بهترین روش برای توسعه وب سایت

در دنیای نرم افزار هر روز تغییرات بزرگی رخ می دهد روزانه هزاران ماژول آپدیت میشود و هزاران توسعه دهنده نسخه های جدید را با قابلیت های بیشتر عرضه می کنند. هنگامی که یک برنامه نویس یک ابزار ساده برای استفاده رایگان برنامه نویسی می کند ، و طراحان سایت از آن ابزار برای خود استفاده می کنند در این چرخه 2 اتفاق خوب می افتد ، اول اینکه شخصی با تلاش بیشتر توانسته قدمی برای پیشرفت دنیا بردارد و دوم اینکه شخصی نتیجه این تغییر و پیشرفت را حس می کند ، این چرخه موجب پیشرفت و توسعه در علوم مختلف مخصوصا کامپیوتر و نرم افزار است. ما برای رسیدن به اهداف تجاری بلند مدت خود باید همگام با تکنولوژی خود وب سایت را طراحی کنیم متدهای طراحی روز به روز در حال پیشرفت هستند ، اگر وب سایت خود را مانند یک شعبه در نظر بگیرم میتوان درطول سال چندین مرتبه دیوار آن را رنگ کرد یا عملکرد و هدف کاری آن را تغییر داد ، خوشبختانه قدرت نرم افزار در مجازی بودن آن است و از نو ساختن آن خیلی دردسر ساز نیست ! البته به شرط اینکه از ساختار و معماری درستی تبعیت کند.

توسعه

در گذشته فضای مجازی محلی برای حضور برخی از افراد خاص بود ، اما امروزه با وجود دستگاههای هوشمند و زیاد شدن کاربران آن آمار بازدید از سایت ها نیز تغییر زیادی کرده است . جا دارد از یک تیم با تجربه برای توسعه وب سایت خود استفاده کنید ، آنها دائما در حال پیدا کردن چیزهای جدید هستند که برای شما مفید است ، سرعت یادگیری و استفاده از تکنولوژی در این افراد بسیار بیشتر است ، پس فکر نکنید خود میتوانید خیلی از کارها را انجام بدهید.

طراحی سایت نیاز به فریم ورک و مدل دارد امروزه مدل MVC برای توسعه نرم افزار وب سایت ها بسیار کارآمد هستند MVC خلاصه ای از عبارت Model View Controller است یک برنامه نویس واقعی باید بتواند بر اساس به خوبی با MVC کار کند ، اشتباه نکنید این یک زبان برنامه نویسی یا یک ابزار جدید طراحی نیست ، و هیچ تفاوتی با روش های مرسوم که اکثرا انجام میدهد ندارد تنها موجب بالا رفتن قابلیت توسعه و مدیریت قوی تر ماژول یا طراحی ماژولار وب سایت میشود فکر کنید شما یک ایده را به عمل رسانده اید ، حالا بعد از مدتی میخواهید که یک ماژول جدید روی آن اضافه کنید مثلا شما در صنعت گردشگری میخواهید با رقبا رقابت کنید ، شما در اولین قدم نمی توانید بهتر از همه باشید ، بلکه چکیده از فعالیت آنها را در نسخه 1 نرم افزار و طراحی خود می بینید ، حالا بعد از گذشت زمان میخواهید نرم افزار را آپدیت کنید و برنامه های نوشته شده را کمی بهینه تر کنید ، شما به دنبال برنامه نویس سایت خود میروید و به او نیاز خود را اعلام کنید ، بسیار جالب است بسیاری از برنامه نویسان نمی دانند برنامه از کجا شروع شده و به کجا ختم میشه ! دقیقا مانند یک دانش آموز ابتدایی که تازه نوشتن را یاد گرفته و نمیتواند دست خط خود را بخواند ، یک برنامه نویس حرفه مانند یک دانش آموز باید تجربه کسب کند ، روش بهتر نوشتن را خوب یاد بگیرد مرتب باشد و طبق یک طرح استاندارد برنامه را پیش ببرد یکی از این طرح ها MVC است .

دنیای نرم افزار یک دنیای پیچیده است ، روش ها و روال های منطقی میتوانند کارهای بزرگی را انجام دهند روش های سنتی را اتوماسیون کند و موجب ایجاد تغییرات بزرگ در دنیا شود کشور عزیز ما ایران از کشور های در حال توسعه است ، اقتصاد نوپایی دارد و تقریبا در همه زمینه ها فنی و تخصصی هزینه های کافی و واقعی که در دنیا پرداخت میشود ، پرداخت نمی شود . برنامه نویس ها در کشور های اروپایی با حداقل حقوق 30 هزار دلار در سال شروع به کار می کنند ، این مبلغ معادل حقوق ماهیانه 8 میلیون تومان است ، در برخی از زمینه ها 100 هزار دلار و حتی 150 هزار دلار هم میرسد . در ایران در حق برنامه نویسان بسیار اجحاف میشود و با حداقل حقوق نتیجه ای مانند کار خارجی ها را میخواهند!!!

 


    مطالبی که به شما پیشنهاد میشود