بازاریابی در شبکه های اجتماعی SMO

Facebook , Instagram , Google+ , twitter , telegram 


بر کسی پوشیده نیست که شبکه های اجتماعی بخشی جدایی ناپذیر از زندگی انسان ها شده است ، و حضور فعال در آنها شما را به طریقی متفاوت به مردم نمایش میدهد ، اگر بخواهید کسب و کار خود را به صورت اینترنتی رونق بدهید با سفارش طراحی سایت میتوانید صاحب وب سایت اختصاصی و شخصی خود شوید ، اما نبود بازدید کننده عملا هیچ تاثیری بر افزایش فروش و سفارشات شما ندارد ، استفاده از شبکه های اجتماعی به وب سایت شما را به عنوان برند یا شخص شما به طور جامع و کامل به مردم معرفی میکند و با انتشار همزان مطالب سایت در شبکه های اجتماعی شما با یک تیر دو نشان را میزنید 1- با تولید محتوا وب سایت خود را از نظر موتورهای جستجو قوی تر کرده اید دوم برای افراد حاظر در شبکه حرفی برای گفتن دارید.
بازاریابی در شبکه های اجتماعی یا SMO  Social Media Optimization  نیاز به دانش و تجربه دارد اصولا به دلیل وسعت اطلاعات و گفته های مختلف رقبا در شبکه های اجتماعی شما باید با یک روش جدید و متفاوت خود را معرفی کنید ، در این زمینه شما را با اصول بازاریابی در شبکه های اجتماعی آشنا می کنیم.

1. محتوا باید بسیار کوتاه و ساده باشد
2. در شبکه های اجتماعی باید بیشتر به صورت غیر رسمی مطالب را منتشر کنید
3. استفاده از تصاویر تیر را به هدف میزند
4. اگر بیشتر وقت بگذارید و شروع به اینفوگرافی کنید از همه بهتر و بیشتر نتیجه می گیرید
5. زمان انتشار در شبکه های اجتماعی از اهمیت بسیار بالایی برخودار است بهترین زمان نسبت به کسب و کار شما متفاوت است
6. حضور دائم و تاریخ انقضا مطالب

در بالا پنج اصل مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی را مختصر و کوتاه معرفی کردیم اما در ادامه شما را با جزئیات آنها آشنا می کنیم.
در نامه نگاری یک قانون وجود دارد که تا جایی که امکان دارد نامه را کوتاه مختصر و مفید بنویسید چون ممکن از کسی که نامه شما را بخواند وقت کافی را برای مطالعه دقیق را نداشته باشید ، شما باید در شبکه های اجتماعی مانند شخصی محتوا را تولید کنید که خواننده خیلی زود اصل مطلب را دریافت کند و دچار گمراهی و اشتباه نشود و از همه بدتر با دیدن متن طولانی از ادامه مطالعه صرف نظر کند.


ایجاد جوی دوستانه و منطقی و غیر رسمی میتواند خواننده را به سمت شما جذب کند ، اکثر افرادی که در این شبکه ها حضور دارند معمولا برای کارهای روزانه و غیر رسمی حاضر می شوند.

در علم روانشاسی ثابت شده است که حافظه تصویری انسان قدرت بسیار بالایی دارد و تصاویر را با عمق و درک بشتری تجزیه و تحلیل میکند ، کاری که شاید هیچ متنی نتواند انجام دهد ، ایجاد خلاقیت و حس خوب در بیننده تیر را به هدف میزند.


استفاده از نرم افزارهای طراحی مانند فتوشاپ برای ایجاد تصاویر اینفوگرافی کار نسبتا مشکل و زمان بری است اما اگر میخواهید که بعد از صرف تلاش و زحمت برای تولید یک اینفوگرافی نتیجه بهتری بگیرد حتما در ترکیب رنگ ها و افزایش قدرت بصری آن زمان صرف کنید.
اصولا برای موتورهای جستجو زمان اهمیتی ندارد چون توسط ربات ها محتوای سایت شما پردازش میشود اما در شبکه های اجتماعی زمان مهم است مثلا اگر شما قصد معرفی محصول جدید شرکت را دارید نیمه شب کسی نیست که بخواهد آن را ببیند ، پس در ساعاتی که معمولا ترافیک در شبکه های اجتماعی بالا میرود این کار را انجام بدهید.


تنها به انتشار و حضور چند روز در شبکه های اجتماعی دل خوش نکنید چون حضور دائم و مستمر شما را به همه بیشتر و بهتر نمایش میدهد ، به طور مثال در اینستاگرام هر عکس تنها 4 ساعت عمر دارد و بعد از آن در آرشیو شما قرار می گیرد و برای دیدن آن عکس وارد صفحه خود شوید و لیست تصاویر ارسالی را دیده میشود در این موضوع زمان انقضا مطالب و تصاویر این را عرض میکنم که آنچه را که هوش شبکه ها دارند و رفتار خودکاری را که با مطالب میکنند از اهمیت برخوردار است ومسلما در یک بازه مشخص برای مطلب شما وقت صرف میکنند.

 

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 آموزش برند سازی و بازاریابی اینترنتی
آموزش برند سازی و بازاریابی اینترنتی

شبکه اجتماعی بهترین مکان برای ارائه خدمات آموزشی و تعامل با مشتریان محصولات شما است ، تولیدات و محصو ...

 انتشار خودکار در شبکه های اجتماعی توسط Buffer
انتشار خودکار در شبکه های اجتماعی توسط Buffer

انتشار خودکار صفحات در شبکه های اجتماعی کاری زمانبر و کسل کننده است ! با استفاده از Buffer آن را ساد ...

 بازاریابی اینترنتی
بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی هوشمندانه ترین روش جذب مشتری با روش های تولید محتوا ، تبلیغات اینترنتی ، طراحی سا ...

 8 نکته کلیدی در تولید محتوای شبکه های اجتماعی
8 نکته کلیدی در تولید محتوای شبکه های اجتماعی

تولید محتوای مناسب و کارامد در شبکه های اجتماعی بسیار اهمیت دارد.صِرف حضور داشتن در این شبکه ها کاری ...

 شبکه های اجتماعی و افزایش سئو وب سایت
شبکه های اجتماعی و افزایش سئو وب سایت

فعالیت در شبکه های اجتماعی موجب افزایش فروش و سئو وب سایت شما میشود ، اما باید اصول آن به خوبی رعایت ...

 تاثیرشبکه های اجتماعی در افزایش بازدید وب سایت
تاثیرشبکه های اجتماعی در افزایش بازدید وب سایت

تاثیرشبکه های اجتماعی در افزایش بازدید وب سایت به چه اندازه است و چرا باید ما همراه با شبکه های اجتم ...

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید