تحریم onesignal و سرویس جایگزین

جایگزین onesignal

عملیات ارسال اطلاعات از سمت سرور به کلاینت را بدون اینکه کلاینت درخواستی برای دریافت آن‌ داشته باشد، پوش می‌نامیم یکی از معروف ترین آنها سرویس onesignal بود اخیرا به دلیل استفاده از سرویس cloudfire کاربران ایرانی را در دسترسی به وب سایت اصلی با مشکل مواجه کرده است . این سرویس به عنوان یک واسط میتوانست به موبایل یا وب notification  ارسال کند .اما به طور کلی به دلیل مشکلات تحریمی نمیتوان روی سرویس های خارجی حساب باز کرد . طی تحقیقاتی که داشتم افراد زیادی سرویس notification را به صورت open source ارائه کرده اند که به نظر من اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که میخواهید آقای خودتان باشید بهتر است از این نوع سرویس ها به صورت اختصاصی روی سرور خود استفاده کنید . یکی از نمونه های خوبی که در نصب آن هم پیچیدگی زیادی وجود نداشت Uniqush بود . این سرویس با زبان Go نوشته شده اما برای اجرای آن در سرور اختصاصی خودتان لازم نیست go را نصب کنید طبق آموزش های ارائه شده فقط باید redis را نصب کنید .

اما این روش برای همه کارایی ندارد و خیلی از کاربران با دستورات لینوکس آشنا نیستند و این آموزش برای افرادی توصیه میشود که با مفاهیم لینوکس آشنا باشند . اما به طور کلی میتوانید این سرویس را با سرعت و کارایی بسیار بالا تا 500 notification در ثانیه برای خود داشته باشید.

اما خوشبختانه شرکت های زیادی این نوع خدمت را ارائه میکنند یکی از نمونه های خوبی batch.com است که شرکت های ایرانی مانند دیجی کالا و تپ سی و .. نیز از آن استفاده میکنند . این سرویس همه سیستم عامل ها حتی cordova را پشتیبانی میکند و محدودیتی در ارسال روزانه ندارد سقف ارسال در هر دقیقه 500 نوتیفیکیشن موبایل یا وب است به طور مثال اگر شما 1000 نوتیفیکیشن ارسال کنید در 2 دقیقه ارسال میشود.

سرویس های ایرانی هم در ایران حوزه فعال هستند یکی از معروف ترین آنها pushe است که می توانید تا 500 هزار ارسال برای شما به صورت رایگان فراهم کند . همچنین سرویس chabokpush هم سرعت و کارایی خوبی دارد اما به نسبت قیمت بالاتری دارد .

سرویس نجوا www.najva.com هم مورد استقبال خبرگذاری ها و برخی از سایت های بزرگ بوده است این شرکت محدودیتی در ارسال ندارد و به طور کلی میتواند جایگزین خوبی برای نمونه های خارجی باشد . 

یک سرویس خارجی که از کیفیت بالای برخودار است اما با محدودیت 20 دقیقه یکبار میتواند حجم بسیار زیادی را ارسال کند وآن سرویس send Pulse است

تفاوت سرویس های Transactional با سرویس های اطلاع رسانی عمومی یا Broadcast چیست ؟ سرویس های مانند onesignal پایگاه داده ای از کاربران شما دارد و در صورت عدم دسترسی به اطلاعات همه کاربرانی که طی چند سال  بدست آورده اید از بین میرود و در این مورد سرویس های ایرانی گزینه مطمئن تری هستند اما سایر سرویس های خارجی به دلیل داشتن امکانات در ارسال تکی یا Transactional مانند Batch.com گزینه های بهتری هستند . نکته مهم این است که در سرویس های ارسال تکی پایگاه داده در این سرویس ها نیست و بر اساس ارسال های شما به گیرنده می رسد.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

مطالب مرتبط

ممکن است این مطالب به شما کمک کند...

 باز طراحی سایت مجنتو
باز طراحی سایت مجنتو

با همه مزایایی که برای طراحی یا باز طراحی سایت مجنتو وجود دارد،در کشور ما با محدودیتهایی از جمله تحر ...

 نرم افزار فروش
نرم افزار فروش

نرم افزار فروش تحت وب سپهر گستر سرویس دیگری جهت مکانیزه کردن فرایند های خرید و فروش کالا و افزایش را ...

 google analytic بدون تحریم
google analytic بدون تحریم

روش دور زدن تحریم google analytic در ایران و تجربه بدون تحریم با استفاده از سرویس شکن

 رفع تحریم های گوگل
رفع تحریم های گوگل

فع تحریم Google Developers Google Analytics Google Android Developers

x
عضویت در کانال تلگرام وبینه

به منظور دریافت تخفیف ها و مقالات سایت در کانال تلگرام ما عضو شوید