طراحی وب برای اولین بار را به نام خود ثبت کرد . این شخص در طراحی خود زبان html را به ابرمتن نام گذاری کرد . و همچنین پست الکترونیک را در طراحی خود استفاده کرد . او صفحات طراحی شده خود را با استفاده از لینک ها به هم متصل کرد .

اولین طرحی وب در دنیا

با پیشرفت تکنولوژی ، فناوری های طراحی وبسایت بسیار تغییر کرد و امروز 5 HTML امکانات متوعی از قبیل پشتیبانی از پخش ویدئو و صدا - ترسیمات گرافیکی - حافظه برنامه و غیره اشاره کرد همچنین CSS 3 با ویژگی های متنوعی از قبیل پشتیبانی افکت های انیمیشنی ، سایه ها و رسپانسیو در موبایل را در خود اضافه کرد.
سازندگان اینترنت در ابتدا هیچ تصوری در مورد اینکه روزی طراحی وب سایت به این اندازه رونق پیدا کنند نداشتند ، امروزه گرافیک و رابط کاربری وب ، بسیار از رابط کاربری نرم افزارهای ویندوزی پیشرفته تر شده است و میتوان وب اپلیکیشن های بسیار با کیفیتی با استفاده از JAVA SCRIPT , HTML , CSS طراحی و پیاده سازی کرد.

 

وب سایت های اولیه همگی از نوع استاتیک بودند و مانند امروز ابزارهای مدیریتی وجود نداشت ، CMS نقش بسیار سازنده ای در رونق وب سایت ها داشت که به سادگی میتوان هر نوع وب سایتی را از قبیل شرکتی ، شخص ، خبری را طراحی کرد .این امکانات به همین اندازه محدود نمیشود شرکت هایی هم روی پروژه های مستقل خود کار میکنند و CMS اختصاصی طراحی میکنند که ویژگی های خاصی نسبت به CMS های رایگان دارد.

زبان های برنامه نویسی بسیار متنوع شده است و در 2 دسته سمت سرور و سمت کاربر تقسیم بندی میشوند زبان های سمت سرور به PHP,ASP,JAVA, PYTHON, ROUBY و حتی زبان های جدیدتر مانند GO , DART , NODEJS میتوان اشاره کرد همه زبانهای برنامه نویسی میتوانند خروجی یکسانی داشته باشند اما عملکرد و روش های توسعه آنها کاملا متفاوت است اما به طور کلی PHP جزو محبوب ترین وپرطرفدار ترین زبان طراحی وب سایت در دنیا است .
در سمت کاربر با وجود بودن 3 زبان اصلی مانند CSS,HTML, JAVASCRIPT پدیده های جدیدی رونمایی شده است تحت عنوان فریم ورک های JAVA SCRIPT یا فریم ورک های CSS که توسعه دهندگان را در استفاده حرفه ای تر یاری میکنند . امروزه نبود این فریم ورک ها غیر ممکن است ، به طور مثل همه واکنش هایی که در یک صفحه وب پدیدار میشود به دلیل وجود همین فریم ورک است یک اسلایدر عکس یک منو باز شوند یا پوسته ای که خیلی خوب در صفحات موبایل واکنش گرا است . از محبوب ترین فریم ورک های JAVA SCRIPT میتوان به JQUERY یا ANGULARو REACT اشاره کرد و در نوع فریم ورک های CSS هم تنوع بسیار بیشتر است مانند BOOTSTRAP , FOUNDATION , MUI و...

 

طراحی وب سایت مدرن

کاربرد وب تنها به وب سایت ها منتهی نمیشود همه نرم افزارهایی که لازم بود روی سیستم نصب شود را میتوان روی وب هم اجرا کرد . یک نرم افزار حسابداری تحت وب ، نرم افزار قرض الحسنه تحت وب نمونه هایی هستند که امروزه طرفداران زیادی دارد به دلیل حذف محدودیت های مکانی و زمانی و دسترسی همه کاربران با استفاده از مرورگر موبایل یا کامپیوتر دارند.


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود