اپلیکیشن های پیش رونده یا PWA


اپلیکیشن های پیش رونده اولین بار توسط گوگل ابداع شدند. این نوع طراحی اپلیکیشن با حذف موبایل این قابلیت را به کاربر می‌دهد که با استفاده از مرورگر از اپلیکیشن تحت وب استفاده کند این نوع طراحی وب بسیار قدرتمند است و جایگاه بسیار خوبی در آینده طراحی وب سایت در جهان خواهد داشت .
اپلیکیشن های پیش رونده مزیت های خوبی دارند که در نوع خود بی نظیر هستند. اگر بخواهیم مقایسه بین اپلیکیشن های محلی و بومی در نظر بگیریم اغلب اپلیکیشن های پولی با داشتن فایل اینستالر در روی حافظه گوشی نصب خواهند شد و محدودیت های سخت افزاری موجب پایین بودن کارایی آن اپلیکیشن می شود. به طور مثال مدل های پایین گوشی های اندروید امکان گزارش گیری از پایگاه داده بسیار بزرگ را به دلیل ضعف در حافظه و پردازنده گاها ندارند و یا امکان اجرای آن با سرعت بسیار پایین وجود دارد. ایده اپلیکیشن های پیشرونده که توسط گوگل مطرح شد از سوی اکثر کمپانی های تولید کننده نرم افزار نیز مورد توجه قرار گرفت و به نوع خاصی از اپلیکیشن های موبایل تبدیل شد.
اگر بخواهیم اصلی‌ترین مزیت این اپلیکیشن‌ها را در نظر بگیریم می‌توان به سهولت در دسترسی برای کاربر، عدم وابستگی به سیستم عامل و ویژگی های سخت افزاری و قابل اجرا بودن روی هر دستگاهی که به اینترنت متصل می شود اشاره کرد.

ما در وبینه با استفاده از لاراول و فریم ورک لایووایر میتوانیم برای کسب و کار شما طراحی سایت PWA و طراحی فروشگاه اینترنتی PWA با کارایی و عملکردی سریع طراحی کنیم . 

اپلیکیشن های پیش رونده


یک توسعه دهنده وب می‌تواند دانش کسب شده خود را طی سال های متمادی در زبان های html و css و جاوا اسکریپت به سوی این نوع تکنولوژی هدایت و استفاده کند. نقطه قوت این تکنولوژی در این است که کسانی که قبلا به صورت تخصصی در توسعه طراحی وب سایت فعالیت داشتند اپلیکیشن های موبایلی را بدون دانش در طراحی جاوا یا زبان های برنامه نویسی اپل به کار بگیرند. در واقع این نوع سرویس ها پایگاه داده اصلی آنها روی وب سایت قرار گرفته است که از راه دور با موبایل ارتباط برقرار کرده و به تبادل اطلاعات می پردازد.

اگر بخواهیم تفاوت عمده ی بین کارایی اپلیکیشن های پیش رونده و اپلیکیشن های بومی موبایل را مشخص کنیم به این نکته مهم می‌توان اشاره کرد که در اپلیکیشن های بومی که با زبان جاوا نوشته شده است می توان نرم افزار های سیستمی، بازی های موبایلی، آنتی ویروس ها، انواع نرم افزارهای بسیار ویژه را در کلیه سطوح پیاده سازی و اجرا کرد اما قاعدتاً اجرای همچنین نرم افزارهای هزینه بسیار بالایی دارد و برای شخصی که میخواهد اینترفیسی برای نرم افزار تحت وب خود داشته باشد به صرفه نخواهد بود. از طرفی افزایش نسخه های سیستم عامل های موبایل نرم افزارهای بومی نیز نیاز به همگام سازی با آنها را دارد و این خود نوعی هزینه به شمار می رود. سورس کد های بسیار سنگین و نیاز داشتن به متخصص حرفه ای در طراحی و توسعه آن از دیگر الزامات و مشکلاتی است که صاحبان این اپلیکیشن ها در آینده با آنها روبرو می‌شوند اما اگر کلیه نرم افزار های شما با زبان های مطرح وب مانند php نوشته شود کاملا برعکس اپ های بومی بسیار ساده و کم هزینه است و توسعه ی آن نیز به همان ترتیب ساده و ارزان خواهد بود.

