تاثیر اپلیکیشن موبایل بر روی seo

گوگل اعلام کرده است سایت هایی که اپلیکیشن موبایل دارند از رتبه بالاتری برخودار میشوند.

سرویس Google Play با استفاده از الگوریتم هایی جدید محتوا اپلیکیشن موبایل اندروید را نیز تجزیه و تحلیل میکند ، البته این خبر به تازگی منشتر شده است اما در آینده به طور قطعی اپلیکیشن ها نیز در نتایج جستجو گوگل حاضر میشوند.
از سویی داشتن یک اپلیکیشن موبایل برای محتوا سایت سرعت دسترسی کاربران به محتوا را بیشتر میکند ، راه حلی جهت بررسی استفاده از اپلیکیشن موبایل با سرویس Google analytic فراهم شده است ، مشاهده آمار استفاده اپلیکیشن و اطلاعات دقیق از موقعیت جغرافیایی فراهم شده است.
گوشی های هوشمند که روزانه به قابلیت های آنها افزوده میشود راه حل هایی را به توسعه دهنده گان موبایل میدهد که از ویژگی های جدید در نرم افزارهای جدید استفاده کنند .
 
اما واقعا هدف SEO است یا افزایش فروش  ؟ نباید فراموش کرد که همه ابزارهایی که در دسترس ما قرار دارند به منظور توسعه فروش و افزایش بهره وری قابل استفاده هستند اگر برای فروشگاه آنلاین خود یک اپ بسازید قطعا رضایت بیشتر مشتریانتان را فراهم کرده اید و در نهایت افزایش رضایت آنها موجب افزایش فروش شما خواهد شد . یا اینکه اگر سطح گرافیکی یا UX خوبی برخوردار باشد این موضوع هم رضایت را دوچندان خواهد کرد.
 
maralدی 10، 1398

سلام ممنون از مقاله ارزشمند شما در بازدید های روزانه ای که توسط آنالیتیکس نمایش داده میشه بازدید های اپلیکیشن هم هست یا بازدید های اپلیکیشن به حساب نمیاد؟
مدیر سایتدی 12، 1398

با عرض سلام . آنالیتیکس تکه کدی است که می تواند روی وب سایت و اپ موبایل هم قرار بگیرد . در گذشته مطلبی خوندم که گوگل میتواند اپلیکیشن هایی که درون google play قرار دارد محتوای درون آن را هم ایندکس کند . اما در نتایج جستجو فقط سایت ها آورده میشوند و کاربر را برای انتخاب بهتر کمک کند . اما با گذشت زمان گوگل تلاش میکند رویه خود را به سمت PWA ها ببرد که فرایند طراحی و توسعه را بسیار ساده کند و از طرفی چون از نوع صفحات HTML هستند قابلیت ایندکس کردن را داشته باشد.