به طور کلی معماری این نوع نرم افزارها به گونه‌ای میباشد که از نظر حجم فایل اصلی بسیار کم بوده و در واقع کلیه نرم افزارها روی سرور قرار گرفته اند. از نظر یک توسعه دهنده اگر یک کد در میان همه نرم افزارها وجود داشته باشد راهکاری حرفه ای برای توسعه انتخاب شده است تا این که نسخه ای برای آی او اس یا اندروید یا ویندوز فون و یا وب ایجاد شود. حتی شما می توانید نسخه های ویندوزی را با تکنیک پیش رونده ایجاد کنید.

فریم ورک vue.js

فریم ورک های جاوا اسکریپت مانند vue.js , angular  یا react کمک بسیار زیادی در تولید به برخی کشورها می کنند. البته کار هم به این سادگی ها نیست چرا که در هر یک از این فریم ورک ها معماری و نگهداری اپلیکیشن هایی که روی آن نوشته شده است نیز مستلزم فرآیندهای مهندسی بوده که باید به خوبی در نظر گرفته شود اما تنها مزیتی که می توان آن را به عنوان اصلی ترین ویژگی در نظر داشت سهولت، سادگی و کم هزینه بودن آن می باشد. می توان به این نکته اشاره کرد که دنیای امروز هزینه های تولید نرم افزار را با فریم ورک ها و تکنولوژی های جدید کاهش داده است. این ایده ها هستند که تعیین می کنند نرخ محصول تولید شده چقدر است اما اگر شما می خواهید وب سایتی داشته باشید که نسخه اندرویدی یا موبایلی هم داشته باشد بهترین گزینه راهکار اپلیکیشن های پیش رونده است.
حتی موضوع به قدری جدی است که گوگل تصمیم دارد اپلیکیشن های گوگل کروم را متوقف کند و اپلیکیشن های پیش رونده را در سال 2018 به منظور توسعه اپلیکیشن‌های دسکتاپ جایگزین آن کند.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 طراحی اپلیکیشن سایت
طراحی اپلیکیشن سایت

تبدیل وب سایت به اپلیکیشن امروزه با روش PWA بسیار کار را ساده کرده ضمن اینکه ساخت نسخه نصب ...

 طراحی اپلیکیشن چند فروشگاهی (مارکت پلیس)
طراحی اپلیکیشن چند فروشگاهی (مارکت پلیس)

اپلیکیشن چند فروشگاهی یا به عبارتی مارکت پلیس یکی از قدم های پیشرو در حوزه تجارت موبایلی ا ...

 وب اپلیکیشن پیش رونده یا PWA چیست؟
وب اپلیکیشن پیش رونده یا PWA چیست؟

طراحی اپلیکیشن برای سایت و فروشگاه اینترنتی با روش PWA با وجود هزینه پایین بسیار کارایی با ...

 آیا React Native آینده طراحی اپلیکیشن موبایل است یا Flutter
آیا React Native آینده طراحی اپلیکیشن موبایل است یا Flutter

آیا با وجود محبوبیتی که در میان توسعه دهندگان اپ موبایل با React Native وجود دارد میتوان پ ...

 طراحی سایت با لایو وایر Livewire
طراحی سایت با لایو وایر Livewire

طراحی انواع وب سایت های PWA با پویایی بسیار بالا دیگر فقط با Nuxt یا Next ایجاد نمیشوند ام ...

 React Native یا Angularjs  در اپلیکیشن موبایل
React Native یا Angularjs در اپلیکیشن موبایل

React Native یا Angularjs در اپلیکیشن موبایل

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید